• Kertben földben lévő kábelszerelések hibáiról 5 1
Jelenleg:  

Szerző Téma: Kertben földben lévő kábelszerelések hibáiról  (Megtekintve 10917 alkalommal)

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 16
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Nem: Férfi
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
    • Skype - elektrolicht
Re:Kertben földben lévő kábelszerelések hibáiról
« Válasz #15 Dátum: 2017. Június 28., 01:27:52 am »
Üdv!
Igen, a szabály az szabály, de tapasztalati dolgokat figyelembe véve, a lépésálló gégecső és gyakorlatilag bármely háromeres kábelszerű vezeték megfelel a kihívásnak, ha megakadályozásra kerül az, hogy a csőbe víz kerüljön.
Nyilván az érvényes szabványokat figyelembe véve kell szerelni, ha meg is kell védeni a munkádat, bizonyos szervek előtt.

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető zoold

• Új tag
  • *
  • Hírnév erő: 1
  • zoold nincsen befolyása.
« Válasz #16 Dátum: 2017. Július 22., 10:58:05 am »
Tisztelet mindenkinek!
Kertépítésben vagyok,térburkolatba szeretnék talajlámpákat építeni.A lámpa tipusa már megvan,sorolható ip 67 es védettségű.Viszont a kötéseket a földben nem igazán tudom,h hogyan csináljam.3x1,5 ös földkábellel tervezem vezetékelni a 11 db lámpát,a kötési lehetőségek keresése közben találtam erre a fórumra,gondoltam bekérdezem.Ti mint hozzáértő szakemberek milyen ezközzel kötnétek a föld alatt úgy,hogy a későbbiekben nem lesz lehetőség kibontásra?
Előre köszönöm a megtisztelő válaszokat!

Nem elérhető Sztrogoff

• Villanyász
  • Hírnév erő: 3
  • Sztrogoff nincsen befolyása.
« Válasz #17 Dátum: 2017. Július 22., 11:05:52 am »
Ha sorolható a lámpa, akkor én ugyan nem kötnék.
Ha sorolhatóság alatt azt értjük, hogy alkalmas két vezeték, egy jövő és egy menő fogadására.
Sőt, nemcsak hogy nem kötnék, de az utolsótól visszahoznék egy vezetéket a betápig, így egy hiba esetén még mindig működne minden lámpa.
(Bár ami a nem lesz lehetőség bontásra dolgot illeti, miért nem lehet csövezni?)

Nem elérhető zoold

• Új tag
  • *
« Válasz #18 Dátum: 2017. Július 22., 11:16:23 am »
 Még nem fogtam a kezembe a lámpát,nem tudom,h szét lehet e szedni.Azért nem lesz lehetôség a későbbi bontásra,mert a térburkolat 11x3,50méter lesz,alá lesz betonozva 10 cm vastagon és a lámpa ebbe a 10 centis rétegbe lesz bebetonozva(a lámpa szerelődoboza)Persze ha szét lehet szedni evidens,h belekötöm a szálakat,de én úgy értettem a kereskedő mondókáját,h a szétszedése után elveszíti a vízmentességét.Lehet,h oktalan a kérdésem és a lámpa kézbevétele után eloszlik minden kétség,de ilyen "agyalós" típus vagyok,szeretek minden eshetőségre felkészülni. :)

Nem elérhető Gyurmaúr(fi-relé)

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 15
  • Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.
    • Skype - gyurcman
« Válasz #19 Dátum: 2017. Július 22., 16:21:19 pm »
Kötheted akár a jó öreg "desznyóval" is, azokból kapható olyan, mely  átlátszó műanyag házas, van benne leágazó kötőelem,de még az is tök jó,  melyben össze wagozod az egyes ereket, oszt beöntöd a 2 komponensű műgyantát, oszt jónapot! Viszont ha van 3 fázisod, akkor inkább 5x1.5-ös NYY-J kábelt használj, pláne 11 db lámpához, de ha dugaljakat is szeretnél a kertbe, akkor 5x2.5-öst, melyből 1 fázis a dugaljaké, 2 a lámpáké lehet. Nem egy nagy trúváj, de célszerű okosan átgondolni, hogy később ne kelljen feltörni a 1/2 kertet, járdát, miegymást...

