Kapcsolók és aljzatok

Indította Cserrobi, 2013. június 13., 16:52:59 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Cserrobi

Sziasztok!
Ősszel nagy felújításba kezdünk a lakásba.
Én kis tudatlan és olvasgattam is a fórumon,de nem találtam meg.
Le szeretném cserélni az összes kapcsolót és az aljzatokat (már ha jól írom).
Keresgéltem is sokat,de nem tudom milyet is vegyek,mert gondolom itt is vannak márkafüggő dolgok,mit a kocsiba. (Merci,Ford,stb)
Olyanra is szükségem volna ami 3 soros aljzatból tevődik össze,de ezt viszont nem nagyon találtam,pedig a konyhába azt szeretnék felrakatni.
Előre is köszönöm a válaszotokat!



nova

Amit te keresel szerintem a sorolható konnektorok. Szinte minden gyártónak van már ilyen típusa. A legtöbb több elemből tevődik össze így sokféle variáció lehetséges. A legtöbb megrendelőnél a dizájn dönt, hogy melyiket választja.
Persze ha lehetőséged van rá akkor érdemesebb valamilyen jobb márkát választani.

A sorolható konnektorokat sorolható dobozokba rakják, mert a távolság fontos szempont a konnektorok között. Persze meg lehet csinálni pontos méréssel is. Ha régi a szerelés és nem jók a távolságok, akkor nem csak a konnektort kell cserélni.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Cserrobi

A házzal nincs gond mert 10 éve épült,de a konyhába van lehetőség most máshová tetetnem a dolgokat.
Mivel szétveretem!
Ezért is kérdeztem,hogy mit ajánlatok nekem.
Ezek szerint megoldható a dolog.
Most már csak valami jó pofás márkát kell keresnem.
Megnéztem,most "legrand" kapcsolók vannak fent.
De már 10 évesek és töredeznek sajnos.
Azért gondoltam,hogy kidobálom ezeket már.



Novill

Ez esztétika és pénz kérdése elsősorban. Általában a közép ár kategóriába tartozó szerelvények között érdemes inkább keresgélni. Ma vannak kerek és téglalap alakú dobozok. Oda kell figyelni, hogy mennyi szerelvényig sorolható egy keretbe, van olyan szerelvény család amelyiknél számít a  függöleges  vagy vízszintes elhelyezés is.

Cserrobi

Szerintem egy nagy felújításnál sajnos ez már csak aprópénz. Igen ezeket is olvastam már,hogy figyelni kell, hogy függőleges vagy vízszintes a dolog.
De valami márkanevet ajánlhatnátok nekem.
Meg az is érdekelne,hogy neten szoktatok rendelni ehhez hasonló dolgokat,vagy is érdemes-e.
Sokat vásárolok a neten,azért is kérdeztem.
Jönni fog egy szaki,de az mindig kínaiul beszél. :(  :D




Novill

Amikor még mindenkinek jobban ment akkoriban a lakások közel 90%-nál prodax ( Schneider termékként kell keresni) szerelvény családból válogattak az emberek. Ma már sokan drága terméknek tartják. 1000-1500Ft feletti termékek már megfelelőek, ilyenek a Legrand termékek és még sok van ezen kívül.

nyaki

Berker, Jung, LeGrand.
Ár/minőség alapján én magamnak LeGrand Valena családot választanám, de ha sok pénzből gazdálkodnék, akkor a Berker/Jung családot. ...de ez csak a magánvéleményem. ;)

nova

Schneider, Siemens termékek se rosszak a Berkernek viszont tényleg szép kapcsolói, konnektorai vannak.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Cserrobi

Hát most már jól össze is zavarodtam.
Allig bírok válogatni,ne meg aki ezen a listán el tud menni. :D



nyaki

Én úgy kommunikálok velük, hogy ülök a gép előtt, lesem a honlapjukat és közben telefonálok. Na, így talán megyek valamire. Egyébként a legjobb, ha az ember személyesen bemegy a budapesti bemutatótermükbe. :-\
Most legutóbb az 1930-as sorozat tagjait szerelvényeztem fel és piszok minőségiek a kapcsolók és dugaljak, csak a festők köpködnek folyamatosan. ;D