Nagyüzemben lopták az áramot

Indította nova, 2012. december 20., 23:01:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Sok ezer per van ma már a szolgáltató és a fogyasztó között. Ma már nemcsak a fogyasztók hanem a szolgáltatok is követnek tisztességtelen lépéseket. Kíváncsi lennék rá, hogy van több szabálytalanság vagy az átkosban volt? Tény, hogy a villamos energia a privatizációk óta folyamatosan nőnek az árak, aránytalanul nagy haszonnal dolgoznak az áramszolgáltatók. Ne higgyük, hogy az áramszolgáltatókat veszteség éri, ezek közgazdasági eszközökkel vívott játékok. A veszteségeket ( hálózati, áram lopások,stb.) beépítik a KWh árába, igaz utólag. Sajnos vannak olyan esetek is amikor kikapcsolják a fogyasztót, a szolgáltató embereinek távozása után vissza kötik. Igazából ezekkel a fogyasztókkal nem is tudnak mit kezdeni a szolgáltató emberei. Ez a kettős mérce esete.
Így a tisztességesen fizető fogyasztók fizetik meg a szabálytalan áramvételezésből adódó költségeket, valamint az extra profitot a szolgáltatoknak..

Szirty

Sajnos egyet kell értenem az előttem szólóval (a "sajnos" a helyzetnek szól).
Szinte minden szolgáltató tisztességtelen ma már. Az internet szolgáltatók, a telefon szolgáltatók bármikor, tulajdonképpen bárhogy egyoldalúan a saját kényükre-kedvükre módosítgatják a szerződéseket.

A fogyasztónak nem hogy aláírni vagy egyetértenie nem kell, de nem is tud a módosításról, hacsak nem küldenek neki egy értesítést, hogy a "feltételek módosultak", megtekintheti a szolgáltató ilyen és ilyen internetes oldalán. Hogy mi módosult azt nem tudni, mindenki bogarássza át a mára már több száz oldalasra duzzadt PDF-eket. Persze Ha nem ért egyet a módosítással felmondhatja. Ez az egyetlen lehetősége maradt.

Vagy ott van a gáz szolgáltatás. A gázt nyilván mindenki azért fizeti, hogy hőt termeljen vele. A korrekt az volna, ha a gáz által előállított fűtőteljesítmény után számláznának, de nem ez történik a gáz mennyisége után kell fizetni. Hogy egy köbméterből mekkora fűtőteljesítményt lehet kihozni, azt meg lebetonozták papíron, mert sem a gáz hőmérsékletét, sem a nyomását, sem a fűtőértékét nem méri az elszámolási mérő.
Néha olyan gáz jön hidegebb napokon, hogy meggyújtani sem egyszerű, alig tartalmaz éghető anyagot!

És milyen "meglepő" hogy ezek utólagos mérése esetén kiderülő eltérésre való hivatkozást nem fogad el a szolgáltató!

flatskerrobert

     Egyetértek Szirty kollégával, annyi kiegészítéssel, hogy a nem lakossági fogyasztóknál, ott mérik a hőmérsékletet és a gáztechnikai m3, a fűtőérték a számlán szerepel.

A földgáz mennyisége
Gáztechnikai normál állapotra vonatkoztatott térfogatként (m3-ben) kell kifejezni. (Gáztechnikai m3 = az a gázmennyiség, amely 288,15 K hőmérsékleten és 101325 Pa nyomáson 1 m3 térfogatot foglal el.)
FR.

Szirty

Üdvüzletem!

Idézetet írta: flatskerrobert Dátum 2012. december 21., 18:50:55 DÉLUTÁN
     Egyetértek Szirty kollégával, annyi kiegészítéssel, hogy a nem lakossági fogyasztóknál, ott mérik a hőmérsékletet és a gáztechnikai m3, a fűtőérték a számlán szerepel.

A cégem sok gázt fogyaszt, (egy 240 méteres gáz tüzelésű kemence és egy 10MW-os csőégő eszi a gázt meg az apraja, havi millió Ft.-os nagyságrendű számlát produkálva). Gondolom az ilyen már nagy fogyasztónak számít.
De én ott nem láttam olyan készüléket ami a fűtőértéket is mérné (igen, hőmérséklet és nyomásmérés van).

Nyilván technikailag nehezen (drágán) lenne megoldható teljesen korrekt fogyasztásmérés minden egyes lakossági felhasználónál. De azt gondolom, hogy ennek önmagában nem szabadna okot szolgáltatnia az átbaszásra (a lehetőségét megteremti, de az okot nem).

Gyurmaúr(fi-relé)

Ha jól hallottam, akkor olyan 10-est kaptak?!? Ennél én sokkal többet adnék, bár én inkább a kényszermunka-táborok felállításának vagyok a híve, oda aztán mehetne a honi politikusi "elit" apraja-nagyja, de ugyanúgy ott lenne a helyük az ilyen "kreatív" villanyászoknak és természetesen a megrendelőiknek is! Nonsence, hogy -és ez most teljesen független a hornéra alatt, 95-ben !4nap! alatt privatizált honi vill és gázszolgáltató szektor nyugati tulajdonosai által pofátlanul bezsebelt extra profittól- ebben az országban már-már dicsőségnek számít a gáz és az áramlopása (is)!!  >:( Lassan ott tartunk, hogy Robin Hoodi magasságokba emelik ezeket a senkiháziakat, akik miatt több milliárdos veszteségek könyvelnek el a szolgáltatót, melyhez még hozzájön a kábel, trafó, kapcsoló berendezés lopás, rongálás szintén nem 2Ft-os tétele, nem is beszélve a sok-sok nem fizetőről, akiknél ugyan előbb-utóbb kikapcsolják a szolgáltatást, de a több hónapnyi kifizetetlen számla attól még nem lesz kiegyenlítve. Sajnos, ezen tényezők együttesen fognak -már a szakemberek által is beismert- sűrű üzemzavarokat okozni, főként a vill energia ellátásban! Emlékezhetünk a 2008-as Zala megye 1/3-át 8 napra sötétségbe borító középfesz oszlopok tömeges derékba törésére, melyet ugyan az extrém időjárás okozott, de azért vastagon ott volt ezen hálózatok lepukkant állapota is. És a középfesz hálózatnál sokkal rosszabb állapotban van a 0.4-es közcélú hálózat állapota, hiszen sok helyen még a plé házas trafók vannak, nem is beszélve a szintén sokszor előforduló 50-60 éves fa oszlopokról, melyeken még az oszlopba tekert csigákon halad a szintúgy annyi idős alu szabadvezeték.