Regisztrált villanyszerelés

Indította Sten, 2011. április 26., 09:46:01 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

helcs

Vidéki fiókiroda ma. Egy csatlakozó műszaki dokumentációt szerettem volna beadni, voltak előttem ketten órát tölteni. Ügyintéző első esetben hatszor telefonált mire félig elintézte, majd visszahívta az ügyfelet későbbre. Második feltöltés már csak három telefon volt, de térjünk vissza rá később, úgy is van még kw. ráér. Harmadik lettem volna, de egy hölgy úgy gondolta röviden megússza és elébem vágott. Részfogyasztást szeretett volna módosítani, bele kezdtek, de kár volt. Fél óra alatt sikertelenség lett a vége. Felajánlottam neki, ha kint megvár ingyen elintézem. Én következtem, megúsztam két telefonnal és az okmányokat átvette, de váltig hangoztatta, hogy nem érti miről van szó. A kamara folyamatosan üldöz az 5000 forintjával. Megérne egy videót a nocommentli.com oldalon. Az asszony szerint egy picivel többet iszom mint kéne.

Gyurmaúr(fi-relé)

És még meg is alázott nusinéni?? Erre mondják, hogy csúnyán felmosták vele(d) a padlót, ami azért elképesztő, mert felveti ennek az egész regisztrált villanyászi létnek a nonsence helyzetét, mely röviden arról szól, hogy lófasz & szalmaegér előnyöd származik abból, hogy egy rahedli pénz és még több idő elherdálásával megszereztél 1-2 papírt, mert nem alakíthatsz ki földkábeles mérőhelyet, sőt lassan már normál mérőhelyet sem, hiszen pl ha jól hallottam a jó múltkorában, akkor az ELMŰ-ÉMÁSZ már a saját pitbulljaival happoltatja el a mérőhely kiépítést, illetve az üf szolg irodákban ott szopatja a (regisztrált) villanyászt, ahol csak éri! Ha esetleg van,aki akárcsak 1 olyan előnyt tud említeni, melyen nem lehet fogást találni, akkor kérem, tegye közzé... 

NagyPS

Üdv szerintetek MSZ 447:2009 nem taglalja ha falon kívül lehet csak megoldani egy méretlen fővonali szakaszt milyen kábellel lehet megoldani:
- NYY
- NYCWY

ár nem mindegy.

Novill

Szerintem az MSZ 447 szabvány foglakozik azzal, hogy milyen típusú a méretlen földkábelt alkalmazhatunk. Ugyan a szabványnak a 14 oldal 3.3 pontja : csatlakozás kábellel . a 3.3.1 pontjában van leírva, hogy a területileg illetékes elosztóhálózati engedélyes által rendszeresített típusúak lehetnek. Ez szép így, de én még nem találkoztam áram szolgáltatokra lebontva leírva  :)

Gyurmaúr(fi-relé)

A méretlen földkábelt nem véletlenűl a SZOLGÁLtató kábelfektetésre jogosult csicskája hozza, azért a 4000.- Ft/ méter árért?? Én úgy tudom, hogy igen, hiszen azt nekik kell kiszámolni, hogy a kábelhossz, ill a csatlakozási Amperérték, valamint a fázisszám egyenletéből kiszámított feszültségesés miatt mekkora +metszetre van szükség, aztán hogy a kábel NAYY-J, vagy SZAMkAM, stb, nos azt már az dönti el, hogy épp mi van nekik raktáron... Mért főkábelnek pedig bőven jó az 5x16-os, vagy 5x25-ös NAYY-J, mely igenis kapható, legalábbis a komolyabb kábeldíler cégeknél és 1/4-be kerül mondjuk az 5x10-es NYY-J hez képest! Nem mindegy...

NagyPS

Az én esetemben a gond a következő:
- társasház
- szarul megcsinált felújítás cső a falban meg az AL vezeték de meg sem mozdul
- kamera beküld (kicsi endoszkópos) két végéről miután befűzőszál sem megy át rajta 2-1m megakad holott legalább 4 m a cső, a cső benyomva a másik oldalon új - berman összeapplikálva később gipsz a berman csőben.
- társaház KK nem enged vésni
- tulaj nem hajlandó véséssel járó munkát falazást festést kifizetni
- de engedik hogy kívül aránylag rejtetve MT vezetékkel legyen megoldva vagy lehet fekete vezeték is.
- mindenki hepi (csak én nem)
- gond az ELMŰ MSZ 447:2009 re hivatkozva (gazdasági tájékoztatóban MSZ 447:1998 szerepel :) ezt nem akarja elfogadni mondván hozzáférnek a méretlen oldalhoz csövezzük. De a NAYY viszont elfogadja (megjegyzem azt is ugyan olyan könnyen meglehet csapolni ha akarja valaki.

Na szóval ez a helyzet.

helcs

Elmúlt három hete, hogy beadtam egy csatlakozó műszaki dokumentációt egy elkészült új bekapcsolásra. Ma felhívtam a megrendelőt mert a ház előtt elhaladva nem láttam előre mozdulást. A következő történt. Két hét után ő is érdeklődött, hogy mikor lesz már valami, de azt mondták, hogy amíg a bekapcsolási díj (kb. 9800 Ft.) nincs befizetve addig semmi. Ezt a befizetést senki nem közölte, a GMT-ben 0 Ft. szerepel. Ha nem érdeklődik akkor ki sem derül. A befizetéstől 30 nap a szerződéskötés, azután lesz bekapcsolás. Látott már valaki ilyet? Mi folyik itt?

helcs

Segítséget kérek a regisztrált kollégáktól. Az ÉMÁSZ ügyfélszolgálat szerint ha előrefizetős mérőn pecsétzárat bontok akkor a szolgáltatás mindaddig nem áll vissza, míg azt nem pótolják, valamint a feltöltés elveszik. Van-é ezzel kapcsolatban tapasztalatotok? Én ilyen leírással eddig még nem találkoztam és előrefizetősön sem bontottam pecsétzárat. A fővezetéket kellene szabványosítani amire egyébként az ÉMÁSZ szólította fel, éa most mind a ketten gondba vagyunk.

helcs

Bár válasz nem érkezett, leírom a tapasztalatomat. Egy életem egy halálom elvágtam a zsinórt, és csodák-csodája semmi különös nem történt. Vajon milyen információ alapján riogatott az ügyfélszolgálati munkatárs? Hozzáteszem, hogy amikor végül is megkértem a bontási engedélyt már más vette fel a telefont, ő már nem hívta fel erre a figyelmemet, simán bejegyezte a bontást. Ellenben azonnal közölte a hangfelvétel azonosító számát amit amúgy nem szoktak, sőt rendesen zokon vette egyikük, amikor egy vitás ügyben azt megkérdeztem. Ott sem egységes minden? Fura dolgok ezek...

elektromosokk

Kedves Regisztrált kollégák!

Még nem csináltam "H" tarifás mérőhelyet, ezért kicsit bizonytalan vagyok a szerelésben.
Az ügyfélnél van nappali és éjszakai áram Csatári 600x300-as szabványos mérőhelyen.
Valahol azt hallottam, hogy azt nem kell bővíteni, mert az Elműnél van kéttarifás (kombinált) óra, ami mér nappalit is és "H" tarifát. Viszont az Elmű dokumentációjában nem olvasok ilyet, hanem azt, hogy ki kell építeni a szekrény mellé még egy mérőhelyet, egybeépítve a meglévő szekrénnyel.
Van valakinek esetleg tapasztalata aki szerelt már ilyet? Nem szeretném saját tudatlanságom miatt plusz költségbe verni az ügyfelet...