1 fázisú villanymotor forgásirányváltása

Indította petike199600, 2012. október 24., 17:00:51 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Jó estét
            Szeretnék egy 1,8kW-os monofázisos motorhoz egy irányváltó kapcsolót mivel régen  csináltam már GANZ KKO-20-6432-kapcsolóval de most ilyent nem lehet kapni.
                                                          Kösz a segítséget.

balzsi

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2017. szeptember 30., 19:32:30 DÉLUTÁN
Jó estét
            Szeretnék egy 1,8kW-os monofázisos motorhoz egy irányváltó kapcsolót mivel régen  csináltam már GANZ KKO-20-6432-kapcsolóval de most ilyent nem lehet kapni.
                                                          Kösz a segítséget.

Én ezt találtam: http://villamossagibolt.unas.hu/spd/unas_433045/GANZ-Atkapcsolo-0-allassal-1-Polusu-20A-tol-115A-i

Marton

Szia!
Ha fix betáplálású (nem dugvillás) akkor egy Ganz 6008-as 3 fázisú irányváltó kapcsolóval meg lehet csinálni. Ekkor a N potenciál mindig megszakítás nélkül jelen van a pl. segédfázis tekercsen.

faxelektro

Kösz a válaszokat
  Marton
             Dug-villás esetben mi történhet ?

nyaki

Minden marad a régiben, azaz nem a dugvilla állásától függ a forgásirány, hanem a kondi/tekercs elrendezésétől, vagyis Marton kolléga kapcsolásánál maradva, a kapcsoló állásától.

faxelektro

 A dug villa állásától függően tudom,hogy nem változik a forgásirány viszont kikapcsolt állapotban vagy fázis vagy null marad a motor kapocstábláján a dug villától függően.

nyaki

Te irányváltó kapcsolást kértél, amire Marton kolléga adott egy frappáns rajzot.

Üzenet összefûzve: 2017. október 01., 22:21:27 DÉLUTÁN

Nyilván szerencsésebb lenne a kondi helyett a főfázis kapocsra kapcsoltatni a fázist a 9-10-es kapcsokkal és a többivel forgatni a segédfázis és a kondi táplálását, de ettől függetlenül dugvillás esetben, nyilván igazad van.

faxelektro

Jó estét
            Ma hívtak, nézzek meg egy motort most vették piacon kábel rajta bekötve csillagba de nem volt ereje. Amit kilehet olvasni az adattáblájáról

                                         3kW------50Hz
                          380v/425v------660v/750v
                                                                   2800rot/min
A kapocstáblában még van egy csoki amiben a motorból kijön még két vékony vezeték.
Jól van-e bekötve mi lehet,hogy nincs erő benne?


             

nyaki

Az adattábla alapján 400V-on csak deltában használható ki a névleges teljesítménye. Csillagba kötve 690V-ra lenne szüksége, ezért ne csodálkozz, hogy 400V-on erőtlennek tűnik.

faxelektro

Jó estét
            Kösz a segítséget nyaki.
       A kapocstáblában levő csokiba mit lehet bekötni mire lehet használni?