Villanyszerelõ felnõttképzés

Indította Twidgee, 2012. január 25., 07:48:09 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

980POWER

Sikerült kapcsolatot létesíteni velük, e-mailre is válaszoltak, de sajnos úgy néz ki, hogy Budapesten indul csak képzés. Győr-Moson-Sopron megye vagy Vas megye területen nem tud valaki induló villanyszerelő tanfolyamról? Esetleg, hol kellene érdeklődnöm, ahol ezt nyilvántartják? Google sajnos nem segített vagy nem jól kerestem. :(

nova

Gyorsan rákeresve azért találtam, egy oldalt ahol össze vannak gyűjtve például a győri helyszínek.

Villanyszerelő  Elektrotechnika-elektronika képzés, tanfolyam, oktatás
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

villanyvili

Sziasztok!

Idén május 21.-én kezdtem el Debrecenben a Kevin 98 Bt. szervezésében a villanyszerelő képzést.
Hát.........
Nem ez az első ilyen képzés, amiben részt veszek, de mindegyiknél a gyakorlati oktatás volt a problémás. Úgy ahogyan itt is. Sajnos semmilyen normális anyag nincs a gyakorláshoz. Se normális szerelvények, vezeték meg pláne. Toldunk-foldunk, kínlódunk, stb. Szerencsére lehet menni külső gyakorlatra. Már alig várom!
Én is, mint sokan mindenféle külső forrást is igénybe veszünk, mert elméletben is sok minden van ami kimarad. Épp ma érkezett meg a Hámory féle Villanyszerelés c. könyv, de kutakodok még egyéb szakmai és a tanulást segítő anyagok után.

Üdv mindenkinek Hajdúböszörményből!
Villmix Euro Kft. Debrecen

Novill

Sok sikert a tanuláshoz. Sok tanuló megfordult már itt a fórumon, akik megszerezték a szakmunkás bizonyítványt. Szerencsére sok segítő kész kolléga van itt fenn a fórumon, nyugodtan lehet kérdezni, illetve bekapcsolódni a beszélgetésekbe is. A teszt központba szakmai tesztek feltöltésére mindenkinek lehetősége van, akár oktatási intézményeknek is.  Így lehet a teszt feladatokat is megoldani itt a fórumon is. A Hámory féle könyv jó, de az idők folyamán sok technológiában, anyagokban és rendeletekben valamint a szabványokban változások álltak be. Amit figyelembe kell venni.

villanyvili

Köszönöm! :)
Igen, a Hámory féle könyvben lévő információkat szelektálni kell, ezzel tisztában vagyok.
Lelkes vagyok, elszánt, mert szeretném ezt a szakmát elsajátítani és benne dolgozni. Sajnos most jöttem rá, hogy ez a nekem igazán testhezálló szakma. Lesz sok időm dolgozni benne, mert nem szándékozom nyugdíjba menni, majd már csak ha nagyon muszáj! :D
Villmix Euro Kft. Debrecen

zsizsi

Szia Villanyvili:)

Én debreceni vagyok és az elektromos szakmában dolgozom egy jó ideje...

Van egy csomó szakmai anyagom pdf-ben ha kéred szívesen odaadom...

Üdv.:
Zsizsi
email: tamas.zsiros9@gmail.com

villanyvili

Szia Tamás! :)

Köszönöm, minden tudomány érdekel! :) Én csak így hívom. :D Írok neked majd egy másik címről és válaszba ha elküldöd, akkor hálás lennék! Aztán ha összefutunk valahol, meg leöblítjük!  ;)

Üdv, Vili
Villmix Euro Kft. Debrecen

mormogipapa

Üdv az uraknak. Sikeresen levizsgáztam mint villanyszerelő, köszönöm a segítséget fogok kérdezni szerintem. Tudom hogy a papír kevés, sok a tanulnivaló. Véleményetek a Dési Albert épületvillamosság című könyvéről, lehet belőle tanulni? Esetleg valami más irodalom?

Novill


flatskerrobert