"Erős " konnektor kialakítása

Indította horgaben, 2016. április 25., 06:50:03 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

horgaben

T.Fórumozók ,Szakértők.
Adott egy 3 fázisú (3x25A) új hálózatom. Szeretnék kialakítani egy olyan 1fázisú konnektort ami FI relé mentes és "erős")   Ezalatt azt értem,hogy elbírna pl egy hegesztőgépet ,parkettacsiszolót stb.  Namármost az a problémám,hogy pl ezek a gépek induláskor vesznek fel nagy áramot , pl a hegesztőgépnek kellene a 25A-es bizti mert a 16-ost 20ast leveri induláskor.
Utána viszont visszaesik az áramfelvétele.  Az egyfázisú konnektorba max 2.5-es kábelt tudok bekötni, és ezen konnektorok 16 amperre vannak méretezve. A kérdés az lenne ,hogy a 2.5-es vvezetékkel kiépített konnektort hogy a fenébe biztosítsam 25A-es kismegszakítóval??? Mert a 2.5-es vezetéket 16A re szokták manapság biztosítani. Kedves villanyászok ,hogy szoktátok ezt megoldani?  25amperre én már 4-es vezetéket tennék ,de azt meg nem lehet bekötni a konnektorba a vastagsága miatt ,de ha be is kötném a konnektor csak 16A-t bír.

Marton

Létezik 32A-es 230V-os "ipari" csatlakozó is.
http://shop.traconelectric.com/product/TICS-123/Feluletre-szerelheto-ipari-csatlakozoaljzat-32A--250V--2P-E--6h--IP44
Ez akár 32A-re is biztosítható, természetesen 10mm2 vezetékkel is beköthető.

horgaben

T Márton villanyász!
Igen erre én is gondoltam csakhogy a hétköznapi életben az ilyen masináknak nem ilyen a dugvillája ,hanem a hagyományos egyszerű .Pont azért mert a háztartások 99%ban nincs ilyen ipari 1 fázisú dugalj .

tothgyula

Üdvözletem.
A Dafr 162 tip-ra gondolt Kollégám, így mindenképpen dugvillát is kell cserélned! Csak itt használod, és kész.Legalább nem kérik kölcsön. 
Üdv:Gyula.

Fecó

Most akkor nem értek valamit. Azt hittem, hogy Te otthon akarsz kialakítani egy csatlakozási lehetőséget, hiszen ott van lehetőséged 3×25 A-ról vételezni. A Fi-relé mentesség azért necces, mert dugaljaknál (igaz ez képzetlen személyek által használt, általános célú dugaljakra vonatkozik, max 20 A-ig) kötelező előírás, vagy esetleg ha szabadtéri az elhelyezés, akkor 32 A alatt kötelező a Fi-relé. A megoldás az ipari csatlakozó aljzat lesz. A Te hegesztőgéped már nem "háztartási" eszköz. A kismegszakító "C" karakterisztikával rövid ideig elviseli a névleges áramának akár a 10-szeresét is.

Marton

Gyula!
Bocs, hogy kijavítalak.
Ha már a klasszikus Kontavill/Legrand dugalj jelőlésre hivatkozol, az azért nem megfelelő mert csak 16A-es típus.
Én 32A-es kivitelt ajánlok. Tehát Dafr 322k06m jelzés a megfelelő. Ezt a csatlakozót már többször is használtam, létezik.
Mellesleg a Tracon katalógusában 63A-es 1 fázisú csatlakozó is létezik.


Simon Endre

Szia nyaki !
Én is ezt javaslom ! A régi kiadásuak még talán egy kicsit bikábbak is voltak a rugózata olyan volt hogy a dugót csak két kézzel lehetett "kezelni". Ridgid szerszámok 2+f dugóin van egy kihuzóhurok (fül) gondolom ehhez a tipushoz illeszkedő igények miatt. Leamortizált agregátorok beépített aljzatai is praktice megfelelnének erre az igénybevételre, természetesen nem az "occó" roncsoké.

Gyurmaúr(fi-relé)

urak, lehet hogy én síkidióta vagyok, de én tényleg nem értem, miért jó az bárkinek is -pláne, aki esetleg szakmailag képzettebb, mint a "közönséges földi halandók"- , hogy amennyiben rendelkezésére áll 400V C3x25A, akkor holmi 1 fázisú csatlakozásokkal szarakodik??? Ez a baj ezzel az országgal, hogy itt szinte mindenki mindig, mindenütt a hekmány, a kókány lehetőségét keresi, még akkor is, ha egyébként nem lenne rászorulva, de a zsigereiben kipusztíthatatlanul benne van, hogy buzuljon át eredetileg 400V 3, hegesztő esetében 2 fázisra tervezett, gyártott berendezéseket! Ha lennétek oly jók és elmagyaráznátok, azt szívből megköszönném! :'(

Tret

A normál hétköznapi dugvillák 16 A ig használhatók elvileg.Ha ilyennel szerelték a hegesztőgépet érdekes hogy a 20A kismegszakítót "leveri".Áram-védőkapcsoló alkalmazása minden képpen kívánatos,ez az áramfelvétellel nem kimondottan függ össze amúgysem,"erős konnektort" pedig csak erős szerelvényekből lehet létesíteni,ezért minden képpen a kollégák által ismertetett szerelvények alkalmazása javallott,elkerülve a dugvillák és dugaszoló aljzatok szétolvadását.