Villamossági termékek vizsgálata, ellenõrzése és tanúsítása

Indította JUVILL, 2012. április 11., 21:23:14 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


A mai témák között van egy "minõsítés" téma indítva.
Megragadnám az alkalmat és indítanék egy új témát, melyben tudnánk váltani egy pár hozzászólást. Kinek, milyen feladata van egy új kifejlesztett villamos gyártmány termékvizsgálata, ellenõrzése, és tanúsítását illetõen.

Novill

A felülvizsgálónál egyszerû a kérdés, mert ezek meglétét is ellenõrizni kell. De más a helyzet a villanyszerelõ esetében. Gondoljunk bele nap mint nap elosztó szekrényeket állítunk össze. Ezek minõsítését nekünk kell elkészíteni és bizonylatolni, ezt viszont kevesen tudják. Ma olyan világot élünk, hogy az üzletben vásárolt villamossági termékekrõl jó ha bekérjük a megfelelõségi nyilatkozatokat. Igaz kifogják adni, hogy megfelel. Leírják például, hogy származási hely EU, közben tudjuk, hogy Kínai.

nyaki

Hali!
Én úgy tudom, hogyha én, mint villamos minõsítéssel rendelkezõ szerelõ készítek egy lámpatestet, akkor nyugodt szívvel ráaggathatom a CE jelölést, mert szabad felhasználású jelrõl van szó, az júnyió területén belül. Amit mindenképpen el kell követnem, hogy nyilatkoznom kell a termék megfelelõségérõl,  a termék megfelelõségét egyértelmûen igazoló mûszaki dokumentációt kell összeállítanom, amit ezek után meg kell õriznem, valamint megfelelõség esetén pedig én, vagy egy meghatalmazottam, elhelyezi a CE jelölést és ezért az ezzel járó mindennemû jogi és mûszaki felelõsség engem terhel.
Ezen okonál fogva fordulhat elõ az, hogy a piacokon is CE jellel ellátott gagyi és életveszélyes termékek jelenhetnek meg. Amikor a fináncok kimennek ellenõrizni, érdekes módon csak ezeket a dokumentumokat kérik, de azt már nem vizsgálják, hogy aki ráaggatta, az rendelkezett-e a megfelelõ jogosítványokkal.

krisz1986

Na én is írok néhány gondolatot. Elõször is mi az ami már nem kínai? Semmi mindent õk csinálnak. Másrészt itt ahogy leírtátok a gondolatokat a következõ jön le mindenért a villanyszerelõt veszik elõ csak. Nem számít melyik kereskedõtõl vette az anyagot,nem számít,hogy az ügyfél honnan szerezte mindig a villanyszerelõt veszik elõ és szidják vagy leültetik vagy megnyomorítják az életét. Ha esetleg a gagyi anyagból ami úgy van jelölve,hogy jó minõségû megcsinálja a rendszert és meghal valaki. De annyit még szintén megjegyzek tudtommal ha egy bizonylatot kiad a kereskedõ és nem azt írja rá,hogy megfelel akkor nem tudja eladni az áruját. De ha a nem megfelelõ árút megfelelõnek bizonylatolja véletlenül megtévesztés,közokirat hamisítás, csalás és szerintem napestig sorolhatnám a jogi cselekményeket amit itt elehet követni. Azért ne csak a villanyszerelõt szidjuk és piszkáljuk állandóan tessék elövezni a kereskedõt a beszámolótokat is.

S/K

Külföldön gyártott termék esetén a kivitelező benyújtotta a megfelelőségi nyilatkozatot a gyártó ország nyelvén. Kivitelezés magyarországi a kábelek szlovákok. Műszaki ellenőr nem fogadta el mert nem magyar nyelvű. A nyilatkozaton megtalálhatóak az EN szabványokra való hivatkozás CE használatának a joga stb.
Szerintetek elfogadható magyarországi kivitelezéshez külföldi gyártású anyag idegen nyelvű megfelelőségi nyilatkozattal? A használati utasítások magyarra le vannak fordítva.  Ez egy irodai helyiség amiben a kábeleket hozták külföldről. (200 méter kb)

Fecó

Hááááát, ha Magyarországon hatályba lehet helyezni angol nyelvű szabványt akkor szerintem igen :)

S/K

Üdv!
Koncerteken, rendezvényeken de akár színházakban is a koncert vagy előadás idejére "összerakott" lámpatest tornyok terméknek minősülnek?
Ez lehet hogy több hónapon keresztül felépített/lebontott fémszerkezetű gurulós tartóállvány amin több reflektor, LED szalag, tápegység, dugaljak találhatók.
Ezek kereskedelmi forgalomba nem kerülnek. Vonatkoznak rá a gyártói felelősség előírásai? ...vagy "csak" feleljenek meg a villamos biztonsági előírásoknak és nem kell rá CE jel meg a különböző vizsgálatok sem.

Fecó

Ha a lámpatestek gyári szerkezetek, akkor nem hiszem hogy kell ilyesmi, hiszen te csak felszereled őket, akár csoportosan. De ha egyedileg készíted, te gyártod a lámnpatesteket, akkor berendezésgyártó leszel, a  23/2016. (VII. 7.) NGM rendelet tekintetében.