Villamos balesetek

Indította nova, 2010. november 14., 01:40:21 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Zappa


szmihaly

Nembiztos hogy kolléga volt..... Már én azt se tudom, hogy mit, milyen végzettséggel kell szerelni. Felénk igen gyakori hogy a vizes bojlert ki-be köt, fõleg tisztítás alkalmával, a gáz szerelõ is villanyt szerel a gázkazánnál, gázégõnél, mivel hozzá tartozik mondja Õ, de honnan van neki meg hozzá a képzettsége?? Akkor az épület gépész úgyszintén, vezetékkel, kábelez, szekrényt beköt, mert "ez hozzájuk tartozik", épületgépész szakon vizsgáznak villanyszerelésbõl? A riasztósnak az emberei úgyszintén, minden szemrebbenés nélkül rákötnek az erõsáramú részre /a múltkor megkérdeztem a két gyereket, hogy ugyan már mi a végzettségetek? Az egyik pék volt, a másik meg pincér, de a "fõnöknek megvannak a papírjai"/  A fõnököt meg csak az átadáskor lehetett látni. Így nem is lehet csodálkozni az egyre gyakoribb villamos balesetekkel, elektromos tüzekkel. Lehetne még sorolni.....

Üzenet összefûzve: 2012. január 10., 13:33:10 DÉLUTÁN

Elnézést,az elõbb írt szövegben található helyesírási hibákért (siettem) mert közben elkellet mennem, s a javításra adott idõ meg közben lejárt.

[info]javítva nova[/info]

nova

Sajnos én is találkoztam ilyennel, teljes elektromos szerelési tapasztalat nélkül végeznek egyesek villanyszerelési munkát.
Volt olyan eset, hogy a fõnökük kiküldte a klíma szerelõket akik, úgy dolgoztak, hogy azt mondták neki ezt a biztit ha lekapcsolod akkor nem lesz villany és nyugodtan dolgozhatsz. Semmilyen módszerrel nem ellenõrizték, hogy tényleg feszültség mentes-e a villamos kapcsolószekrény ez tán miután bekötöttek plusz vezetékeket és érintkezõket. Késõbb kiderült, hogy nem az kapcsolta le és még mindig volt benne feszültség, hála istenek nem történt komolyabb baj.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Mikre nem visz rá a pénztelenség.
Drága szmihaly barátom. Az épületgépészeket nem oktatják villanyszerelésre. Én úgy tudom,hogy elõszór általános gépésznek tanulnak majd ha azt elvégezték utána. külön tanulják a szakmákat. Én amikor kazánt és ipari gázt szereltem hozzáteszem felügyelet mellett. Akkor mi kizárólag csak a kazánt szereltük és a rajta lévõ vezérlést maximum. De nem nyúlkáltunk a villanyszerelõk területére. Sajnálatos tény,hogy ilyen elõfordulhat. Ilyenkor szoktam mondani,hogy isten ments a kontároktól. Bár én is csak segédmunkásnak minõsülök és azért elõfordul, hogy ezt azt megcsinálok a villanyszerelésnél. Bár gondolom lehet lenne olyan amin a te hajad is égnek állna. De igyekszem arra törekedni,hogy ne forduljon elõ ilyen.  Nem szégyen segítséget kérni. Vagy élõ szóban vagy fórumon. Nem harap senki. Még itt se.

Üzenet összefûzve: 2012. január 10., 14:25:35 DÉLUTÁN

Nálunk annyi történt,hogy a klímás kolléga gondolta félre tolja a relé sort,hogy majd ö betesz oda még egyet. Elég nagyot szólt. És a folyosó kínos sötétségbe burkolózott. A feszültségmentesítés szót nem ismerték õk se.

szmihaly

Részben igazad van,utánna modul renszerben tanulják a szakmákat.
Mellékletben beraktam,mivel hirtelen ezt találtam meg:Épületgépészeti technikus modulképzése.
Itt is javasolnám a 18-24. oldal átnézését.Itt van az elektromos rész.Hol lehet ezt rendesen megtanulni 270 óra elméleti,és 108 óra gyakorlat alatt? Amirõl meg írtam,az nem egy újonnan épülõ épületrõl szólt,hanem egy utólagosan kivitelezett szellõztetõ beruházásról. Úgy hogy vannak ilyenek,megcsinálják cakom-pakk!Emellett megoldják a lepapírozását is,nem kell oda felülvizsgáló!

krisz1986

És azt is füzük hozzá,hogy nem mindig van oktató. A srácok büfébe és ide oda mászkálnak. Ja és jobb helyeken 5 év a minimum gyakorlat.

krisz1986

Egy kérdés! Ki mire emlékszik az alapvetõ villamos balesetvédelemrõl?

JUVILL


krisz1986

Egy gyors kérdés!
Feszülség alatt álló biztosítékot milyen szerszámal cserélek. Olvadora gondolok Juvill barátom?
5.3.4. 301.

nova

Milyen biztosítékra gondolsz, késesre?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!