Milyen védõeszközt használtok villamos munkavégzés során?

Indította nova, 2012. július 20., 14:37:25 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Kérdés adott, ki milyen védõeszközöket alkalmaz, hogy megóvja magát a villamos áram káros hatásaitól? (ruházat, szerszámok, stb..)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Na ez a téma teszik! Hát legelõször is fontos ugye a rendes munkaruha nem melegítõ se farmer. Aztán a jó munkavédelmi bakancs. Egy jó szerszámtartó az övön mindig jó ha van. A jól szigetelt szerszámok alap követelmény. Meg fontos a gumi szõnyeg ha olyan helyen dolgozik az illetõ. Nekem mondjuk fém ládám van ott pontosan minden precízen elfér. A jó szerszámra kényes vagyok nagyon aki rövidnadrágba jönne hozzám dolgozni haza zavarnám mert nem divat bemutatóra jött az illetõ. A szerszámokat rendszeresen ellenõrzöm. A mûszereimet is. Mindig kijelölök egy pontot a munkaterületen és oda pakolok le mindent. A megfelelõ munkafolyamathoz beteszem az övre csatolható szerszámtartóba ami kell aztán uccu neki. Lassan dolgozom de figyelmesen. Nem kapkodok. A sarokcsiszolóhoz nem véletlen találták ki a védõ szemüveget. Többféle mûszerél ellenõrzöm a betátok kapcsolása után,hogy rendesen le van áramtalanítva minden. Rend a lelke mindenek ez a kezdete az egésznek. Ez az alfája az egésznek. A létra mi fa nem mászkálok és ha érzem hogy heppe hutás a talaj segítséget kérek,hogy tartsák. A vezetéket Blaskovitscsal tisztítom és csak a köpenyt bontom késsel. De bármilyen munkánál hangsúlyozom a rend a lelke mindenek és a nem kapkodás itt kezdõdik a téma és csak utána jön a többi. És ha van rá mód a kapcsolási rajzot átnézem vagy a helyi szakít faggatom.

Molnár Viktor

Ez nagyon egyszerű! Vill-szer bőr , magas szárú bakancs , pamut munka ruha ( ha nagy bummot csinálsz szépen rád olvad a nylon poló!) és jó minőségű szigetelt szerszámok , én a HAUPA-ra esküszöm a 17 éve vásárolt szerszámkészletem csak azért hiányos mert " amit a létráról leejtesz az nem biztos , hogy koppan" por ellen 3M porvédő álarc , és vill-szer védőszemüveg , ez kicsit drágább mint a sima de UV szűrös , a villamos ív pedig elég rendes adagot produkál az UV-ből. és mindig észben tartva : "a feszültség alatt álló vezető csak abban különbözik a fesz mentestől......, hogy más a fogása"

Novill

Persze itt az is kérdés, hogy saját magának veszi az ember, vagy az alkalmazottnak. Az alkalmazott hamarabb elhagyja, vagy éppen zsebben felejtve  :) haza viszi. Tisztelet a kivételeknek!  Ekkor jönnek be az olcsóbb szerszámok vásárlása.

Villanyreszelő

Erre a problémára gyárakban dolgozó szakmunkásoknak kiállítanak egy névre szóló szerszám készletet,amit ha elhagy,ellop,vagy tönkre tesz, ki kell fizetni.
Mindenki vigyázott rá.
Szerintem nem biztos hogy jó sokat használt silány minőségű szerszámmal dolgozni,ugyanis ha tönkre megy,funkcióját veszti,a folyamatos vásárlása elérheti egy jó minőségű szerszám értékét.

Marcika

Az egyéni védő eszköz nálam a szigetelt bakancs 1000V minősítve műbizonylattal. A ruházat amiben szeretek szerelni kezes lábas overál. Sem a kantárost sem a nadrágot nem szeretem. Ha nem kapok műanyag cipzárosat akkor mindig kicseréltem a várónőmmel. Ha van fém patent azt is. Ügyelek ara , hogy a szerelő ruhámban ne legyen fém. A kézi szerszámokat folyamatosan cserélem. Ragaszkodom a régi csavarhúzókhoz meg fogókhoz így akkor veszek ujjat mikor azt elhagyom vagy tönkre megy. Arra ügyelek, hogy megfelelő felirat legyen a szerszámon.

Molnár Viktor

És még egy szupi szerkezet:)
késes (NOL) biztosítóbetétek cseréjéhez, hidd el megéri az árát!