Villogó kompakt csõ (energiatakarékos izzó)

Indította nova, 2011. október 02., 18:43:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Jelenség a következõ, kompakt csõ lekapcsolása után bizonyos idõközönként enyhén felvillan. A mellette lévõ másik izzóval semmi ilyen jellegû probléma nincsen. Élvilágítós kapcsoló nincsen, hagyományos kapcsoló. Kérdésem szerintetek mi okozhatja ezt a jelenséget?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Tret


nova

Idézetet írta: Tret Dátum 2011. október 03., 21:50:14 DÉLUTÁN
Lámpakörben a fázis van megszakítva?


Persze :)

Igazából kiégett a 8 éves élettartammal adott izzó közül az egyik 9 év után és az lett kicserélve egy újra és az okozza ezt a jelenséget. Gondolom valamelyik kondenzátorral lehet a gond, de nem csak egyszer villan fel, mert akkor még lehetne az, hogy kisül. Persze ez se lenne valami normális.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Tret

Akkor az izzóval lesz a bibi.Azért kérdeztem a fázis kérdését mert ugye sose tudni.:-)Láttam sok érdekességet már.Persze ha otthon van az más.

nova

Tudom hasonló tapasztalat van szintén, de azért egy villanyszerelõ házában legalább az elektromos rendszer legyen rendben. :)
Ezért is írtam, hogy nincsen élvilágítós kapcsoló sem, hiszen az is tud érdekes jelenségeket okozni.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Tret

Azért érdekesség képpen azt kipróbálnám hogy egy asztali lámpába raknám az izzót,és úgy kapcsolnám ki hogy kihúznám a hálózatból.Akkor lehetne látni hogy az elektronika önmagát gerjeszti ,vagy a hálózatból szed valamit össze.:)

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

exchange

Ismerõsöm házában is ez van, ilyen 3 ágú csillár van (2 takarékos izzó egy 11 w másik 18 w (ha jól emlékszem)) ha leoltjuk a lámpát akkor az egyik nagyon halványan tovább világít még pár percig (És az a 11 w ) Plusz ha leoltom, de 2 perc múlva újra fel akkor a 11 watos nem kapcsol be csak kb 5 perc után :D
Úgyhogy ezek az izzók tényleg furcsák.

Ambrus

Nekem nem jöttek be az energiatakarékos izzók.  Egy idõ után érezhetõen gyengült a fényerejük,  ami zavart. A hagyományos izzókat használom. Arról meg nem is beszélek, hogy mennyivel károsabb az energiatakarékos izzók gyártása. Ugye azért abban vannak komolyan nehézfémek, na meg a gyártási technológia sem az a tipikus környezetbarát valami...

Gyurmaúr(fi-relé)

Urak, ha már kompakt fcsõ,akkor FD-(D), mely a saját lámpájába téve és az besûlyesztve az álmennyezetbe, vagy a "hengeres" változata felszerelve a "normál" mennyezetre,de ha a tutit szeretnétek, akkor T5-ös fcsõ valami designos lámpatestben, ebben az esetben akár 8-10 évig is mûködik és semmi fénycsökkenés.  Van választék belõlük dögivel... Kell ennél jobb???

ez pl egy GE armatúra, azaz 2,benne GE Starcoat T5 827, 830, ill 840-es színárnyalatú csövekkel, immár 4 éves szolgálati idõ után. Igen, a csövek az egy idõsek a lámpákkal.  :P ;)