Több komponensű takarmány keverő üzemi probléma

Indította coyote2, 2016. március 14., 20:58:48 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Simon Endre

Amennyiben a tároló hombár közvetlen csatlakozik a csigára semmi csoda nincs a túlterhelésben, mert a csiga teljes keresztmetszetében szállít és iszonyú falsúrlódás is lehet. Közvetlen csatlakoztatást csak kis sűrüségű ömlesztett anyagoknál szabad csinálni, ide minimum egy ferdelemezes súber, kúpos blende, vagy egy cellás adagoló kellene természetesen reteszelve. Nézz utána a malomipari kézikönyvben! Sajnos a frekiváltó sem segít mer igy "direkbe" csatlakoztatva a nagy nyomatékigény miatt az is "beszólna" főleg alacsony fordulaton. Nálunk Magyarországon a reduktor neve hajtómű, feltételezem hogy hajtóműves motorról van szó. A reduktor gázipari eszköz (nyomáscsökkentő) és régebben a feszülségcsökkentő transzformátort nevezték így, ma már ez a megnevezés nem használatos. A súly (tömeg) mérés feltételezem a csiga után van és azt is hogy egyéb komponensek is ott vannak "összehozva".

coyote2

A darálogaratja 500kg termenyt fogad, a vezerlon mutatja mennyi van benne, negy behordocsiga adja komponenseket. Mikor ujra kimentem uj rosta es kalapacs fogadott, motort osszeraktam, inditas. 5 kg szoja megsem kottyant neki, a kalapacs a moci tengelyen van elhelyezve. Egy kis csiga adagolja a garatbol a termenyt be a daraloba, onnan csigaval a keverobe, ahol a plusz adalek megy bele, majd ki csigaval a zsakolohoz, vagy a tároloba. Teli puttonynal, mar 44 A áram felvetel kolompolassal tarkitva, gep megallit szetszed, a kalapacs belevert a rostaba. Okat nem lattuk, a tavolsag a kalapacs-rosta kozt kb 2cm. Visszarak elindit. Ijra ezt csinalja. Egy kicsomagolatlan moci vart minket amit a telepvezeto hozott. Csereljuk at arra. Nehezen de meg lett osszerak elinditt uresen jaratuk jo ideig, majd szojat kapott.  Ezutan ra a termeny, 33Avett fel es kolompolt,  lenyeg az, hogy utanna automata mod nem indult el, igy masnap indult akkor vmi csoda folytan ment az automata mod, a kolompolas meg megvolt, majd a freki valton kellett allitani 30Hz-re igy lassaban, de 16A-rel elketyeg a masina, hogy a tobb ezer joszag falatozni tudjon. A kivitelezok hetfore igertek magukat.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

coyote2

A történet "befejező" része az hogy, kivitelező kivonult megállapotották, hogy a rosta eltud fordulni, a terménypor a rosta kettő széleközé beszorult, igy a kalapácsok nem 100%-on dolgoztak. Vmit hegesztettek a tartoknal, majd lás csodát 24A-es áramfelvételre beállt a motor és egyenletesen dolgozik azota is.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

Simon Endre

Hát a sikeres megoldáshoz sok szerencsét kívánok, de megszédültem a sok fogalomzavartól, mert dolgoztam néhány keverő, aprító, kiszerelő, berendezéssel, de hogy a kalapácsos darálót összeállítónak nevezzék  és egy feltehetőleg programozható elektronikus mérleg a gyártója nevével legyen azonosítva ez új számomra. Nagyon finoman szólva meg lettem tévesztve, mert számomra az összeállító valami adagoló gépet (gépegységet) jelen, esetünkben adagoló csigát vagy csigákat no meg egy mixert (keverőt). Te miféle nyelvi környezetben élsz ?

coyote2


coyote2

Visszanézve az irományaim tényleg érdekesre sikeredte néhol, bocs ha megtévesztett vkit.
A lényeg hogy a buzat, szojat...stb csigák hordják a daráló feletti sulymérős "puttony"?-ba, onnan szintén egy kis csiga hordja be a daraloba. A daralo also részén szintén csiga tovabbitja a mar ledaralt terményt egy keverőbe(itt adják hozzá kézzel a vitamint...stb) jol megkeverik, majd szintén csiga hordja ki a tároloba, ahonnan zsákokba toltik. A motoron tényleg Reduktor felirat diszeleg.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

Simon Endre

Nagyon köszönöm a tisztességes nem sértődős ragálás, úgy gondolom a szakmai és temetikai érthetőség mások számára is fontos és jó hogy ezt szóvá tesszük, viszont én megkövetlek, mert a kereső ugyancsak felhozott csaknem 1:1 arányba gázipari és gépészeti  reduktorokat ezek természetesen hajtóművek és bizony villanymotoros is van köztük. Ami viszont meglepett néhány kerskedelmi cég a csengőreduktort is napirenden tartja ez igy szépen besorolt a vízóra, villanyóra, kilométeróra, stb. sorába. Erről többet egy szavam sincs győzött a közmegyezés.

coyote2

Az építő jellegű kritikát jó néven veszem!

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

coyote2

A sors ismét úgy hozta, hogy a daráló beadta az unalmast,
Az érintő képernyő fekete pedig az előbb még ment mondattal fogadott a kezelő.
Kb 2 éve hasonló hibát mutatott, akkor a daráló tetején lévő optikai érzékelő vezetéke volt megragva, igaz a legutolsó volt amit megnéztem, a sérült részeket kijavítottam, ment is mostanáig.
A fázisok megvoltak, a biztonsági trafó jó volt, így gondoltam ismét egerke adott melót. Végig néztem a komponensek színt érzékelőit, semmi sérülés. Akkor maradt a kikötogetés egyesével. Az egyik komponensé halt meg, persze az is a legutolsó volt amit megnéztem. Elindult a daráló így boldogság volt mindannyiunk számára.

Tapatalkkal küldve az én VFD 610 eszközömről