Ganz XS-1000

Indította Attila, 2012. január 22., 20:11:27 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Attila

Tisztelt  szmihály!
Most az XS-1000  szigetelésvizsgálónak kellene a mûszerkönyve!
Bízom benne , hogy ebben is tud segíteni!
Köszönöm!
Attila

szmihaly

Most hirtelen csak ezt találtam,remélem ez is segít valamennyit,de megnézem hogy meg e van a magyarnyelvû leírása. (melléklet)

gocsi

Elnézést hogy beleszólok de az volna a kérdésem hogy van e valamilyen speciális tulajdonsága ennek a müszernek?
Svédországban járó Ganz trolibuszoknál használták de valószínüleg elromlott. Ezért a kérdésem az hogy lehet e helyettesíteni más (esetleg modernebb) müszerrel. Itt mellékelek egy képet amit fordítottam a svédeknek, talán ez segít Attilának is.

köszönöttel

Gáspár Jenö

nova

Ha jól értem a Ganz XS-1000 helyett szeretnél egy újabb szigetelés ellenállás mérõ mûszert? Ehhez szeretnél ötleteket?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

gocsi

Igen tulajdonképpen az volna a legjobb megoldás mert akkor itt Svédországban szereznék be a megfelelö müszert (bocs de nem tudok hoszú ü - ö -t írni)
Én azt gondolom hogy ez a müszer egy "közönséges" Ohm / szakadás mérö müszer de nem vagyok benne biztos.

Hogy egy kis büszkélkedés is legyen a dologban: Ezekröl a trolibuszokról van szó.
Az egy más kérdés hogy az újak már nem Ganz hanem Skoda Néven jönnek.
Ennek azt hiszem hogy valami nagyon bonyolult oka van de az biztos hogy megint nem mi Magyarok jövünk ki nyertesen.
 

http://www.trolleymotion.com/common/files/uitp/Anderson_Landskrona.pdf

A segítséget elöre is köszönöm.

krisz1986

Megnyugtatlak,hogy nem. Dolgoztam a magyar troliba sajnos láttam érdekes dolgokat. De sok szépet is. De szép élmény volt mikor a Ziu9-est le vítték Szegedre a kiállításra. Vagy amikor az új trólít felhozták szintén Szegedrõl ha jól emlékszem. A Ziu9-es a mai napig tróli és az is lesz.

Novill

Idézetet írta: gocsi Dátum 2012. február 13., 08:27:20 DÉLELŐTT

Én azt gondolom hogy ez a müszer egy "közönséges" Ohm / szakadás mérö müszer de nem vagyok benne biztos.

http://www.trolleymotion.com/common/files/uitp/Anderson_Landskrona.pdf


Az XS-1000 az szigetelési ellenállás mérésére fejlesztették ki igazából.

nova

Idézetet írta: gocsi Dátum 2012. február 13., 08:27:20 DÉLELŐTT
Én azt gondolom hogy ez a müszer egy "közönséges" Ohm / szakadás mérö müszer de nem vagyok benne biztos.

Ez nem sima ohm mérõ.

Igazából rengeteg mûszer létezik amivel ki tudod váltani, manapság már ezzel a funkcióval is rendelkezõ mûszerek sokasága áll rendelkezésre. Rákerestem neked a c+d automatika honlapján itt ha lentebb görgetsz akkor találhatsz szigetelés vizsgálót 1000v alatt és felett is. Tudom, hogy Svédországban ez a honlap vásárlás szempontjából nem nagy segítség. Viszont kiinduló pontnak nagyon jó a felsorolt mûszerválaszték miatt.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

gocsi

Idézetet írta: nova Dátum 2012. február 13., 14:48:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: gocsi Dátum 2012. február 13., 08:27:20 DÉLELŐTT
Én azt gondolom hogy ez a müszer egy "közönséges" Ohm / szakadás mérö müszer de nem vagyok benne biztos.

Ez nem sima ohm mérõ.

Igazából rengeteg mûszer létezik amivel ki tudod váltani, manapság már ezzel a funkcióval is rendelkezõ mûszerek sokasága áll rendelkezésre. Rákerestem neked a c+d automatika honlapján itt ha lentebb görgetsz akkor találhatsz szigetelés vizsgálót 1000v alatt és felett is. Tudom, hogy Svédországban ez a honlap vásárlás szempontjából nem nagy segítség. Viszont kiinduló pontnak nagyon jó a felsorolt mûszerválaszték miatt.

Üzenet összefûzve: 2012. február 15., 10:33:46 DÉLELŐTT

Az elöbb azt hittem hogy válaszoltam de úgy látszik nem valamit nem jól csináltam.

Szóval:
Nagyon köszönöm a mindenkinek a segítséget!
Most hogy már tudom mit kell keresnem találtam itt ezen az oldalon (azt hiszem) megfelelö müszert.
Ezek közül elsö ránézésre pedig ez Kyoritsu 3125 – Digital 5kV tetszik. Ahogy látom ezt a márkát Magyarországon is forgalmazzák

Még egyszer ezer köszönet.

Szerbusztok