Villamosenergiaipari érettségi a kormányhivatal előtt

Indította Iván51, 2017. május 13., 19:57:54 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Iván51

Sziasztok!
A problémám a következő:
1981-ben végeztem Szegeden a  Déri Miksa szakközépben villamosenergiaipari ágazat tagozatán, erről szakérettségit kaptam (erősáramú szakközépiskolai érettségi) amely szerint középfokú szakmai végzettséget igénylő munkákat végezhetek. 1985-ben a vilamosenergiaipari technikusi papírt is megszereztem. 1989 ben kezdtem meg kisiparosi később egyéni vállalkozóként villanyszerelői tevékenységemet másodállásban később 2001-től főállásban.
Minden rendben volt (gondoltam én) amíg a vejem vállalkozásában részmunkaidős alkalmazottként kívántam elhelyezkedni, segíteni őt abban, hogy villanyszerelői szakmunkákat is vállalhasson, lévén ő nem szakmabeli (bútorasztalos).  A kormányhivatalban azt közölték velem, hogy a fent felsorolt papírjaim nem jogosítanak a villanyszerelő szakma végzésére.
Természetesen ez jeges vízként zúdult a nyakamba és teljesen tanácstalanná tett. Véleményetek szerint hová érdemes fordulni a problémámmal, annyit már most megjegyzek, hogy a kamarában (ami eddig lelkesen bezsebelte az éves kötelező tagdíjakat) azon kívül, hogy kiadták milyen adatokkal vagyok náluk regisztrálva, érdemi segítséget nem kaptam.

coyote2

Üdv, a gondom hasonló, leszámítva a vállalkozást. Személy szerint Okj. Villanyszerelő. Tanfolyamba kezdtem, hogy azzal már efektive nem köthetnek beléd. Igaz kb 1 év.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

horga

Idézetet írta: Iván51 Dátum 2017. május 13., 19:57:54 DÉLUTÁN
Sziasztok!
A problémám a következő:
1981-ben végeztem Szegeden a  Déri Miksa szakközépben villamosenergiaipari ágazat tagozatán, erről szakérettségit kaptam (erősáramú szakközépiskolai érettségi) amely szerint középfokú szakmai végzettséget igénylő munkákat végezhetek. 1985-ben a vilamosenergiaipari technikusi papírt is megszereztem. 1989 ben kezdtem meg kisiparosi később egyéni vállalkozóként villanyszerelői tevékenységemet másodállásban később 2001-től főállásban.
Minden rendben volt (gondoltam én) amíg a vejem vállalkozásában részmunkaidős alkalmazottként kívántam elhelyezkedni, segíteni őt abban, hogy villanyszerelői szakmunkákat is vállalhasson, lévén ő nem szakmabeli (bútorasztalos).  A kormányhivatalban azt közölték velem, hogy a fent felsorolt papírjaim nem jogosítanak a villanyszerelő szakma végzésére.
Természetesen ez jeges vízként zúdult a nyakamba és teljesen tanácstalanná tett. Véleményetek szerint hová érdemes fordulni a problémámmal, annyit már most megjegyzek, hogy a kamarában (ami eddig lelkesen bezsebelte az éves kötelező tagdíjakat) azon kívül, hogy kiadták milyen adatokkal vagyok náluk regisztrálva, érdemi segítséget nem kaptam.
Szia!
Most olvastam a hozzászólásodat, nem tudom azóta sikerült-e megoldani a problémát, én pár éve voltam hasonló helyzetben, mivel a szakma amit végeztem az új szakmai jegyzékben már nem létezik, így az okmányirodában nem fogadták el azt a vállalkozásban. Amit tettem és neked is ezt javaslom, az oktatás ügyi minisztériumhoz (jelenleg talán a BM hez tartozik, de ennek nézz utána) kell fordulni, (én személy szerint e-mailben tettem) és kérni tőlük egy hivatalos állásfoglalást az ügyben. Írd le nekik pontosan, hogy mi a problémád. Nekem segítettek, kaptam egy dokumentumot amiben engedélyezték, hogy a kert munkakört betölthessem a végzettségemmel. Érdemes leírni a teljes sztorit, mert figyelembe szokták venni azt is, hogy van-e gyakorlatod a dologban és nem csak egy "halott" tudás amire hivatkozol.

Remélem te is szerencsével jársz!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével