Ávk bekötésének kötelezettsége?!

Indította Bigbrutal, 2017. június 17., 20:46:45 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Én is úgy szoktam kezdeni, ahogy Sztrogoff írta. Az évek hosszú sora alatt jó pár barátságot, haverságot és jó ismeretséget láttam tönkre menni egy építkezés vagy csak egy egyszerűnek tűnő felújítás miatt.
Ha olyan villamos munkára kérnek fel, ami láthatólag '95 előtt készült, ott nagy az esély arra, hogy igen sérülékeny és/vagy veszélyes kialakításokkal és építészeti megoldásokkal fogok találkozni, mely dolgok miatt, beláthatatlan költségekkel szembesülhet a tulajdonos. Jobb ezeket előre tisztázni és minden maradhat a régiben. ...legalábbis az emberi és a jogi oldalon mindenképpen.

Bigbrutal

Nos köszönöm mindenkinek a hozzá szokásokat. Ki mentünk a helyszínre és mint ha semmi sem történt volna. Az idősebb házaspár nem is tudott a fia kirohanásáról. Az egész egy félreértés volt az ő részükről illetve nem tudták volna kifizetni ( max 200e. Forintról beszélgettünk ha mindenhol újra kell húzni) de valamiért 600 e. Forint volt az emlékezetükben továbbá ugye volt két kör amit egyedül igen nehezen tudtam volna azonosítani így mondtam nekik hogy hétfőn ketten jövünk és gyorsan bekötjük. Ezt le okeztak. De előre mondtam a felmérést is akkor csináljuk de a védőföldelessel csak 2 hét múlva tudunk foglalkozni. Nos ezt a két időt valahogy össze kombinálták és szegénykémèk  azt hitték a két kört is csak akkor kötjük vissza.     A végén az lett hogy kivettem az ávk- t vissza adtam az eszköz árát egy mínuszos számla kíséretével amire szépen feljegyeztem hogy a megrendelő kérésére vissza állítottam az eredeti állapotot de tájékoztatom hogy a hálózat nem biztonságos etc. Átvettem , alairattam.  A lelkére kötöttem hogy nem érdekel kivel de csinaltassak meg amint lehet a vedofoldelest és az eph-t . Ezt elmondtam nekik 3szor is. Sűrű elnézést kértek a félreértés miatt is megint. És elváltunk. Innentől kezdve ezt a protokoll fogom használni. Először fotó mindenről, felmérés, részletes tájékoztatás és megrendelőt fogok íratni velük... 

Sztrogoff

Azért reméljük, egyszer egy rokonuk rátalál erre a fórumra, és elolvassa, hogy az ÁVK kigyilkolása hatalmas ostobaság volt a részükről.

nyaki

Milyen házaspár, milyen fia? Tán' nem is a tulaj az ügyvéd? ...elveszítettem a fonalat. ::)
Mindegy is. Az a lényeg, hogy remélhetőleg szerencsésen lezárult az ügyed.
...azért a kisokos, nagyon nyakkendős, öltönyös fiú jól elintézte az idősek jövőjét. :-\

faxelektro

Ajánljatok egy  lakatfogót max-60Ampernél többet nem kell mérni-e közepes árba .
                                                                                                      Kösz