Gégecső használata villanyszerelésnél

Indította balzsi, 2012. november 21., 22:48:23 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

plctechtb

Idézetet írta: mikerulz Dátum 2014. január 09., 10:09:58 DÉLELŐTT
Szaisztok,

az iparban nagyon szeretik ha minden kábel gégecsőben vagy kábelcsatornában fut, a munkavédelem is ezt követeli meg elsőnek. De fókuszáljunk csak a gégecsőre. Van jó néhány gépünk amelynek kábelein már a gégecső már megtört, vagy a tömszelence nem a gégecső befogására kialakított. Elég sok gépet érint, ami sok és körülményes szerelést jelentene a karbantartásnak, a termelésnek meg leállásokat míg a kábeleket kikötik a villanyszerelők majd új gégecső, tömszelence stb stb.
Van-e olyan megoldás, ami a kábelek kikötése nélkül is megfelelő, hogy rögzítsük a tömszelencéhez vagy foltozzuk a gégecsövet ha egy helyen megtört. Első megoldásnak a cipzáras zsugorcsőre gondoltam de ilyet még életemben nem használtam.

Üdv!

Forgalmaznak hasított gégecsöveket, amit teljes hosszban végig van vágva. Előnye a könnyű, gyors cserélhetőség. Egy két kötegelővel összefogva egész esztétikus tud lenni... Kábelek bandázsolására lehet még műanyag "spirált" is bevetni (pontos nevét sajnos nem tudom, csak rá kell tekerni a kötegre és kész) - rugalmas, könnyű cserélni, nem sérülékeny - viszont mechanikai védelmet nem nyújt. Kicsit költségesebb megoldás - mi ezt használjuk - a sérülékeny helyen lévő kábelkötegeket kiváltjuk egy-egy megfelelő érszámú kábellel (pl. 18X1) - a kiinduló, és fogadó helyeken csatlakozókat alakítunk ki, a kábelt egy-egy csatlakozóval előre szereljük (gégecsővel, adapterrel, és mindennel ami kell) - ha baj van, akkor csak 2 csatlakozó lecsattintása a csere, tartalék fel, aztán ha van idő fel lehet újítani a régit.



mikerulz

Köszönöm szépen a válaszokat. Ezekkel az kiegészítőkkel már könnyen orvosolható a problémám.

Könyves Kálmán: önvulkanizáló szalagként lehet megtalálni.
plctechtb: mellesleg kábelkötegelő -flexibilis- spirál a "műanyag spirál" pontos neve. De a leírásod alapján könnyen rá lehetett googlizni :)

zoli_varga

Mixvillben kapható simafalu gége cső. Hajlítási sugár egész jó. Ára több mint a lépés álló.


Tapatalk 2-vel küldve az én U8655-1-ről


zsizsi

Szia Varga Zoli!

Javaslom hogy nézz be a Daniella Kft valamelyik telephelyére, ott is vannak hasonló anyagok, de ha gondolod privátban is tudok segíteni.

Üdv.:
Zsizsi

zoli_varga

Köszi. Nekem most nincs szükségem rá, de eszembe vésem.

Tapatalk 2-vel küldve az én U8655-1-ről