Nulla és földelés közös

Indította zuglocityfc, 2018. november 06., 20:10:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

zuglocityfc

Sziasztok!
Az iránt érdeklődnék hogy a bejövő hálózatnál,
külön jön a fázis, külön jön a nulla, és külön jön a földelés

ebben az esetben az áramvédő kapcsoló előtt szükséges-e a Nullát és a Főldelést összekötni ?
vagy
külön külön sinre kell kötni a nullát és a földet ?

köszönöm
hogyan tudom tesztelni ebben az esetben az ávk-t ?

tothgyula

Üdvözletem!
Ha helyi földelőszondáról van szó, akkor a FŐ FÖLDELŐ SÍNEN kell a nullát(NU) és a földelést összekötni. Innen ágazol le az áram-védőkapcsolóba legalább10mm2-es kék rézvezetővel, továbbá a fő földelő sínről viszed a PE (védővezetőket zöld/sárga színnel).
Ha a NU vezető és a földelés azonos potenciálon van, akkor már előtte összekötötték. Műszeres mérés kell, mivel az áram-védőkapcsoló kioldási idejét és kioldóáramát is mérni kell. Üdv:TothGyula felülvizsgáló.

Atis57

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2018. november 07., 10:21:03 DÉLELŐTT
Üdvözletem!
Ha helyi földelőszondáról van szó, akkor a FŐ FÖLDELŐ SÍNEN kell a nullát(NU) és a földelést összekötni. Innen ágazol le az áram-védőkapcsolóba legalább10mm2-es kék rézvezetővel, továbbá a fő földelő sínről viszed a PE (védővezetőket zöld/sárga színnel).
Ha a NU vezető és a földelés azonos potenciálon van, akkor már előtte összekötötték. Műszeres mérés kell, mivel az áram-védőkapcsoló kioldási idejét és kioldóáramát is mérni kell. Üdv:TothGyula felülvizsgáló.

Szia!
Mi van ha nem szabad összekötni , Mert a hálózat még TT rendszerű . AZ idén elég sok ilyenbe belefutottam
(Régi TITÁSZ---DÉMÁSZ terület)
De van Miskolcon is ! Tüzér laktanya ....

Fecó

És a TT rendszert lenyilatkozta a szolgáltató is?

Atis57

Idézetet írta: Fecó Dátum 2020. január 02., 13:16:11 DÉLUTÁN
És a TT rendszert lenyilatkozta a szolgáltató is?

Szia!
Nem a TN_C  van kinyilvánitva .de a fogymérő alatti kismegszakitó 2P (fázis-Nulla) , esetleg egy régi ÁVK plombázva.

S valóban van külön földelés --de a hurokellenállás árulkodik.
PL; L-N ; 0,8 Ohm  L-PE? ;  3,6---10 Ohm.

Fecó

Most akkor az áramszolgáltatói hálózat TN rendszerű, és a fogyasztói hálózat a TT?

Sztrogoff


Atis57

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2020. január 02., 19:23:39 DÉLUTÁN
De hát akkor ez nem TT hálózat. :)
Szia!

Nem  igazad van....... de a környékbeliek,áramszolgáltatói szerelők a T T --t emlegették.

Igy rajzon nem akkora a különbség .....de a régi MSZ172/1   egy-egy lapon tárgyalta ,hol, hogyan ,s miért.

S/K

Pont ez a "nem akkora különbség" különbözteti meg a két hálózatot.