• PE vezetéken folyó áramok 4 2
Jelenleg:  

Szerző Téma: PE vezetéken folyó áramok  (Megtekintve 6688 alkalommal)

Nem elérhető kisraki

• Új tag
  • *
  • Hírnév erő: 1
  • kisraki nincsen befolyása.
Re:PE vezetéken folyó áramok
« Válasz #15 Dátum: 2011. Február 16., 07:14:38 am »
Üdv. Érdekesnek találtam ezért az esetet olvasva elgondolkodtam. Az elsõ ötletem elvetése után a zérussorrendû felharmónikusokra gondoltam. Késõbb láttam, hogy nem voltam egyedül, de logikus érveléssel elvetettétek, mégpedig, hogy annak a nullán kellene folynia. Igaz. Mi van azonban, ha az áramot tényleg a gépek termelik a PE-re? Pl. ha a gépek betápjában az áramirányító nem használja a nullát (mondjuk bementet egy delta primerû trafó) viszont a további áramkörök testje nincs elszigetelve a gép testjétõl. Ez esetben a PE felé fog a zérussorrend folyni. Ha megtudnád mérni a PE áram spektrumát, a kiemelkedõ 3-al oszthtó felharmonikusok ezt alátámaszthatnák. Azthiszem az eurotest 61557 ÉV mûszer mutatja a páratlan felharmonikusokat.

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #16 Dátum: 2011. Február 16., 13:46:59 pm »
Logikusnak tûnnek a gondolataid.  Igen az Eurotest 61557 mûszer alkalmas a Felharmonikusok mérésére is.

A menüsora valahogy így néz ki.

HARMONICS állásban

Feszültség és áram Felharmonikusok mérése

A felharmonikus jelenlétét jelentheti ha  a villamos hálózat veszteségei nõnek, nagy teljesítményû táptranszformátorok , motorok túlmelegszenek, elektronikus biztosítékok gyakran kiolvadnak.

A hálózaton nem elõnyös helyen helyezkednek el az induktív és kapacitív fogyasztók és így oszcilláció léphet fel a hálózaton, mely rezgések felharmonikusakat termelnek. Nem lineáris fogyasztók rövid idejû áramimpulzus útján veszik fel az energiát, ezek miatt feszültségesés keletkezhet a fázis és nulla vezetõn is. A szakértõ fontos magyarázata , vajon mi lehet.

Nem elérhető schont

• Új tag
  • *
  • Hírnév erő: 1
  • schont nincsen befolyása.
« Válasz #17 Dátum: 2011. Április 24., 09:03:02 am »
Érdekes probléma! Olvasva a nagyszerû hozzászólásokat még valami az eszembe jutott. Gyári bevizsgált toksínrõl van szó vagy egyedi kialakításról? Egyedi kialakításnál elõfordulhat (de gyári toksínnél sem kizárt) hogy ahogy írtad a toksín burkolatát használták védõvezetõnek tehát az folytonos. Ha ez a folytonos vezetõ esetleg mind a két végén csatlakozik a földhöz (akár szándékosan akár nem szándékosan) akkor egy hurkot alkot, amiben a hosszú párhuzamos sín (125m) áramot indukálhat. Ha ez az eset áll fenn akkor meg kellene akadályozni a hogy a PE több helyen lássa a földet.

Címkék: vezeték áram