Medencefűtés

Indította coyote2, 2017. április 27., 21:23:56 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

coyote2

Üdv mindenkinek!
Hivtak nézzem meg mi a baja a medencének, mert nem melegít, megnéztem, szerintem a vezérlés szállt el, de a látvány szívmelengető volt.



Sent from my Radar C110e using Tapatalk

coyote2



Sent from my Radar C110e using Tapatalk

coyote2



Volt már dolga vkinek ilyennel, gyanusan nem igy kellene kinéznie a "kábelezésnek". A fűtés 24V Dc vezérlésű, az egyenirányítóváltó lábain kézi kapcsolásban 0.35V mertem, a trafo kicsit "púpos" lett.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

coyote2

Agyaltam rajta egy picit, lehet esetleg csőtermostattal az egészet helyettesiteni? Mivel a kezi modban a keringető indul, a fűtést a képen lévő csőre  "szerelt" hőmérsékletérzékelő szabályozza relékimeneten át, ami a legrandos sinreszerelhető mágneskapcsolot vezérli, mikor az meghuz a 2 kismegdzakiton levo fűtés elindul.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

coyote2

A hőmérséklet érzekelo ezen van




Sent from my Radar C110e using Tapatalk

coyote2

Na a további fejlemény, hogy megnézte egy villamos szakember, aki elmondta, ujra kell az egészet vezetékelni, másik vezérlés kell, a vezetékek szétégtek....stb. Potom 500000-ért megcsinálja ha kell. Baráti?

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

S/K

Üdv!
Mindent kidobni onnan!
Megfelelő terhelhetőségű mágneskapcsoló, túl-és zárlatvédelmi szervek (kismegszakítók, ÁVK) és csőtermosztát.
Vagy ami még olcsóbb a kemencékhez, sütőkhöz, bojlerekhez kapható hőkorlátozó vagy az állítható termosztát.
Egy hőkorlátozó mindenképpen legyen még a termosztáton kívül ami leold kb 60-80 foknál.
Na de ez csak az én véleményem.

coyote2

Állitolag jön a vezérlés, megbeszélve nincs ki csinálja csak közölve lett, hogy uton a cucc.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

coyote2

No ,bár jobb később mint soha, de meg volt a vezérlő csere, megy rendesen a fűtés, a régi panelt megjavította ismerősöm, így tartalék is van.

Tapatalkkal küldve az én HTC Desire 500 eszközömről