Hangriasztás megoldása fáziskiesésre

Indította coyote2, 2015. április 23., 23:38:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

coyote2

Gondom a következő: Fázis hiányra kellene megoldani a hangjelzést, de a Főkapcsolot ha lehuzod a riasztás melyet aksisra gondoltam megcsinalni azonnal visitana. Egy Elko fazisfigyelo lenne a lelke melynek az érintkezőjére van kötve a magneskapcsolo behuzoja. A magneskapcaolo nyitojara gondoltam a riasztast, de a fenti ok miatt nem életképes. Agyon bonyolitottam?

Sent from my Radar C110e using Tapatalk


Szirty

Üdv coyote2!

Idézetet írta: coyote2 Dátum 2015. április 23., 23:38:32 DÉLUTÁN
Gondom a következő: Fázis hiányra kellene megoldani a hangjelzést, de a Főkapcsolot ha lehuzod a riasztás melyet aksisra gondoltam megcsinalni azonnal visitana.

Ha jól értem tehát, a jelzés akkor kell, ha elmegy egy vagy több fázis, de ha a főkapcsolót kikapcsolják akkor ne legyen jelzés.

A fázis figyelést tedd a főkapcsoló elé.
Ez a legegyszerűbb. Sajnos ezzel az a baj, hogy ha ki van kapcsolva és akkor megy el az áram akkor is jelez (pusztán a főkapcsoló kikapcsolásakor nem).
Ha ez gond akkor ezt még egy fázisfigyelővel tudod megoldani (egy a kapcsoló előtt, egy utána figyel).
Vagy úgy hogy felhasználod a főkapcsoló segéd érintkezőjét (már ha van neki, mert ugye alapesetben ez nem valószínű sajnos).

Simon Endre

Szia  coyote2 !
Néhány éve volt egy ilyen feladatom  az teljesen kidolgozott volt , ha van türelmed előásom az arhivumból. A kivitelezett munkához van teljes főáramköri rajz is, tudtommal ma is működik egy vízgépészeti rendszerben.

Üzenet összefûzve: 2015. április 26., 00:57:40 DÉLELŐTT

Megkerestem és kiemeltem a kapcsolást. Kicsit több is mint igértem, mert a főkapcsoló is része és a nyugtázás a kikapcsolással van megoldva. Ez nem "ugat" ha nem kell. A fagyos évszakokban tartósan üzemen kívül van a 24 V DC egy 500 Ah akutelep a bíztonsági rendszert és a létfontosságú berendezéseket táplája. Még jelzőlámpa sem üzemelhet róla.

coyote2

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! Megyek bekötöm ma.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk