Kismegszakító gyakran lekapcsol

Indította Pál Bence, 2016. január 20., 15:36:39 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Pál Bence

Egyik rokonomnál szereltem villanyt.

Először majd egy éve. Kicseréltem nála a lakáselosztó dobozát. Akkor bekötöttem simán az alumínium és réz vezetékeket egymás mellé csavaros sorkapocsba. Minden jól működött, de gondolam hogy az úgy mégse oké, és nemrég visszatérem, hogy korrigáljak. Azt csináltam, hogy az alumínium nullákra alu-plus pasztával feltöltött vezetékösszekötőt raktam, melléjük dugtam egy 2,5mm2-es réz vezetéket, a másik végét  meg a lakáselosztó nullájára. Hasonlóan jártam el a védőnél is. A lakásba bejövő PEN és fázis vezetéket amely 4mm2-es alumínium, vezetékösszekötő segítségével átalakítottam 2,5mm2-es rézre, és így kötöttem be. 16A-es a névleges csatlakozási teljesítmény. Egy fázis van.

Mióta átalakítottam, állítólag folyton leold az egyik kismegszakító A mosógép vagy a mosogatógép hatására, nem tudom pontosan. Minden program során vissza kell egyszer nyomni. Korábban semmi hasonló probléma nem volt.

Mi lehet a baj? Bizonytalan valahol a kötés? Vagy lehet hogy máshogy hajtogattam vissza a vezetékeket és indukció útján hatnak egymásra? Vagy túlságosan is jó lett a kötés, azért folyik túl nagy áram? A sok kötési pont miatt valamilyen tranziensek keletkeznek és az oldja le a kismegszakítót? Miközben babráltam, meglazult a kismegszakítóból kijövő fázis? Hiba volt kisebb keresztmetszetűre alakítani a vezetéket? Várom ötleteiteket, javaslataitokat.

Marton

IdézA mosógép vagy a mosogatógép hatására
Nem-e egyszerűen csak egyidejűségi probléma van? A két nagy fogyasztó egy időben van-e használatban amikor a védelem leold, illetve milyen más nagyobb áramú fogyasztó lehet ekkor is használatban?
Érdemes volna pl. lakatfogós áram mérést végezni a gépek használatakor, hogy jogos-e a leoldás, vagy csak "fáradt" a kisautomata?
Anno azt tanították nekem, hogy mérni annyit jelent, hogy "tudni". Másképpen, tudod mit csinálsz és illetve mi is történik.
Mindennek oka van, szinte mindig a helyszíni megfelelő méréssel deríthető ki a valódi ok.

Tret

Hát nem hinném hogy az általad eszközölt kötések ilyen hibát okozhatnának.A mosó és mosogatógép
együttes üzemeltetése se kellene hogy probléma legyen,főleg ha eddig működött és azóta sem került más nagy fogyasztó a rendszerbe.Gyanakodnék rá,hogy a kismegszakító nem túláram,hanem zárlat miatt old le.Okozhatja pl egy zárlatos fűtőbetét,programkapcsoló.Persze ez csak ötletelés.Ki kellene zárni hogy melyik gép hibás.

szmihaly

IdézNem-e egyszerűen csak egyidejűségi probléma van? A két nagy fogyasztó egy időben van-e használatban amikor a védelem leold, illetve milyen más nagyobb áramú fogyasztó lehet ekkor is használatban?

Ebben az esetben lehet az is, hogy az elosztóban a kismegszakítók melegítik egymást, így kissebb terhelésre is le old. Próbáld meg megcserélni a kismegszakító helyét, vagyis távolabb rakni egymástól a nagyfogyasztók kismegszakítóját.

Pál Bence

Már kiderült, mi volt a baj. Független volt az utolsó bolygatástól. Még azelőtt fél vagy egy évvel kötöttem be az alumínium vezetéket simán a kismegszakító csavaros szorítójába. Ennyi idő alatt vált bizonytalanná a kapcsolat, amiért melegedett a kismegszakítónak az a fele, történetesen az alja, amelyikbe a vezeték be volt kötve, és ezért oldott le.

nyaki

...ezért mondom mindig, hogy aluvezetéket csavaros kötés alá csak érvéghüvelyezve kötünk be.