Regisztrált szerelõ

Indította rabszolga, 2012. február 15., 18:18:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

rabszolga

A MEE-VET folyamatosan indítja szervezi a tanfolyamot. A kérdés csak az, megint mi változott? Változott-e valami vagy csak a szokásos "bõrlehúzás" a feladat? Tudom hogy 3 évig érvényes, de én már voltam pár tanfolyamon, lényegileg szinte semmi változás nem volt. Legalábbis semmi olyasmi, amit egy emailes értesítéssel el ne lehetne intézni... >:(

JUVILL


Mióta ez elindult 3-szor vizsgáztam, újat szerintem nem mondtak. Elsõ 2 alkalommal 2 évre, legutóbb 3 évre adták az érvényességet. 2009-ben volt az utolsó vizsga, ezért szervezik a tanfolyamokat.
Ez egy bevétel megint.

Novill

Elsõ alkalommal 1998 decemberében vizsgáztam le, az elsõ induló csoporttal. Még négy napos volt. Két jegyzet és több termékkatalógus jelent meg.  Igazából nem jött be az egységes szemlélet. Lásd a DÉMÁSZ, EON és az ELMÜ-ÉMÁSZ közötti különbségeket. Nincs megoldva az információ áramlás. Igen az oktatás az egy jó üzlet manapság. Mindenre szerveznek már különbözõ tanfolyamokat. De munkát ezzel nem kapunk többet. Vagyis igazából nem sok hasznom van ezzel a regisztrált rendszerrel. Nem beszélve arról, hogy olykor a bekapcsoláskor jutok különbözõ ellent mondó információkhoz.

JUVILL


Itt jegyzem meg, holott egy másik témában olvastam a mai napon.
Az E.ON területén a plombabontáshoz ehhez még FAM vizsga is szükséges.
Ez óriási!
Miért is?
Errõl nem tudtam, lehet mert az ELMÛ-ÉMÁSZ területén vizsgáztam eddig.
Errõl nem hallottam.
Ha pontos információval tudnátok szolgálni, hogy milyen áramszolgáltatói területeken kérik a FAM vizsgát is, azt megköszönném.
Mindenféle "hálózati engedélyes" területet figyelembe véve, a jelenlegi vizsga tudtommal országos.


Novill

Igen a vizsga országos. Viszont amikor a különbözõ területen dolgozunk, sõt egy területen belül is eltérõ olykor. Ember függõ.

krisz1986

Hát nem elég a saját terhetek. Azt a pénzt amit a gondosan öszeilesztett alacsony kiszálási dijon be tudtok hozni. Hozzáteszem tudom sokat boncoltuk ezt is. De a sporolás nem a ti érdektek rá van mindenki kényszeritve.  Én már azon se csoválnám a fejem ha évente megkövetelnék a tanfolyam elvégzését. Sõt már azon se lepödnék meg ha kettõ vagy négy évente ám blokk bekéne számolni mindenrõl. És itt nem csak a tanfolyam anyagát értem. Hanem az összes többi tételrõl is. Az alpoktól a csucsig. Ja és aki megbukik rajta attól elveszik az engedélyét. Én nem szeretném,hogy ez bekövetkezen de itt már nem lehet tudni mi lesz.

Novill

Egy rendelet amibe érdemes bele olvasni:
76/2011. (XII. 21.) NFM rendelet a közcélú villamos hálózatra csatlakozás pénzügyi és mûszaki feltételeirõl.

szmihaly

Ha valakinek nem lenne kedve keresgetni, a mellékletben megtalálja.