Villanyszerelői vállalkozás

Indította K3NV3L0, 2017. április 30., 11:31:27 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

K3NV3L0

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy. Szeretnék nyitni valamilyen vállalkozást. Fő profil automatizáló cégeknek gyenge és erősáramú vezérlő szekrény készítés!
Mindenképp áfás számlát kell adnom. Milyen vállalkozást kell nyitnom? Hol kell nekem kiválasztanom és mit hogy ilyen vállalkozás legyen amiben a szekrény készítést eltudom vállalni ? Milyen iskolai végzettség kell hozzá ?

Köszönöm előre is :)

tothgyula

Üdvözletem!
Először is ismerni kell az alábbi szabványokat:
-MSZEN61439:2012 sorozat.
-2.rész minden energetikai kapcsolóberendezés kombinációra vonatkozik
-3.  "   épület villamosági elosztókra
-4.  "   felvonulási területek elosztóira
-5.  "  közcélú hálózat energiaelosztó berendezéseire
-6.  "  burkolt és síncsatornás rendszerek
-  7.  "  különleges elosztók (tengeri kikötők)
A szabványsorozat elsősorban a gyártókra van kihatással, bár felügyeleti hatóság és a szerelők is érintettek.A gyártónak kell informálni a felhasználót ,hogy milyen különleges követelmények érintik a készüléket, és ezekre az milyen módon felel meg."A gyártó felelős a darabvizsgálati jegyzőkönyvért,valamint a termékéért.Ezt az infot az "Elektroinstallateur"2014.8-9.számából írtam le. A többi feltétel már könnyebb.
Sok sikert, jó ambíciót kívánok.TóthGyula felülvizsgáló.

K3NV3L0

Ezt villanyszerelői papírral megtehetem vagy kell még valami papír ? Igazából a cégnek akinek dolgoznék be nem kér semmi minősítést a szekrényekről. Ő kiadja a rajzot az alkatrészeket és az alapján kell megcsinálni.

Fecó

A cégforma tekintetében egyeztess könyvelővel-ügyvéddel, ők elmondják mi várható, mit kell fizetni, ha tudod mekkora bevétel várható ezek alapján eldöntöd milyen cégformát válassz. Tóth Gyula kolléga által beidézett szabványok alapján el kell látni a szekrényeket CE jeles adattáblával, darabviszgálati jegyzőkönyv, kezelési leírás, és még pár apróság. Kis lépésekkel vágj bele, menni fog, senki nem úgy kezdi hogy perfekt rögtön. Menet közben belerázódsz, ha akarat megvan, menni fog, segítünk :)

Tapatalkkal küldve az én HTC One_M8 eszközömről

K3NV3L0

Mondom nekem semmi ce minősítés meg semmit nem kell adni a cég felé! Csak annyi hogy csináljam meg a szekrényt a többit ők intézik mikor berakják a gépbe!

Fecó

Te leszel a szekrény gyártója? Ki felel érte ha nem jól csináltad meg? Ki ellenőrzi? Mi alapján ellenőrzi? Attól hogy valaki nem kér valamit, még nem biztos hogy baj esetén megállja a helyét. Ha a megrendelő nem kér földelést a dugaszoló aljzatba, akkor minek fáradjak vele? Ha nem kell nekik semmi, csak összerakod, minek ehez vállalkozás?

Tapatalkkal küldve az én HTC One_M8 eszközömről


NagyPS

Egyéb villanyszerelés 432101
AFA mentes tárgyi, 6M gondolom nem fogod túllépni.

tothgyula

Üdv!
Ma kaptam egy hírlevelet, részedre igen hasznos lehet.e-mail: kepzes@vgfkepzes.hu
A honlapjukon részletes ismertető van.Kifejezetten elosztók szerelésére rendezték.
TóthGyula felülvizsgáló.

Fecó

Magam is részt vettem a fenti tanfolyamon. Emiatt említem a dokumentálás szükségességét és törvények által előírt kötelezettségét. Kíváncsi lennék egy esetleges baleset (isten ne adja) kapcsán az a cég akinek "bedolgozol" mennyire nyeli be a felelősséget hogy ezt Ő csinálta, vagy majd lobogtatja az általad kiállított számlát, és ártatlan arccal közli hogy Ők nem tudták hogy ez is kell, ezért bízták ezt szakemberre. Pont a fenti oktatáson hangzott el Rátai Attila szájából, hogy később csak ezekkel a papírokkal védheted meg magad ha baj van. Ha semmi nincs, akkor bizony nem a jogszabály szerint jártál el. Ha számlát állítasz ki az elvégzett munkáról amit te csináltál, felelősségre vonható vagy. Egy elosztóberendezés összeszerelésekor bizony a megrendelő ezt a felelősséget is ki kell fizesse neked, amit a vizsgálattal, dokumentálással és címkézéssel töltesz. Nem kell megijedni pár Amperes szekrények esetében nem bonyolult, érdemes elmenni a tanfolyamra. Ez nem reklám.

K3NV3L0

Idézetet írta: Fecó Dátum 2017. május 01., 21:04:51 DÉLUTÁN
Te leszel a szekrény gyártója? Ki felel érte ha nem jól csináltad meg? Ki ellenőrzi? Mi alapján ellenőrzi? Attól hogy valaki nem kér valamit, még nem biztos hogy baj esetén megállja a helyét. Ha a megrendelő nem kér földelést a dugaszoló aljzatba, akkor minek fáradjak vele? Ha nem kell nekik semmi, csak összerakod, minek ehez vállalkozás?

Tapatalkkal küldve az én HTC One_M8 eszközömről

Az a cég akinek meggyártom a szekrényt ő ellenőrzi le mert működő gépet kell neki csinálni! Fecó a Cég akinek bedolgoznék vannak villamos tervezők akik a szabványokat szabályokat követik és az alapján rajzolja meg ők azt ki adják nekem az által meg kell csinálnom! Ők ezt egy célgépbe bele építik és ott ellenőrzik!


Térjünk el egy kicsit! Egy másik kérdés egy villanyszerelő vizsgával! Indítok egy villanyszerelő vállalkozást! Számlázhatok elosztó szerelést?