A hőszivattyú villamos vonatkozásai

Indította tothgyula, 2015. május 17., 18:29:58 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

tothgyula

Tisztelt Olvasók!
Az "Elektrotechnika" ápr. havi számában jelent meg az alábbi cikk. <A nemzeti hőszivattyúipar megteremtése a jövő egyik lehetősége>. A tudományos szakcikk elemzi a hőszivattyúk alkalmazásának előnyeit. Idézet a cikkből."Széles körben ismert szlogen, hogy Magyarország Európa fürdőnagyhatalma. A földgáz kiváltása és a termálvíz energiatakarékos felhasználása nevezetesen az ésszerű és hatékony energiagazdálkodás  minden önkormányzatnak, fogyasztónak, felhasználónak ill. üzemeltetőnek közös érdeke".
Én a kapcsolódó villamos beruházások nagyságára ,tőkeigényére lennék kíváncsi. Erről nem szól a jelenlegi cikk.Szerény véleményem szerint a napkollektoros és napelemes rendszerek megvalósítása közelebb van a magyar lehetőségekhez!
Erre várok reflexiókat. Tisztelettel:TothGyula felülvizsgáló.

nyaki

Üdv!
Ismeretségi körömben van egy emberke, aki hőszivattyúval oldotta meg a fűtését, hűtését és a HMV ellátását. Elmondása szerint a teljes bekerülési költség kb. 5 millába fájt neki és 3x25A áramigénye van a rendszernek, külön mérővel. 320m2-es háza van és 4 fő lakja. ...hogy az eltelt 3 év alatt milyen hibái, előnyei és áramfogyasztása van, sajnos erről nem tudok még semmit.
Akivel eddig beszéltem, senki nem ajánlotta. :-\

980POWER

Munkatársam bátyának van az a verzió aminek kutat fúrtak (tudomásom szerint már nem alkalmazzák ezt a megoldást) Először már a kút megfúrása nem úgy jött össze mint a számítások szerint kellet volna, Aztán valahogy működik, de a szivattyúkat gyakran kell cserélni, ami nem olcsó a munkatársam szerint annyiért meg lehet venni az éves tüzelőt is, amennyibe kerül a szivattyúcsere. Szerintem valamit elszámoltak, ez egy kicsit több az egyszerű központi fűtésnél.

Üzenet összefûzve: 2015. május 17., 23:15:34 DÉLUTÁN

Mi klímákat szerelünk, van aki azzal fűt. Az elv ugyan az, a fenntartási költség állítólag kedvezőbb a gáznál.