Nem elérhető zoold

• Új tag
  • *
« Válasz #20 Dátum: 2017. Július 22., 17:26:05 pm »
Sajnos nem vagyok villanyszerelő,ezért nem ismerem a szakzsargont...mi az a "desznyó"?  :) Egyébként van három fázisom,de van már a kertben áram több helyen,most ez a kertvilágitás a projekt.Talán kedden a kezembe lesznek a lámpák,akkor okosabb leszek...Azért köszönöm a segítséget.

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 16
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
    • Skype - elektrolicht
« Válasz #21 Dátum: 2017. Július 22., 20:16:13 pm »
"...de én úgy értettem a kereskedő mondókáját,h a szétszedése után elveszíti a vízmentességét."
Ezek szerint olyan pilácsok lehetnek, amelyeket gyárilag raknak össze és egy vezeték fog belőle kilógni, amit a főd, az áldott anyafőd mélyében kell majd valahogyan megtáplálni.
További probléma ezekkel a pilácsokkal, hogy ha a kereskedő azt állítja, hogy szétszedés után elveszíti a vízmentességét, akkor ez a sajnálatos tény, vajon a fényforráscserénél is állni fog?

Nem elérhető zoold

• Új tag
  • *
« Válasz #22 Dátum: 2017. Július 22., 23:14:05 pm »
Elvileg nem kínai csoda,hanem ha jól tudom itt gyártják az európai únióban a jó lengyel testvéreink.Sajnos a mai modern világban minden az interneten terjed,nem tudtam bemenni egy üzletbe megnézni,neten rendelt termék lesz.Nem vagyok villanyszerelő,de  teljesen laikus se,a szemèlyes megtekintés után többet fogok tudni róla.Ami biztos,h sorolható,két tömszelence van alul rajta a bekötéshez,gu 10 es foglalat van benne.Ha a két gyári madzag kifűzhető,szabályosan szét lehet szedni,akkor okafogyott a kérdésem.Ha esetleg nem,akkor jön vagy a visszaküldés,vagy szívesen fogadnám a megoldásokat erre a problémára.

Nem elérhető Fecó

• Az életben minden HIBÁS! Vagy ha valami jól működik, akkor a hiba is meghibásodott!
  • Villanyász
  • Hírnév erő: 8
  • Fecó talán lesz valaki.Fecó talán lesz valaki.
« Válasz #23 Dátum: 2017. Július 23., 22:02:47 pm »
Én már a földben csak az NYY kábelt preferálom, ha van cső, ha nincs. Illetve (mivel ez kifejezetten földkábel) nem is szükségszerű hozzá, ha valahol megsérül, javítható, nem kell áthúzni, illetve sok esetben tapasztalom (pláne gégecsöveknél) hogy egy idő múlva, kicsit hosszabb távokon már úgy sem lehet. Ahol átvezeted a betonon, ott rendben van ha ráhúzol egy darab csövet. De úgy vélem a gyenge pont a lámpatest, ahol belső páralecsapódás, hangyainvázió érdekes dolgokat művelhet. Mindenképp javasolt külön ÁVK-ra tenni, független legyen a lakás áramköreitől, ne töltsetek sötétben egy éjszakát az esetleg beázott lámpa miatt visszakapcsolhatatlan FI-relé miatt...

Nem elérhető zoold

• Új tag
  • *
« Válasz #24 Dátum: 2017. Július 28., 06:35:18 am »
A lámpa szétszedhető,sorolható,nincs vele kapcsolatban semmi probléma.Köszönöm mindenkinek a segítséget,megfogadom a jótanácsokat!

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
5 Válaszok
419 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2017. Augusztus 14., 20:01:20 pm
írta nyaki