Led izzó tapasztalatok

Indította nova, 2012. január 12., 20:07:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Jó estét
Lehet-e mozgásérzékelös LED refit ugy bekötni,hogy ha akarom folyamatoson világit

vagy létezik ilyen tipus                                     Köszönöm a segitséget

nyaki

Üdv!
A LED refi vezérlésileg semmiben sem különbözik hagyományos társánál, azaz a driverhez menő vezetékekből biza 4 kell. A külső kapcsolt szálat közösíteni kell a mozgásérzékelő kapcsolt szálával, a fix L és az N megy a mozgásérzékelőbe táplálásnak, a PE értelemszerűen a refi házára.

faxelektro

Jó estét
            Azt hiszem régebb láttam itt a forumon egy olyan meg oldást,hogy egy alternativ kapcsoló egyik állásban táplálta a reflektort mig a másik állásban az érzékelöt igy működhetett-e

Szelei


nyaki

Üdv!
Akkor is kell a 4 vezeték, aztán úgy kötöd, ahogy jónak látod.
Ha ez én javaslatomat követed, akkor 101-es kapcsolót használhatsz, ami olcsóbb, mint a 106-os és üzembiztonság szempontjából egyiknél sincs különbség.

faxelektro

Jó estét
            A képen látható lead reflektor lehetséges,hogy a hideg miatt villog mert már egy hónapja fel szereltem nem volt semmi baja most ahogy hidegek kezdtek lenni esténként vibrál.
Le szereltem beviszem a műhelybe ott normálisan világit,ha vissza szerelem újra vibrál.   

nyaki

Üdv!
Semmi köze a jelenségnek a LED-hez, a LED nem egy intelligens jószág, csak világítani tud. A vezérlését kell(ene) megoldani rendesen, amit eléggé elhanyagolnak a távol-keleti gyártók, azt kell mondjam, hogy a driver lesz a nyűgös.
Csere.
Ilyen van benne elvileg:
http://www.ebay.com/itm/30W-White-High-Power-LED-Light-Lamp-Panel-w-30W-High-Power-LED-Driver-AC85-265V-/380529550597

Villanyreszelő

Jó estét!

Tegnap este egy 5W led izzónál egy ugyanilyen hibát tapasztaltam,lekapcsolt kapcsolónál halovány fénnyel világít az izzó.
Rámértem a foglalatra lekapcsolt kapcsolónál 50V mérhető feszültség mutatkozott.
Egy csöves televízió panelből kiszerelve egy 400V os 200nF kondit párhuzamosan kapcsolva a lekapcsolt led izzónál jelenség megszünt.
Ezt nem kötöttem be,hanem szétszedtem a kapcsolót.
A kapcsolóban található Ledes jelzőfényt kiszerelve a Led izzó szintén nem világított lekapcsolt állapotban.

Szirty

Üdv nyaki!

Idézetet írta: nyaki Dátum 2014. december 01., 19:24:19 DÉLUTÁN
Semmi köze a jelenségnek a LED-hez, a LED nem egy intelligens jószág, csak világítani tud.

Én is ezt gondoltam amíg meg nem tapasztaltam, hogy nem így van. Nagyon nem!
Évekkel ezelőtt vettem egy 230V E14-es 2W-os LED es fényforrást, (jó drágán). 60 LED volt benne. Az 10000 óra helyett pár száz órát élt.  A halála úgy alakult, hogy a 60 LED-ből 30 darab elkezdett vibrálni. Stroboszkóp szerűen. Először ritkán, majd egyre sűrűbben. Végül sosem hagyta abba a vibrálást, csak napok múlva amikor is végleg kialudt benne 30 LED.

Munkába jövet-menet reggelente egy Euronics (háztartási gépek) üzlet kirakata előtt megyek el naponta kétszer.
Egy reklám állványra fel volt szerelve pár foglalat és bele LED fényforrás tekerve különböző reklám céllal. Hónapokig világítottak éjjel-nappal, mellettük reklám szöveg. Egy napon az egyik elkezdett vibrálni, nem törődtek vele, majd rövidesen egy másik is. Végül a tábla eltűnt.

Kollégám vett 12V-os LED-et az autó park fényéhez. Szépen működött neki egy évig kb, majd egyszer vibrálni kezdett. Gyors ütemben villogott,

Én az autó belső világítását cseréltem ki egy panelre, amiben 40 LED volt egy NYÁK-on. 2 éven belül a az egyik KED csík kezdett el vibrálni. Olyan idegesítő volt, hogy kivágtam azonnal.

Annak ellenére, hogy a 12V-os LED-ek előtéte egyszerű ellenállás volt, villogni kezdett. Az ellenállás tényleg nem csinál ilyet, de a LED képes rá.
A kínai technika sok váratlanra képes.

Pesze az ő esetében az előtét is okozhat ilyen jelenséget ha az elektronikus és nem csak RC tag.

nyaki

Üdv Szirty!
A LED önmagától nem képes ilyet csinálni, ha az a rá jellemző üzemi körülmények között működik. A LED chip fizikailag képtelen lekezelni a rá jellemző nagyobb áramot és így hő keletkezik, mely a chip átütését okozza, ami  által a többi sorba kapcsolt LED még nagyobb nyitóáramot kap és a folyamat akár lavinaszerűen is megtörténhet, különösen a nem áramgenerátorral hajtott 230V-os LED fényforrásoknál. Minden önálló LED típus, sorba kapcsolt LED-ek hálózata. A vibrálást a LED fizikája okozza túlhajtás esetén, tehát a meglátásod helyes, viszont ha ilyet tapasztal az ember, akkor csakis a driverrel van a probléma.