Ledes közvilágítás

Indította exchange, 2012. szeptember 30., 13:40:13 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

etfLED

LED-gyártás kezdõdik Magyarországon

újabb EU pénznyelõ de legalább a magyar villanyszerelõknek is lesz munkájuk egy ideig

faxelektro

Templom keresztjének megvilágítását szeretnék megoldani LED-szallaggal.

Mit ajánlotok? (milyen ledszalllagot, időjárásbiró,vezerlés)

Adhattok linket is ahol utána tudok nézni vagy ahol meglehet vásárolni (rendelni).

Köszönöm a segítséget.

Novill

Itt jó helyen jársz! Vedd fel a kapcsolatot "etfLED" a fórum tag társunkkal. Én is vásároltam tőle számlára, ugyanaz a minőség, mint a többi üzletben lévők csak jóval olcsóbb. Valószínű a szilikonos bevonatút fogja ajánlani. A kisebb hangulat világítás jellegűhöz a 3528-as a nagyobb megvilágításhoz az 5050 led javasolt , ha nem tévedek. A tápegységet el kell rejteni vagy megfelelő védettségű dobozba kell rakni. A szalagon kívül lehet más megvilágítási módszert is alkalmazni a hely és igény ismeretében.

nova

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2012. november 27., 19:21:25 DÉLUTÁN
Mit ajánlotok? (milyen ledszalllagot, időjárásbiró,vezerlés)

Ami időjárás szempontjából kritikus az a led szalag maga, hiszen a tápegységet és a villamos megtáplálás többi részét nyilván valamilyen védettebb helyre helyezed el.

A szilikonos zárt kivitelű lesz nyilván a jobb megoldás, csak vigyázni kell, hogy használd a megfelelő véglerázókat, melyek szigetelik a szalag végét.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

etfLED

Nos
A legjobb megoldás megtalálásához több infóra lenne szükségem
Kivitelezhető a dolog

faxelektro

Információk: feszültség legközelebb a kereszthez a harangoknál van kb. 12 m, a LED szallag betáplálását a torony belsejében lehetne felvezetni egészen a kereszt aljáig és ott jönne ki a keresztre a táp. A kereszt vörösrézből van kb 3.70 magas és 2.40 széles. A kereszt vastagsága 2.5 centi és mindkét oldalát világíttani kéne.
A szallag felszerelését ipari alpinisták végeznék el.Kapcsolását alkonykapcsolóval gondoltam.

Milyen módon lehet a szallagot a keresztre rögzíteni? kb a szükséges LED szallag és tartozékok ára és az elérhetőség is érdekelne. 

Szelei

Bocsi, hogy okvetetlenkedek!

De egy kis nyári zivatarnál villám, nagyobb statikus töltődés ellen hogyan lehet védekezni? Mivel az alpinistákkal gondolom hetente drága cseréltetni a fénycsíkot.

nova

Sok helyen látni megvilágított keresztet a templomokon. Ha nálunk annyira nem is jellemző azért külföldön előfordul néha. :)
Biztos van rá valamilyen jó megoldás.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

etfLED

Szerintem a szalagot felejts el
A megvilágításhoz használj inkább 2db 10w os fényvetőt amely ellen áll a zord időjárásnak és a 12Val sincs gondod
igaz a terméket érdemes normális helyen beszerezni mert ha gond van akkor sokba kerülhet a levétel.
Esetleg a keresztet be lehet vonni valamilyen festékkel ami erős kontúrt ad a keresztnek
A szalagot nem ajánlom!