Milyen szerszámokat használjak villanyszereléshez?

Indította krisz1986, 2011. december 31., 14:40:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

simca

Egy ennél kisebb Hitachi kombikalapácsom van, meg előtte is volt egy másik, meg vagyok elégedve velük. Kicsit hangosabb, meg gyengébb a rezgéscsillapítása mondjuk a Bosch vagy Makita hasonló kategóriájű gépeihez képest, de nagyobbat üt, haladósabb vele a munka. Igazi rizsrakéta :)

faxelektro

Jó estét
             Ajánljatok egy jó ipari porszívót egy egy Einhell-BTM-falhoronymaróhoz. 
                                                                                                                           
















k

simca

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2015. november 10., 20:08:59 DÉLUTÁN
Jó estét
             Ajánljatok egy jó ipari porszívót egy egy Einhell-BTM-falhoronymaróhoz. 
                                                                                                                           

Nekem egy Bosch GAS 25 L van, de mai eszemmel olyat vennék, amin megoldott a saját tápkábelének, valamint szívócsövének a tárolása. Meg lehet hogy automatikus szűrőtisztítósat választanék, bár az már megdobja az árat.

petike199600

Sziasztok! Mostanában elég sok kábelcsatornázós feladatom van és gondoltam rá hogy veszek egy elektromos gérvágó fűrészt.
Ezt nézegettem: http://www.szerszamoutlet.hu/index.php?_metabo_ks_216_m_lasercut_gervago_korfuresz_216mm1350w&kat=142&id=1474
Szerintetek ezzel mennyire lehet pontosan és szépen elvágni kis méretű csatornákat. Gondolok itt 10x10-es től 30x15-ig. Mert általában ilyenekkel kell dolgoznom.

petike199600

Úgy látszik senki nem használ elektromos gérvágó fűrészt a csatornák darabolásához... ::) ::)

simca

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2015. november 28., 07:07:40 DÉLELŐTT
Úgy látszik senki nem használ elektromos gérvágó fűrészt a csatornák darabolásához... ::) ::)

Lehet hogy ezzel kapcsolatban valami asztalos fórumon több hasznos véleményt találhatsz :P

Nálunk anno a kábeltévések valami lemezvágó ollóhoz hasonlóval vágták szépen gyorsan az mcs2 méretű csatornákat.

980POWER

Én berajzolom filccel és sarok köszörűvel vágom. Ha jó a fal, akkor tökéletesen szokott sikerülni, ha pedig hullámos akkor a hullámhoz kell igazítani.

Könyves Kálmán

Szia Petike!

Mi ezt használjuk:

http://gervago.arukereso.hu/bosch/gcm-10-s-p38467530/#termek-leiras

A 305x87mm keresztmetszet miatt választottuk, hogy a legnagyobb Legrand DLP alu csatornát is megegye. Jó minőségű lappal tökéletes, pontos munkát lehet vele végezni. Ezeknek a csatornáknak az ára tizen-huszonpárezer forint per méter, így ezzel gyakorolni nem illendő. Legrand Galea Alu szerelvényekkel nagyon szépen mutat ; )
Persze viszi a műanyagot is, de szerintem kisebb keresztmetszetekhez luxus bármilyen gépet megvenni, hacsak nem többszáz métereket csatornázol.


petike199600

Köszönöm a válaszokat!
Hát többszáz métereket hála istennek még nem kell csatornázzak de ne is kelljen mert nem a kedvenc munkám. :D
Jelenleg egy kézi gérvágóm van, ilyen fajta: Conrad Electronic | Elektronikai, szerszám, akku, barkács, alkatrész, autófelszerelés és modell webáruház
De 90-os töréseknél nem mindig sikerülk szép illesztéseket elérnem. Főleg olyankor nem amikor a fal külső részén kell vezetni a csatornát. :(

Könyves Kálmán

Ez bőven elég, gyakorolsz kicsit, aztán jó lesz. Az sem mindegy a sarok 92 90 88 fokosra sikerült a kömmencsnek, festőnek, vagy gipszkartonosnak ugye. :P