Lekapcsolt állapotban is világító izzók

Indította paragulis, 2016. április 01., 11:18:05 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Simon Endre

A fogyasztóval párhuzamos 150 kilohmos legalább 0,5W-os ellenállás garantáltan "megeszi" a kapacitív vagy az elektronikus kapcsolók szaturációs áramát. Az ellenállás kicsit melegedni fog.

faxelektro

Felszereltem egy 30W-os led mennyezeti világító testet és lekapcsolt állapotban halványan világit mivel hálószobában található ezért zavarja a tulajt. A kapcsoló nem jelzőfényes a nullt szakította de át cseréltem most a fázist szakítja sajnos nincs lehetőség mindkettő meg szakitására. Olvastam hogyha a leddel párhuzamosan be építek egy 68nF/675V zavar szűrő kondenzátort vagy egy 150kohm/0,5W-os ellenállást a prolema megoldódik. Mivel az ellenállás melegedik gondoltam a kondenzátoros megoldást választom. Véleményeteket kérném aki már használta valamelyiket melyik a jobb megoldás?
                         
Boldog Húsvéti Ünnepeket Kívánók

S/K


faxelektro

Ajánljál egy relé típust mert van elég hely a burában.
                                                                                Köszönöm

980POWER

Én egy komplett épülettel jártam így. Egy régi épület volt, de már újra kábelezve falon kívül, mindenhol 3 eres kábel érkezett a régi lámpákhoz, de sehol nem volt össze kötve a zöldsárga semmivel. Este lámpafénynél végeztem és mikor menni akartam, lekapcsolás után az összes világított halványan, de sötétben jól látszott. Újra kellet kötnöm az összes kötést, még jó hogy nem csípték ki a zöldsárga eret, mondván úgy sem kell.

S/K

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2021. április 03., 19:06:34 DÉLUTÁN
Ajánljál egy relé típust mert van elég hely a burában.
                                                                                Köszönöm

www.conrad.hu/hu/eltako-r81-002-230v-kapcsolo-rele-nevleges-feszueltseg-230-v-max-kapcsolasi-aram-10-a-2-valto-1-db-2162246.html

www.conrad.hu/search/products?query=230V%20RELÉ


bankoz

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2021. április 03., 16:26:57 DÉLUTÁN
Felszereltem egy 30W-os led mennyezeti világító testet és lekapcsolt állapotban halványan világit mivel hálószobában található ezért zavarja a tulajt. A kapcsoló nem jelzőfényes a nullt szakította de át cseréltem most a fázist szakítja sajnos nincs lehetőség mindkettő meg szakitására. Olvastam hogyha a leddel párhuzamosan be építek egy 68nF/675V zavar szűrő kondenzátort vagy egy 150kohm/0,5W-os ellenállást a prolema megoldódik. Mivel az ellenállás melegedik gondoltam a kondenzátoros megoldást választom. Véleményeteket kérném aki már használta valamelyiket melyik a jobb megoldás?
                         
Boldog Húsvéti Ünnepeket Kívánók

Profi megoldás a relé, kérdés, hogy árban hogyan viszonyul a lámpákhoz.:)

Itthon ár miatt kondikat használok, lábukon zsugorfóliával és hármas nyitható wagóval megoldva a led párhuzamos kötését. Kondi és a két wago nagyjából 300Ft. Gyárilag is árulnak kondit készre szerelve egyébként, de itthon még nem láttam: https://www.amazon.de/Entst%C3%B6rer-Kondensator-Blinkenden-ausgehenden-Entst%C3%B6rkondensator/dp/B07RY9L185. A linkről a paramétereket le tudod nézni.

faxelektro

Be szereltem egy 68nF/275V kondit de semmit nem változott halványon világit lekapcsolt állapotban, majd lecseréltem egy 180K/0,5W ellenállára egy kicsit halványabban de csak világit a 30W-os plafon led. Otthon a műhelyben van egy 2x9W-os neon ami évek óta halványan világit be kötöttem a 180K/0,5W ellenállást és most nem világit. Mi lehet az oka ennek a jelenségnek?

bankoz

Azért világít még, mert még mindig elég feszültség jut a led-re, hogy begyújtson. Tovább kell játszani az ellenállással vagy kondi méretezésével. Ahogy 980power is írta, a földelést ellenőrizd, ha földelhető a lámpa. Ha van egy alacsony bemeneti impedanciájú módban is mérni tudó multimétered, azzal tudsz méregetni és számolgatni, de egyszerűbb venni egy marék különböző kondit, ellenállást.

Javíts ki ha tévednék, de egy olcsóbb árkategóriás led beszerelve, drágábbakban szokott lenni megfelelő előtét az ilyen esetre. Ha nem akarsz szórakozni, lehet egyszerűbb megkérni a tulajt, hogy ahelyett, hogy neked fizet végtelen órát még kondikat próbálgatsz, helyette cserélje vissza a lámpát ahol vette egy fényerő szabályzósra, azoknál nem szokott gond lenni a derengéssel.

faxelektro

Egy mérőműszert szeretnék vásárolni amivel hurok-ellenálást és földelés ellenállást tudok mérni az olcsóbb kategóriából .