Transzformátor lopás

Indította exchange, 2012. szeptember 29., 20:10:59 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

exchange

Manapság már nem csak áramot lopnak Magyarországon hanem :
Elloptak egy teljes trafóállomást

Durva hogy itt már mire nem képesek

Novill

Ebben már van elegendõ réz és vas anyag. Ez a profizmus a lopás területén ;) Középkori törvényeket hoznák vissza.

Szelei


exchange

hát vannak benne értékes dolgok az biztos :D

Marton

Az újságírók szeretnek jó nagyokat mondani és minél figyelem felkeltõbbet.
Jól hangzik, hogy "teljes trafóállomás". Ugye többünknek ez esetben egy bekerített, akár több trafóból álló komplexum is eszünkbe juthat. De itt nem ez van (volt). Nem ismeretlen számomra a hivatkozott terület, amire én gondolk az egy nagyon régi telepítésû fa oszlopra szerelt trafó (olyan téeszes minõségü) mely talán 5-10 tanyát láthat el villamos energiával. Valószínüen magát a trafót és esetleg vezetékeit, biztosíték elemeit vihették el. Magát a fa oszlopot nem valószínü. A helyi hiradások is írtak róla de nem többet mint a szegedi Délmagyar. Nem ismerem egy ilyen "állomás" jelenkori telepítési árát, valaki tudja, hogy 2.300.000.- Ft-ért mekkora és milyen trafó(állomás) telepíthetõ?
Mellesleg amikor a Mercedes gyárhoz bekötötték a 120ezer voltos betápot, arról is írtak az újságok de nem ekkora feszt írtak hanem jóval többet és nem szabványos értéket. Épp akkor találkoztam egy Démászos nagyfesz területen dolgozott szerelõvel és kérdeztem tõle, hogy tényleg létezik ez a feszültség érték? Válasza az volt, hogy nem és többször tapasztalta már az újságírók részérõl a nagyotmondást pl. feszültség értékekben is, mert az szenzációsabb.
Szóval ettõl még lopás a lopás és ott a tanyákon a villamos energia kimaradás akár több napra is a vízkutak nem müködését is okozzák, tehát víz hiányt is.

nova

Ha nem venné át senki a tettesektõl a színesfémet akkor talán nem lopnák el és rongálnák meg ezeket a villamos berendezéseket. Az a baj amíg ez üzletet jelent addig tovább rongálnak, a személyi és anyagi biztonsággal nem foglalkozva. Gondoljunk csak a vasúti jelzõkábelek lopására, amikor ilyen esetekben például nem jeleznek az átjárok, vagy mint a fenti példa is említi, akár a vízellátást is veszélyezteti, vagy a téli idõszakban a fûtés is leállhat (keringtetõ szivattyúk).
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

exchange

Marton: Igen az újság írók szeretnek túlozni, énis azért csak Transzformátor lopás címet adtam  a témának mert tudtam hogy a Állomás az teljesen más.
Nova: ez így van vasútnál tényleg nagyon veszélyes ha nem jeleznek az átjárók ígyis sokan átmennek mikor piros a jelzés. Itt Makón néhány éve a csatorna fedõket szedték össze volt ahol a járda közepérõl volt ahol a autó útról ami veszélyes volt mert egy ilyen akna akár 2 méter mély is lehet. Kerékpárral éjszaka meg fõleg veszélyes

Marton


Novill

Ez már egy speciális terület a lopást illetõen. Feltehetõen ugyan az a csapat lehet. Ha ez így halad tovább kivonulnak a multik  ;)

nyaki

"...Ha ez így halad tovább kivonulnak a multik "

Már alig várom!
Bizonyosan nagyobb lenne a rend is és sok embernek lenne újra munkahelye, persze ehhez kellene egy igazán nemzeti vezetés, ...nem a mostaniakra gondolok. :P