Fi relés érdekesség

Indította hegesoft, 2019. április 05., 20:19:43 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

hegesoft

Sziasztok!
Volna egy érdekes kérdés amivel még nem találkoztam és nem tudom megfejteni. :)
Adott egy 2 szintes ház,aminek a felső szintje 2 áramkörre van osztva az elosztótáblán.(Az alsó szintnek is 2 van.)
Eddig Fi relé nélkül üzemelt minden,amig nem szereltettek be velem fi relét.
25A 2pólusú 30mA-est tettem be.
Na szóval eddig semmi különös nincs benne,gondoltam én minden rendben lesz mostmár a házzal,védve lesz.
Nem így lett.
Az emeleten van 2 mennyezeti csillár,ami felkapcsoláskor leveri a fi relét. DE semmi más,se dugalj,se másik lámpa,se semmi.A csillárokból kitekerve az izzót megszűnik a lecsapkodás.Visszatekerve leveri.
Földelés nincs bekötve,vagyik nincs kiépítve oda.
Műszerrel mérve megérkezik a 230V.
Szóval kifogytam,nekem érthetetlen.Nem ma kezdtem már pedig. :)
Előre is köszönöm ha valaki tud benne segíteni.

Szelei

Márpedig a lámpa nulla mégis a földelésre van kötve valamelyik kötődobozban el lett cserélve.

Sztrogoff

Csak azt nem írtad meg, hogy a két csillár külön áramkörön van-e.

Gyurmaúr(fi-relé)

nekem már ott "egzotikusch" a téma, hogy "Adott egy 2 szintes ház,aminek a felső szintje 2 áramkörre van osztva az elosztótáblán.(Az alsó szintnek is 2 van.)"
És gondolom 1 fázisú , max 20A-es a betápja a kócerájnak?!
Elképesztő, milyen giga középszer igénytelenség lengi be a hazai ú.n. magánerős építkezés villamossági relációját és akkor számosan nem értik, miért csap le a Fi-relé egy olyan épületben ,ahol !2 Á.K-ra! van szétosztva 1 komplett szint, tokkal-vonóval. Sztem van ott olyan szivárgóáram, mint ide Kamcsatka,ami nyilván a (kristály)csillárok egyikének vagy másikának bekapcsolásakor kapitulációra sarkallja a Fi-relét! A legjobb lenne legább 4-5 Á.K.-ra szétosztani a felső és legább 7-8 Á.K-ra az alsó szintet, csoport Fi-reléKKel, tehát külön 1 a konyhának, külön 1 a fürdőnek, külön 1-1 a lenti szobák dugaljainak, külön 2 a fenti helyiségek számára, aztán checkolni, hogy melyik száll el,ha pl a gájlig kristálycsillárt felkapcsolod...
Sok sikert, őszinte részvétem!

nyaki

...azért nem eszik ezt olyan forrón. ;)
Nem kell oda annyi ÁVK, bár kétség kívül ez lenne a mennyország. Szabványosan kialakított hálózat esetén, akár egy kp.-i ÁVK is több évtizedes, lekapcsolás mentes üzemet biztosíthat.
Szerintem egy hálózatfeltárás meg fogja oldani problémát, mert nyilvánvalóan rejtett nullázás esete áll fenn.

hegesoft

Először is köszönöm mindenkinek a hozzászólást!
A nulla-védelem felcserélése nem jutott eszembe ez jó ötlet,köszönöm.(Szelei)
Igazad is lehet(ne) ha a tisztelt ügyfél nekiveselkedik még szánni rá egy párszáz ezret a lakás korszerűsítéséhez,meg legalább egy hét takarításhoz a bekövetkező rombolások után. 1 fázis 32A a betáp. Egyszóval lehetne,de anyagi és szociális hátrányai vannak a kivitelezésnek. Köszönöm. (Gurmaúr)
A 2 csillár egy áramkörön van,2 szoba,fürdő,folyosó. (Szrogoff)
A rejtett nullázás lehet a kulcs ,de ehhez kellettek nálam okosabbak,tapasztaltabbak. Még nem találkoztam ilyennel a pályám alatt, pedig űzöm 23 éve.

Köszönöm mindenkinek,írok ha megkerült a baj.

Sztrogoff

A rejtett nullázás kifejezést a szakma nem a két vezető felcserélésére tartja fenn.