Kisfeszültségű erősáramú berendezés tűzvédelmi felülvizsgáló, tűzvédelmi szakvizsga

Indította Zappa, 2013. január 04., 08:52:29 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Zappa


JUVILL


Most már egy "versenyképes" árú vizsgalehetőséget kell nézni. :)
Szerintem egy pár kollégát ez érint, ha valakinek van jó ötlete, szívesen fogadjuk.


nyaki


Steve82

Norma szerinti villámvédelem,most meg ez..nagyszerű!
Akkor ha jól értelmezem,ez csak az időszakos vizsgálatra,vagy első vizsgálatra is vonatkozik?

JUVILL


Az előző hozzászólások szerint, az EBF-re vonatkozik, függetlenül attól, hogy első- vagy időszakos a felülvizsgálat.

gyulagy

Utána érdeklődtem, még kidolgozott modul sincs a vizsgára (Kb. április - május).
45/2011. (XII. 7.) BM rendelet
11. §
(5) Az 1. melléklet 14. pontja szerinti foglalkozási ág (Erősáramú berendezések időszakos felülvizsgálatát), munkakör, továbbá a tűzgátló tömítések beépítése, felülvizsgálata, karbantartása, javítása 2013. május 1-jéig érvényes tűzvédelmi szakvizsga bizonyítvány nélkül végezhető.


icindic1

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2013. január 04., 20:14:43 DÉLUTÁN

Kamarai tagdíj, regisztráció... most érvényes OKJ-s bizonyítvány mellé tűzvédelmi vizsga.
Ez csak a kezdet. ;)
ehhez még hozzáfüzném az ÉVÉ MUBI decemberi jegyzőkönyvéböl az alábbi idézetet:
"1983-ban kiállított érintésvédelmi felülvizsgálói bizonyítvány
érvényessége felöl érdeklődött.
VÁLASZ:
Az ,,Érintésvédelmi szabványossági felülvizsgáló" szakképesítésről szóló bizonyítványt
érvényességi határidő nélkül állították ki. Ennek megfelelően az változatlanul érvényes, így
érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálatokat végezhet és a felülvizsgálatról készült dokumentációt
aláírhatja, mint felelős felülvizsgáló. Azonban várható, hogy a közel jövőben olyan új rendeletet fognak
kiadni, amely e munka végzését kreditpontos továbbképzéshez köti
."
Szerintem nem állnak meg az érintésvédelemnél ;) ;D

JUVILL


Nem teljesen világos, de kezdjük megszokni.  :)
Arra azért kíváncsi vagyok, ha ez bejön (nem hiszem, hogy bárki szeretné), hogyan értesítik a felülvizsgálókat.
A fórum nagyon jó. Ezekről is lehet informálódni.
Nem tartom valószínűnek, hogy minden kollégának jár a pl. a VL, a Magyar Közlöny, vagy olyan lap, melyből értesül.
Azok akkor tudják meg, ha megkapják a büntetést?
Mivel a törvény nem ismerése nem mentesít a büntetőfelelősség alól.
Kreditpont... Mi újat mondanak, milyen időszakonként, és mennyiért? ;)


icindic1

Valóban egy ilyen fórum lehet az elödleges tájékozodási pont az új szabályokkal kapcsolatban.
Én ma vizsgáztam EBF-ből és nem emlitette a vizsgán senki a tüzvédelmi szakvizsgát. (pedig vártam hogy esetleg..... :()