Jelenlét érzékelõk milyen feladatot láthatnak el egy épületnél?

Indította nova, 2012. február 21., 20:07:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Gondoltam errõl is beszélhetünk, hogy az intelligens épületeknél milyen funkciókat lehet kapcsolni a jelenlét érzékelõkhöz. Azt már mindenki ismeri, hogy a világítást kapcsoljuk ezen funkcióval. Sok nyilvános helységekben már rég alkalmazzák ezen funkciót, hogy ne maradjanak felkapcsolva a lámpák.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986


czapi

A jelenlét érzékelõk általában a mennyezeten kerülnek elhelyezésre és feladatuk a világítás kikapcsolása ha az adott helyiségben arra már nincsen szükség vagy azért mert elegendõ a természetes világítás, vagy azért, mert a helyiségben nincs mozgás. A jelenlét érzékelõ a bekapcsolt állapot alatt is folyamatosan méri és kiértékeli a fényviszonyokat. Ezen kívül a jelenlét érzékelõ nagyon kis mozgásokat is érzékel, ami például az irodai munkák esetében tipikus. Ehhez nagy felbontás és érzékenység szükséges. A jelenlét érzékelõk kültérben is jól alkalmazhatók, ahol több a zavaró jel, mint a belsõ terekben. A kikapcsolási jel itt is csak akkor keletkezik, amikor egyáltalán nincs mozgás.

Világítás vezérlés, fényerõ szabályozás a természetes világítás függvényében.
Szellõzés vezérlés.
Fûtés vezérlés.
Irodai berendezések vezérlése.
Asztali elosztósorok vezérlése.

krisz1986

És mondjuk feszültség ingadozásra vagy pillanat ugrásokra mennyire érzékeny? Pillanat ugrás alatt azt értem mint nálunk az utcában van az Elmûnek egy nagy elosztója. És ha rossz idõ van vagy nagy szél akkor tudom,hogy ki kell húznom a beltérit mert számolok rá,hogy lekapcsolják az áramot és vissza röpke másodpercek alatt és ezt van,hogy ötször hatszor eljátsszák. A helyi kábel tv szolgáltató örül neki mert jöhet modemet set top boxot cserélni. Nálunk Pécelen és Kistarcsára állandóan. Ez az õ balhéjuk de én is igyekszem megakadályozni hogy bármi tönkre menjen.