Vezérelt mérőóra hibás bekötése?

Indította gergo33, 2017. április 27., 10:17:07 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

gergo33

Tisztelt Fórumtagok!

Kérdéssel fordulok Hozzátok. Vezérelt mérőóránkat 2016. május 9-én lecserélte az EON. Új digitális órát raktak fel, 5 kWh mérőállással. 2017. április 18-án olvasták le az elszámoláshoz, 10700 kWh-s fogyasztást regisztrált az óra. 1 db 120 literes 1,5 éves villanybojler megy róla, 2 felnőtt 1 kisgyermek használja. A cseréig a fogyasztási átalányunk kb 8,5-9 kWh/nap érték körül alakult, ezt is fizettük az átalányban. A különbözet 184.000 Ft lett.

A lakás hálózata 3 éves. A cseréig a régi mérő a normál napi 8,5-9 kWh-s fogyasztást regisztrálta. Sajnos a csere után nem néztem az órát, így nem vettem észre.

A lakásba beérve a vezérelt hálózaton van kismegszakító, leválasztó kapcsoló és Fi-relé is. Tegnap próbaképp mindhármat lekapcsoltam, így negyed óra alatt 0,122 kWh fogyasztást regisztrált a mérő, úgy, hogy elvileg nem volt rajta fogyasztó. Aztán visszakapcsoltam, a bojler bekapcsolt, negyed óra alatt 1,4 kWh fogyasztást produkált. Ez ugye 5,6 kWh/h, ami azért tekintve, hogy 16A-es kismegszakító van a hálózaton, még akkor is hihetetlen lenne, ha valami hiba folytán el tudna ennyit fogyasztani a bojler.

Fogalmam sincs, hogyan kezdjem az ügy felgöngyölítését. Ti mire gyanakodnátok? Hibás lenne a mérőóra? Vagy rá van kötve valami más is? A lakásban nem vettük észre, hogy a csere után bármi vezérelt árammal menne a bojleren kívül. Társasházi lakás, a mérőóra közös szekrényben van a szomszédéval és a lépcsőház egyes épületelektromossági szerelvényeivel.

Az E-ont mennyire szabad első körben kihívni óraellenőrzésre? Ha az óra jó, de a bekötés rossz, ki bizonyatja utólag ezt már? Ha felrakatok a bojlerre egy egyedi mérőt, hogy bizonyítsam, a bojler nem fogyaszt el ennyit, azzal mennyire vagyok előrébb?

Előre is köszönöm észrevételeiteket.

tothgyula

Üdvözletem!
Előszöris készíts jó minőségű fényképeket a mérőkről, plombákról.Még a szomszédokéról is, ha beleegyeznek.De ezmenni fog.Kérdezd meg szomszédaid,hogy náluk volt-e ugyanabban az időben mérőcsere. Ha ez tisztázódott azután fordulj az ÁRAMSZOLGÁLTATÓHOZ.Én már találkoztam olyan esettel,amikor az Áramszolgáltató" szakembere", úgy kötötte be a különmérő mérőt, hogy azt a nappali mérő is mérte.Határozott fellépésemre több évre visszamenőleg megtérítették a jogtalanul kiszámlázott összeget.
Sok szerencsét:TóthGyula felülvizsgáló.

Sztrogoff

4/2011. (I. 31.) NFM rendelet a villamos energia egyetemes szolgáltatás árképzéséről

A jogszabály mai napon (2017.04.28.) hatályos állapota.

5. § (1)5 A ,,B" árszabás szerint számolható el - közvilágítási célra vételező felhasználó kivételével - a felhasználó által meghatározott bármely, szakaszosan is biztonságosan üzemeltethető, külön mért - az elosztó vezérlőberendezésével vezérelt felhasználói áramkörre állandó jelleggel, megfelelő segédeszköz hiányában állagsérelem nélkül nem leválasztható módon, nem dugaszolhatóan csatlakoztatott - felhasználói berendezés fogyasztása.

gergo33

Köszönöm! Képeket, videókat csináltam. Tegnap pont azt videóztam le egy negyed órás kisfilmen, hogy leválasztott bojler mellett (!) az óra magába teker 2 kWh-t! Ez ugye egy 8000 Wattos fogyasztót feltételez. Mindezt 10 A-es mérő előtti kismegszakítóval. Eléggé érdekes.... 

tothgyula

Üdvözletem!
Füstöt, égett szagot nem tapasztaltál? Mielőbb szólj az ÁRAMSZOLGÁLTATÓNAK.
Ezek szerint "áramlopással" Téged nem vádolhatnak!
TóthGyula felülvizsgáló.

bambi

Idézetet írta: gergo33 Dátum 2017. április 27., 10:17:07 DÉLELŐTT
Tisztelt Fórumtagok!

Kérdéssel fordulok Hozzátok. Vezérelt mérőóránkat 2016. május 9-én lecserélte az EON. Új digitális órát raktak fel, 5 kWh mérőállással. 2017. április 18-án olvasták le az elszámoláshoz, 10700 kWh-s fogyasztást regisztrált az óra. 1 db 120 literes 1,5 éves villanybojler megy róla, 2 felnőtt 1 kisgyermek használja. A cseréig a fogyasztási átalányunk kb 8,5-9 kWh/nap érték körül alakult, ezt is fizettük az átalányban. A különbözet 184.000 Ft lett.

A lakás hálózata 3 éves. A cseréig a régi mérő a normál napi 8,5-9 kWh-s fogyasztást regisztrálta. Sajnos a csere után nem néztem az órát, így nem vettem észre.

A lakásba beérve a vezérelt hálózaton van kismegszakító, leválasztó kapcsoló és Fi-relé is. Tegnap próbaképp mindhármat lekapcsoltam, így negyed óra alatt 0,122 kWh fogyasztást regisztrált a mérő, úgy, hogy elvileg nem volt rajta fogyasztó. Aztán visszakapcsoltam, a bojler bekapcsolt, negyed óra alatt 1,4 kWh fogyasztást produkált. Ez ugye 5,6 kWh/h, ami azért tekintve, hogy 16A-es kismegszakító van a hálózaton, még akkor is hihetetlen lenne, ha valami hiba folytán el tudna ennyit fogyasztani a bojler.

Fogalmam sincs, hogyan kezdjem az ügy felgöngyölítését. Ti mire gyanakodnátok? Hibás lenne a mérőóra? Vagy rá van kötve valami más is? A lakásban nem vettük észre, hogy a csere után bármi vezérelt árammal menne a bojleren kívül. Társasházi lakás, a mérőóra közös szekrényben van a szomszédéval és a lépcsőház egyes épületelektromossági szerelvényeivel.

Az E-ont mennyire szabad első körben kihívni óraellenőrzésre? Ha az óra jó, de a bekötés rossz, ki bizonyatja utólag ezt már? Ha felrakatok a bojlerre egy egyedi mérőt, hogy bizonyítsam, a bojler nem fogyaszt el ennyit, azzal mennyire vagyok előrébb?

Előre is köszönöm észrevételeiteket.

Ezeknek a mérőknek van hibaüzenete. Nézd meg, hogy az "E" betű után 3db nullát látsz e?