régi vízmelegítő működése, kötése

Indította szemespepe, 2023. szeptember 17., 12:03:26 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

szemespepe

Kedves Tagok!

Találkoztam ma egy régi orosz 3 fázisú 15 kw-os átfolyós vízmelegítővel, ami mindig leveri a fí-relét (tulaj elmondása alpján költözés előtti fí relé nélküli házban működött).

Mikor teljesen szétszedtem, azt láttam, hogy nem fűtőspirál van benne, hanem 3 réz "szár", a nulla pedig a körülötte lévő fémhengerre volt kötve. Ez az egész rendszer egy külső fémházban volt, amivel fémesen nem érintkezett ugyan, de a víz útján igen.  A fázisok és a nulla nem csipog össze, víz nélkül nem érintkezik. Létezik olyan, hogy a víz adja a kontaktus a fázisok és a nulla között? És ha igen, akkor hogyan lehet megoldani, hogy ebből a feszültségből ne kerüljön ki a radiátorok irányába? Ha megtisztítom a nullának használt fémhengert, akkor az megoldhatja a problémát?

Az is lehet, hogy eredetileg nem volt rajta a nullának használt menetes szár, utólag hegesztették oda.

Sajnos ilyet nem láttam, fogalmam sincs, hogy kössem, hogy jó legyen.

Köszi előre is a válaszokat.




Sztrogoff

A múlt évtizedben vert fel nagy port ez a téma. Ez volt az ionkazán, amelyek forgalmazását a Piacfelügyeleti és Műszaki Felügyeleti Hatóság megtiltotta és amúgy termékvisszahívást is rendelt el...

S/K

Üdv!
Mindig is le fogja vágni az AVK-t ha rá van kötve a "nulla" . Az a nulla nem nulla hanem földelés lenne, nem kell neki nulla a "fázisok között melegít".
TILOS ALKALMAZNI, HASZNÁLNI!!!

Simon Endre

Az ionkaz ipari felhasználásban alkakmazva van, igaz nem fém hanem üvegszálas forralótérel és nem alamaznak nullát. Úúgy emlékszem NORDGREEM gyátmnyu párásitó.