Mozgásérékelős reflektor

Indította villany94, 2013. szeptember 05., 20:01:54 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

villany94

Sziasztok!

Nem vagyok igazi szakmabeli, ezért érdeklődök. 0.75mm2  3 eres MT kábellel táplálok egy 600W-os fogyasztót (mozgásérzékelős reflektort). A kábel hossza kb 15m, a táplálás pedig a lakás egyik konnektorából történik normál villásdugóval. A kötések rendben vannak. Ezekkel a paraméterekkel ez a megoldás mennyire tekinthető biztonságosnak (folyamatos üzem)? Hallottam, hogy túl hosszú kábelek esetén nem biztos, hogy véd a kismegszakító... Nem tudom ez az állítás a gyakorlatban mikor igaz. Köszönöm!

Gyurmaúr(fi-relé)

Nos, akkor tegyük tisztába a dolgokat, mégpedig; a kismegszakítót abszolute nem érdekli a kábelhossz, legalábbis 15 m esetén nem. Ami a te esetedben a kulcsszó az a feszültségesés, mely jelen esetben elhanyagolható, ugyanis a 600W elosztva 230V-al annyit tesz, mint 2.6A, mely az ezen a hosszon akár 6A-el is tartósan terhelhető 3x0.75mm2-es MTK-nak egy kellemes bizsergető érzést okoz, bár mire elkezdene bizseregni a kábel, addigra ugye kikapcsol a mozgiérzékelős lámpa, mert gondolom max 5-7 percig világít?! Jut eszembe, nem lett volna jobb mondjuk egy 20-30W-os LED-es refi??? Ha ezt a lámpát én tettem volna fel, akkor inkább fixre kötöttem volna valamelyik világítási Á.K-ra, ha és amennyiben azon az Á.K-n nincs rajta az egész ház világítása, mert akkor esetleg előfordulhat, hogy lecsap annak az Á.K-nak a kismegszakítója, ha az mondjuk csak B 6A-es...

villany94

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2013. szeptember 05., 20:24:46 DÉLUTÁN
a kismegszakítót abszolute nem érdekli a kábelhossz, legalábbis 15 m esetén nem.

Köszi a választ!
Nekem egy egy "szaki" ismerősöm magyarázta, hogy ha túl hosszú a vezeték, akkor zárlat esetén nem folyik akkora áram, hogy levágja a biztit, de elég nagy ahhoz, hogy bajt okozzan (pl. túlmelegedést). Gondolom nem 15m-ről beszélt ezek szerint...  ;D

Szirty

Üdv villany94!

Idézetet írta: villany94 Dátum 2013. szeptember 05., 20:36:50 DÉLUTÁN
Nekem egy egy "szaki" ismerősöm magyarázta, hogy ha túl hosszú a vezeték, akkor zárlat esetén nem folyik akkora áram, hogy levágja a biztit, de elég nagy ahhoz, hogy bajt okozzan (pl. túlmelegedést). Gondolom nem 15m-ről beszélt ezek szerint...  ;D

Persze. Teljesen igaza volt!
Ugyanakkor nem.
Pont annyira hasznos ez az információ, mint minden más fél igazság. Írok pár példát...

Halálos tények a vízről:
1 TÉNY: A víz kémiailag előállítható rakéta üzemanyag elégetésével!
2 TÉNY: Túlfogyasztása erős izzadást, vizelési ingert, és akár halált is okozhat!
3 TÉNY: A drogosok, sorozatgyilkosok és erőszak tevők 100%-a elismerte, hogy rendszeresen fogyaszt vizet!
4 TÉNY: A víz gyomírtó szerek és rovarírtók elsődleges összetevője!
5 TÉNY: A víz a fulladásos halál egyik leggyakoribb oka!
6 TÉNY: A vizet fogyasztók 100%-a elhalálozik!