ingyenes országos villanyszerelői felülvizsgálat, vélemények, javaslatok

Indította Novill, 2014. október 28., 08:55:36 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nova

Idézetet írta: nova Dátum 2014. november 17., 20:39:07 DÉLUTÁN
Sajnos az emberek érdektelenek, és bizalmatlanok. Szakmabeliek sokszor beszélgetésekkor jónak tartják a kezdeményezést, de sajnos a tényleges érdeklődök lakossági részről csekély.

A napokban gondolkoztam azon, hogy valamilyen módon jó lenne egyfajta felmérést készíteni általános villanyszerelői kérdésben. Akár facebookon keresztül. Persze kérdés, hogyan lehet eljuttatni egy ilyen jellegű kérdőívet a nagyközönségnek úgy, hogy a nem villamos szakemberek is kitöltsék.
Az ötlettel kapcsoltban szívesen vennék tanácsokat, javaslatokat. Akár arról is, hogy milyen kérdéseket tartalmazzon a kérdőív, mely lakossági felhasználók is tudnak értelmezni, de szakmai szempontból is megállják a helyüket.

Készítettem egy rövid kérdőívet, mely online kitölthető.
Lakossági felhasználók részére készült.

Online kérőív lakossági villamos energia felhasználók részére

Kérem a fórum olvasóit, hogy ők is szánják rá az időt a kérdőív kitöltésére saját lakóhelyükre vonatkoztatva.
A másik kérésem az lenne, hogy osszák meg ismerőseikkel a kérőív elérhetőségét, hiszen így juthat el sok emberhez. Osszátok meg közösségi oldalatokon. Én is feltettem a fórum facebook oldalára is.  :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

980POWER

Kitöltve! Annyi finomítást lehetne -mivel laikusoknak lett szánva-  védővezeték a piros is, ahol van. Megtévesztő lehet a csak zöld sárga, Nálunk 3 X20 A van nappalin B, de régen  létezett 6 A be táp, illetve még régebben 5 és ötösével emelkedett. Jó, tudom hogy ez az egyébbe belefér, de így pontosabb az eredmény. Örülök a lehetőségnek, osztom a Facebookon. :)

szmihaly

Én is kitöltöttem! A facebookkon nézelődve vettem észre a tesztlapot. Az utolsó előtti kérdésnél,hogy ki csinálta a villanyszerelést, természetesen saját magam, akkor a kontárok táborát növelem?? >:( :) :), mert ebből nem derül ki, hogy magam is villanyszerelő vagyok. Lehetne egy olyan válaszlehetőség is hogy:"A villanyszerelést én magam végeztem, villanyszerelő szakember vagyok". Amúgy meg egész jók a kérdések! Terjesztem én is!

nova

Idézetet írta: 980POWER Dátum 2014. november 23., 21:26:15 DÉLUTÁN
Kitöltve! Annyi finomítást lehetne -mivel laikusoknak lett szánva-  védővezeték a piros is, ahol van. Megtévesztő lehet a csak zöld sárga, Nálunk 3 X20 A van nappalin B, de régen  létezett 6 A be táp, illetve még régebben 5 és ötösével emelkedett. Jó, tudom hogy ez az egyébbe belefér, de így pontosabb az eredmény. Örülök a lehetőségnek, osztom a Facebookon. :)

Ezen én is gondolkoztam ezen, de mivel lakossági felhasználóknál a cél a kitöltés, és igazából attól tartam, hogy az EPH vagy hasonló kérdéseknél esetleg elakadnak.

Mindenkinek köszönöm a megosztást, hogy segít eljuttatni a nagyközönséghez ezt a felmérést. Sok mindenben lehetne rajta finomítani, de sajnos akkor a rendszer törli a módosítás előtti. Első körben ilyen lesz a kérdőív. Majd meglátjuk milyen eredmény születik, és ténylegesen mennyien töltik ki.

Eddig 31-en töltötték ki.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Marton

A kérdőívet én is kitöltöttem.
Nem tudom ki és mi alapján fogja értékelni, mennyire lesz reális a feldolgozás eredménye?
Több problémát jelzek a kérdőívben:
1. A lakóépület villanyszerelése mikor lett utoljára felújítva?
    Itt nem biztos, hogy jó válasz adható. Laikus írhatja, hogy "Nem tudom", szakember helyes válasza lehet ez helyett,  hogy nem szükséges. Én az építés/kivitelezés évét jelöltem meg.
2. Jelenlegi lakóépülete melyik évben épült?
    Innént hiányzik a 1990-2000 év intervallum!
3. A villanyszerelést szakember vagy nem villanyszerelő szakember végezte?
    Itt a " Igen, villanyszerelő szakvállalkozó végezte el a villanyszerelési feladatokat." jelöltem meg saját házam esetén.

exchange

Jó teszt, apróbb hibákkal.
Pl van a földeléssel kapcsolatos kérdésnél lehetettvolna még egy részben válasz. Én tudok olyan helyett ahol csak a szobák áramkörin van földelés a konyhába meg még nincs :D

nova

Elvileg lakossági villamos energia fogyasztókat gondoltam bevonni ezáltal egy kicsit a villanyszerelési témákba, és hogy áttekinthetőbb képet kapjunk kicsit a témában.
Tény a teszt jobban átgondolt is lehetne, ezen változtatni sajnos utólag nem tudok. :(

Egyenlőre 56-an töltötték ki a kérdőívet, ami valljuk be egyenlőre nem túl sok. Like-okat kap a facebookon is, de megosztást már kevesebbet, pedig ezáltal terjedne jobban a híre.
Mindenesetre kíváncsi vagyok milyen eredménye lesz. Ha lesz következő hasonló kérdőív, azt előbb akkor majd feldobom a fórum közösségének is, hogyha támadnak jó ötletek, akkor azt megvitathassuk.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

exchange

Na kitöltöttem énis, egyedül a jeleggörbére nem tudtam írni ugyanis most néztem hogy a szolgáltatói megszakítón matrica (ahova az megszakító értéke, és jeleggörbéje van írva) eltünt-lekopott az évek alatt :D

Egyébként ha már jeleggörbe egy cikk nem ártana róla szerintem nagyon sokan nem tudják hogy mi az :D


nova

Hát ha a kismegszakítón semmilyen jelölés nem látható, akkor már kicsit macerásabb azonosítani a készüléket.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

980POWER

Hogy állunk a tesztel?, Nálam még senki nem nyomott egy likét sem. Szerintem nem igazán köti le az ismerőseimet.