Villanyszerelési probléma?

Indította Jacsi, 2013. május 20., 19:21:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

coyote2

Az alap ötlet ez volt. A folyoson levo dugaljak is a nagy fi elé lehetnek kotve. Kicsit "meredek" a hely a pezsgőfurdo zárlat eseten lehet parolo lenne. A tulajnak mondtam javittassa ki a kivitelezővel, én csak "beugros" voltam a szobai es folyosoi javitas miatt jobb hijan.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

faxelektro

Jó estét
             Azt szeretném kérdezni mivel lehet erősen rögzíteni az aljzat dobozokat a hungarocell hőszigetelőben mert azt hiszem a gipsz nem a legjobban rögzíti. 

980POWER

Ragasztóval vagy hungarocelltiplivel, esetleg gipszkartontiplivel.

faxelektro

Jó estét
             Egy leégett konnektor cseréjére hívtak mikor leszereltem három egyszínű 1,5 réz vezeték volt és ugyan úgy visszakötöttem az új konnektorba   és akkor láttam,hogy fölötte levő elosztó doboz fedele füstös.Leszedtem a fedelet a dobozba bejött egy fázis és a nulla majd a konnektorhoz lemegy a fázis és a nulláról két vezeték amiből az egyik a földelésre van kötve .
Az áramkör FI-rellé után van és azon csodálkozom,hogy nem kapcsolt le a FI relé mikor be dugták az automata mosógépet.A lakás a hetvenes években épült.A hálózat alumínium  a konnektort ki kötöttem és azt mondtam ha az egész hálózatra nincs pénz kicserélni akkor földelést kell húzni a dug aljnak csak akkor működtethető.

Fecó

Pont ellenkezőleg, mivel csak nulla-vezető volt, és ebből csináltak földelést is, a FI-relé még akkor sem kapcsolódott volna le ha szivárgó áram volna a test felé, hiszen az is a nulla-vezetőn keresztül folyna, és így "üzemi áramnak" érzékelné az ÉVÉ relé. Abban az esetben kapcsol csak le, ha valós föld és nullavezeték van összekötve, de itt csak nulla van. Sajnos láttam már hasonlót, még olyat is hogy a dugaljnál csinálták meg az áthidalást egy kis darab vezetékkel. Ennél már talán az is jobb, ha csak Fi-relé van földelés nélkül, de nulla átkötés nélkül is.

nyaki

Üdv!
"Egy leégett konnektor cseréjére hívtak mikor leszereltem három egyszínű 1,5 réz vezeték volt és ugyan úgy visszakötöttem az új konnektorba   és akkor láttam,hogy fölötte levő elosztó doboz fedele füstös.Leszedtem a fedelet a dobozba bejött egy fázis és a nulla majd a konnektorhoz lemegy a fázis és a nulláról két vezeték amiből az egyik a földelésre van kötve .
Az áramkör FI-rellé után van és azon csodálkozom,hogy nem kapcsolt le a FI relé mikor be dugták az automata mosógépet."
Nos, itt kimondottan helytelen PE leágazás van és az ÁVK szempontjából rejtett nullázás áll fenn. Ha a PE kapcsokra menő vezetéket az ÁVK előtti N (jelen helyzetben PEN-nek kinevezett) vezetőre kötöd, akkor az ÁVK helyesen fog működni. Sajnos ez a megoldás sem lesz szabványos a PEN vezető keresztmetszete miatt (min. 10mm2 réz vagy 16mm2 alu), de legalább az ÁVK működése garantált.

faxelektro

Jó estét
                      A kérdésem,hogy használható-e az a Wago még miután kiszedem a vezetéket belőle vagy dobjam el ?

nyaki

Jobbat!
Ha valamelyik minőségi cuccost gyártó terméke és az előírás szerint lett bontva a kötés, akkor minden zokszó nélkül újrahasználható. A vezeték bedugásakor érezni lehet a nyomórugó erejét, így összehasonlítható a még használatlanéval.

faxelektro

Jó napot
              Használható-e egy 3,1kW villanysütő (ler) LEGRAND dugalj 3x2,5 vezetékkel betáplálva. A sütőn 3x1,5 kábel van gyárilag a dug-aljból eddig az automata mosógép működött évek óta.A sütö és a dugaljközött 5 méter a távolság.  A kábelméretezés táblázaton számolva 1-es réz vezetéket ad .

nyaki

Üdv!
Mivel az 1,5mm2-es vezetéket csak 13A-el biztosíthatod, ezért ilyen értékű biztosítón névleges árama nem tudja ellátni a feladatát, bár kétségtelenül bírná valameddig a leoldási tűrések miatt, de üzembiztonsági szempontból nagyobb értéket célszerű választani. A megadott teljesítményt 16A-es kismegszakítóval lehetne biztosítani nagy biztonsággal, ehhez azonban már 2,5mm2-es vezetéket kell használnod. Az ne zavarjon, hogy a sütő gyári vezetéke 3x1,5mm2 keresztmetszetű, ugyanist azért a gyártó vállalja a felelősséget a termékszabvány szerint egészen addig, amíg ki nem cseréli valaki.