Laikusok meggyőzése

Indította petike199600, 2014. február 04., 16:57:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Sziasztok!
Ezt a témát két ok miatt indítottam. Az első, hogy általánosságban, ti hogyan beszélitek rá magatokat a vevőre, tehát, hogy titeket válasszon és ne egy másik villanyszerelőt, miért akartok beépíttetni velük FI-relét mikor a laikus azt mondja rá, hogy: Minek az? Felesleges pénzkidobás.
A másik ok egy kicsit személyesebb:
Mint tudjátok itthon építünk egy kocsibeállót. Ennek a villanyszerelésével nekem komoly terveim vannak de a faterom teljesen ellene van mindennek. ( Megjegyzem a villany részét én fizetném ). Ő azt mondja, hogy másnál sincsen egy darab "drót" sem egy ilyen kocsibeállón, minek legyen nekünk? Erre én azt mondom neki, mivel villanyszerelő van ( leszek) a háznál azért illene már valami elektromossággal ellátni ezt az épületet, de nem hat rá semmi. Ő azt mondja, hogy annyit csináljunk meg, hogy a kábelt vigyük ki a kapuig a kapunyitó motorhoz és készen van a villanyszerelés. Szóval tanácstalan vagyok ebben a meggyőzés dologban.
Légyszíves valaki írjon már nekem ilyen bevált "praktikákat" a nagyon vaskalapos megrendelők meggyőzésére. Jó lenne ha engedné a faterom azt csinálni amit én szeretnék, főleg, hogy a villany neki egy árva fillérjébe nem kerülne.
Segítsetek, légyszíves!  :-X :'(
Köszönöm szépen a válaszokat előre is!  :)

nova

Hát kell egy jó marketinges. :)

Viccet félretéve, jó kiinduló alap lehet, ha az új kialakítás előnyeit felvázoljuk a "megrendelőnek". Milyen előnyök is lehetnek az esetedben, biztonság és kényelem. A plusz anyagi ráfordítás előnyeit kell kiemelni, amellett hogy a hátrányait is felvázoljuk. Így a megrendelő a kellő információk birtokában dönthet.
Pro és kontra el lehet mondani, hogy mit nyer és mit veszít például egy firelé beépítésével. Ezeket az indokokat kell szembeállítani az áramvédő kapcsoló árával és annak villanyszerelési költségeivel. A végén jöhet az összegzés, hogy például adott esetben megér-e egy áramütést az említett költségek megspórólása?
A lényeg a közös hangnem és hogy ne legyen a megrendelőnek olyan érzése, hogy rá akarják szedni és egy felesleges dolgot akarnak rábeszélni. A döntés a végén úgyis az övé, és ennek a döntésnek vállalnia kell a felelősségét is, akkor is ha adott esetben később valamilyen tragédia következik be. Felnőtt emberek vagyunk mindannyian, remélhetőleg felelősségteljes gondolkodásmóddal.

Ez tipikusan olyan téma melyről szintén sokat lehet beszélni. Vállalkozóként jó marketingesnek is kell lennie a vállalkozónak, hiszen saját magát, szolgáltatását, termékekét kell értékesítenie. A te jelenlegi "problémáddal" kapcsolatban egyrészt könnyű és nehéz eseted is van. Könnyű hiszen ismered a megrendelőd gondolkodásmódját és ellenvetésit. Ezeket kell feloldanod és neked is kompromisszum késznek kell lenned. Végig kell gondolnod, hogy kell-e minden villanyszerelési megoldás ténylegesen számotokra?
A legegyszerűbb ha egy lapra tételesen felírod a különböző villanyszerelési megoldásokat melyek megvalósítására gondoltál. Megnézed mi az ami esetleg később is megvalósítható? Például kiépíted neki a csőhálózatot, de a kialakítás többi részét későbbre hagyod. Ha megvan az összes kialakításod listája, leülsz egy megfelelő pillanatba apukáddal, és közösen átbeszélitek a projektet. Ezen esetben a költségkalkulációval nem kell foglalkoznod, mert te fizeted.  :) A megbeszélésnek elmondhatjátok mind a ketten, hogy milyen indokok vannak ellene és mellette az adott kialakításnak. Látványos engedményeket teszel, melybe lemondasz bizonyos megoldások kialakításáról. Apukád akartad érvényesül bizonyos nézőpontok szerint és indulhat az építkezés.
Rosszabb esetben a szomszédnál elvégzed az általad tervezett kialakításokat és demo munkaként látogatást szervezel apukádnak, hogy meggyőzd utólagosan, hogy milyen jó dolgokról mondott le.  8)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

