Online szabvány könyvtár

Indította Novill, 2014. szeptember 17., 12:27:17 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

recens

Eme ritka pillanatokat valahogy meg is lehet örökíteni ?  :)
Print Screenre vagy valami hasonlóra gondoltam.

czapi

Idézetet írta: recens Dátum 2014. szeptember 22., 20:09:53 DÉLUTÁN
Eme ritka pillanatokat valahogy meg is lehet örökíteni ?  :)
Print Screenre vagy valami hasonlóra gondoltam.
Üdv!

Ezt írják:

Az Online Szabványkönyvtár egy virtuális könyvtár, ahol a szabványinformációk, a szabványok szövege és a kiadványok kizárólag képernyőn való olvasásra nyithatók meg, tehát nem nyomtathatók és nem letölthetők.

A szabványok és szabványkiadványok szerzői jogi védelem alatt állnak. Az Online Szabványkönyvtárban az olvasásra rendelkezésre bocsátott szabványok és kiadványok a Magyar Szabványügyi Testület (MSZT) tulajdonát képezik, tehát az Online Szabványkönyvtár szolgáltatásainak igénybe vételével és szabványkiadványok tulajdonjogát a felhasználó nem szerzi meg. A szabványok és a szabványkiadványok szövegének felhatalmazás nélkül másolása, sokszorosítása, illetve a szerzői jogok bármilyen módon való megsértése jogszabálysértő magatartás, amelynek összes következményét a jogsértést elkövetőnek kell viselnie.
Az MSZT fenntartja a jogot, hogy a rendeltetésszerű használattól való eltérés, az MSZT engedélye nélküli használat vagy bármely jogsértés észlelése esetén megtegye a szükséges lépéseket.

Fecó

Te kis haszonleső! Csak nézni szabad mint a "pipsóba" Nem ám illegálisan kinyomtatni, és osztogatni a tudást mint valami szent grált! Azután mi jöhet még? Mindenki elkezd szakszerűen dolgozni? A szabványokat betartani? És ha egy megrendelő is hozzáfér a szigorúan bizalmas anyaghoz? Még a végén ellenőrizni tudja a szakit jól dolgozott-e. Maradjon csak minden titokban. De most tényleg, legyen ez egy felhívás, Én beszállok, böngésszünk közösen, fizessünk közösen, tanuljunk közösen. Van még legalább 9 ember aki beszáll? De gondolom ez is illegális, hivatalosan csak 1 ember jogosult 1 tagságonként olvasni. Nem akarok a TEK-re ébredni, amint rámrugják az ajtót, letepernek egy alsógatyába hajnalban illegális szabványböngészésért.  Lehet inkább betörök valahova, ellopok 50 000 Ft-ot, mégiscsak kisebb a rizikó :)

recens

Hát én csak gondoltam, ne keljen már minden évben kiperkálni eme horror összeget.
Meg hát magyar ember találékony.  :-\

czapi

Idézetet írta: Fecó Dátum 2014. szeptember 22., 20:22:55 DÉLUTÁN
Te kis haszonleső! Csak nézni szabad mint a "pipsóba" Nem ám illegálisan kinyomtatni, és osztogatni a tudást mint valami szent grált! Azután mi jöhet még? Mindenki elkezd szakszerűen dolgozni? A szabványokat betartani? És ha egy megrendelő is hozzáfér a szigorúan bizalmas anyaghoz? Még a végén ellenőrizni tudja a szakit jól dolgozott-e. Maradjon csak minden titokban. De most tényleg, legyen ez egy felhívás, Én beszállok, böngésszünk közösen, fizessünk közösen, tanuljunk közösen. Van még legalább 9 ember aki beszáll? De gondolom ez is illegális, hivatalosan csak 1 ember jogosult 1 tagságonként olvasni. Nem akarok a TEK-re ébredni, amint rámrugják az ajtót, letepernek egy alsógatyába hajnalban illegális szabványböngészésért.  Lehet inkább betörök valahova, ellopok 50 000 Ft-ot, mégiscsak kisebb a rizikó :)

Ez tetszett, elképzeltelek híradóban.  :)

nova

Amúgy csak megsúgom, hogy azért az mszt-nél is gondoltak a printscreen és egyéb megoldásokra. :)
Nyomtatni alapból nem lehet benne, és úgy van kitalálva, hogy egy oldalt teljes egészében nem is tudsz megnézni. Körülbelül 3 részre van osztva a lap. Egy görgetősávval tudsz a lapon belül görgetni. Igaz néha szemléltető ábráknál kicsit nehezíti az áttekintést. Ez is egyfajta újítás, mert régebben ha jól emlékszem teljes egészében mutatta a lapot, és én tudtam kiválasztani a nagyítás mértékét.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Fecó

Igen, magamba roskadva egy széken, összebilincselt kézzel, bekockázott arccal, és eltorzított hangon nyilatkozok, hogy a kábelfektetési mélységre voltam kíváncsi, és az éj leple alatt, egy másik kolléga által használt azonosítóval bejelentkeztem, és aljas módon, holmiféle szakmaiság látszatát keltve, megkárosítva a gazdasági szervezetet, "vizuálisan eltulajdonítottam" (nyugalom, lehet pár éven belül ilyen tétel is lesz a BTK-ban) a vonatkozó előírások gyűjteményét. Természetesen azzal záródik a riport, hogy mindent megbántam, és engem csak pár szakember kolléga rángatott bele a bűnbe, ezzel a "dolgozzál már szabványosan felbujtással".  A kezeim tördelve végül belátom, jobb lett volna elkaparni 10 centire az egész kábelt, most nem lenne bajom belőle. Viszont mivel már volt 2 ügyem, egy leválasztó kapcsolóval foglalkozó szabvány, és némi földelővezető keresztmetszeti illegális hozzáférés, a 3 csapás törvény alapján 6 év közmunkára ítélnek, a fegyintézetben kell a villanyszerelést felújítanom, a jelenkori szabványoknak megfelelően. Én ekkor megtörök, és a halálbüntetés visszaállításáért fohászkodom, az asszony meg csak sír az üvegfal túloldalán: "Látod APA, neked is csak úgy dolgozni kellene, minek kell mindent tudni. A Pisti meg a Lali is jól megélnek a villanyszerelésből, sosem tudták mik azok a szabványok, pedig az egyikük kőműves, a másik festő. Te meg villanyszerelő lettél, még sem értesz hozzá, Ők meg most vesznek új autót megint!

recens

Üdv nova !

Megértettem.
De bevallom azért néha jól jött volna egy-két  részlet.  :-\

Fecó

Megfogod a monitort, és ráborítod a fénymásolóra :)

nova

Idézetet írta: recens Dátum 2014. szeptember 22., 20:57:11 DÉLUTÁN
De bevallom azért néha jól jött volna egy-két  részlet.  :-\

Van itt a fórumon is szabvány ismerettel foglalkozó témák, ha jól emlékszem ott sincs túl nagy mozgás a szakemberek részéről. Nem olyanra gondolok, hogy konkrét szabványt bemásol valaki, hiszen az nem lenne túl jó megoldás. Ugyebár minden szabványon szerepel a tulajdonosának neve. Tehát ha önzetlenül segítene is valaki ilyen módon, akkor később bajba kerülhetne. Akkor azon venné észre magát, hogy Fecó zárkatársa lenne, és közösen újítanák meg a villamos szék áramellátását. :)

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!