Fí relé hibás kötés

Indította mda871, 2017. november 19., 12:15:22 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

mda871

Nem tudom hány vezeték jön a lakásba így lerajzoltam 2 illetve 3 vezeték esetén a fi relé bekötést amivel találkoztam.A fi relé működik.Kérdés ha tételezzük fel 2 illetve 3 vezeték jön be hol a hiba a rajzon?szabad e így kötni és miért működik esetleges hibás kötéssel?

JUVILL



Már leirtam és van feltéve rajz is.
Az első rajzod szerint a PEN vezetőnincs szétválasztva az ÁVK előtt, ezen át van vezetve.
A második rajzodon pedig a PE védővezető van átvezetve az ÁVK-n.
Ha 2 vezetékes a betáp, akkor az egyik vezető PEN vezető, ez szétválasztod PE és N vezetőre az ÁVK előtt, a PE vezetőt a védővezető sinre kötöd.
Ha 3 vezetékes a betáp, akkor is a védővezető sínre kötöd a PE vezetőt, nem vezetheted át az ÁVK-n.

mda871

Az a baj hogy én értem amit mondassz csak ez így van bekötve kb 1 éve és érdekel hogy itt most mit csinált a villanyszerelő.Azt a réz drótot sem értem miért van benn mert elvileg a pen vezetőt nem vihetem át az ávk n és az ávk ból nem köthetek olyan nulla sínre ami egy rézdróttal össze van kötve a PE sínnel.

Üzenet összefûzve: 2017. november 19., 14:45:51 DÉLUTÁN

A másik ha 3 vezetékem van a nulla fázis átviszem az ávk n akkor az ávkból kijövő nulla hogy mehet egy rézdróttal összekötött PE+N sínre?

JUVILL


Én is értem amit leírsz, azt meg látom amit lerajzoltál.
Ez így bekötve szerintem nem jó, bárki csinálta is. Mivel mindkét rajz szerint át van hidalva a nulla és a védővezető sín.
Szedd szét, szereld újra a leírtak szerint. Biztosan fog működni, és lehetőleg szabványos vezetékszínekkel vezetékekkel szerelj.
Marton feltett egy rajzot. Nézd meg! Nem akarlak jobban összezavarni és MARTON kollégával sem vitatkozni. Ott a betápláló PE védővezető az EPH sínre van csatlakoztatva, és onnan a PE sínre. Én fordítva kötném. A PE sínen fogadnám, onnan hoznám el az EPH sínre.

Marton

Idézetet írta: mda871 Dátum 2017. november 19., 14:40:38 DÉLUTÁN
Azt a réz drótot sem értem miért van benn mert elvileg a pen vezetőt nem vihetem át az ávk n és az ávk ból nem köthetek olyan nulla sínre ami egy rézdróttal össze van kötve a PE sínnel.
Szerintem sok, 30-40 éve végzett "szakik" szokásból kötik össze illetve hagyják ott az átkötést, nem gondolkodnak, nem is hajlandók tanulni. Azt hiszik ha egyszer már megszerezték a bizonyítványt, nekik már nem kell tanulniuk.
Pedig ez a fórumon is sokat lehet tanulni!