NagyPS

A te esetedben marha egyszerű a saját pénzed és te kifizeted a költségeit. És esküszol. hogy neki egy vasába sem fog kerülni de a kényelmet élvezni fogja.

A laikust nem meggyőzük, hanem vázoljuk mi mit eredményez ez mennyibe kerül, és mennyibe fog kerülni majd hosszútávon, és milyen jogi következmények lehetségesek. Ilyen a biztosítási kár megtérítése egy nem megfelelően kialakított hálózat esetén előfordulhat sőt szerintem most be keményítenek a biztosítók, nem fognak fizetni a károkból egy fillért sem.

exchange

Na ez egy jó téma, sajnos én is így vagyok, saját rokonommal.
Konkrétan a gázkészülékek felülvizsgálatával. Kb mióta megvette a házat azóta nem volt átnézetve csak egyszer hivatott egy "szerelőt".-akkor is hiba miatt. Egyszerűen nem lehet meggyőzni hogy nem ártana megcsináltatni-e mert ez már életveszélyes kialakítások vannak nála.
Azt mondja hogy jól van az, hiszen működik, igaz hogy gyufával gyújtja be az egyik konvektort, mert a szerelő kiszedett valami kábelféle drótot (nem értek hozzá nem tudom mi a neve bocsi) azzal a szöveggel "Nem kell ez ide." Egyébként ezt a gyufás módszert más embertől is hallottam már, hogy ő is így szokta, csak ő még cigizett is közben....

Másik a gáznyomás csökkentő a mérőhely előtt. Egy darab konyhai gumival van rögzítve az a pöcök, mert különben ha hideg van ha meleg felugrik és elmegy  a gáz. Egyszer kérdezte a "szerelőt" hogy kilehetne-e cserélni? Azt mondja igen, de felesleges mert az új is ilyen lesz. Ja és a szerelő a gázszolgáltató munkatársa....
De tudnék még mesélni ilyet.
Úgyhogy hálát adtam a jó istenek mikor a kormány kötelezővé tette a felülvizsgálatokat.

Szirty

Üdv!

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2014. február 04., 16:57:29 DÉLUTÁN
Ő azt mondja, hogy másnál sincsen egy darab "drót" sem egy ilyen kocsibeállón, minek legyen nekünk? Erre én azt mondom neki, mivel villanyszerelő van ( leszek) a háznál azért illene már valami elektromossággal ellátni ezt az épületet, de nem hat rá semmi.

Én azt gondolom, hogy az ilyen megoldások elsődleges szempontja az ésszerű gyakorlatiasság kellene hogy legyen. Ha valaminek nincs értelme mert arra nincs szükség, akkor annak nincs értelme. Akkor azt nincs értelme megcsinálni. Ez nem mindig látszik előre egyértelműen, de többnyire igen.
Pont ez a legnagyobb baj a mai "fogyasztói társadalommal" és a gyors "fejlődéssel" hogy mindenki eszetlenül vásárol olyasmiket amire egyáltalán nincs szüksége. Megveszi, mert olcsóbb mint tegnap, vagy mert a szomszédnak is van vagy épp hogy nincs, vagy csak mert divat.

Szerintem egy a villanyszerelési munka nem sport mint a hegymászás, hogy azért másszák meg a hegyet, mert ott van.

Hallgass a józan észre ha van neked. Ha nincs, akkor olyanra akinek van!