Elosztószekrény huzalozása

Indította petike199600, 2013. május 18., 20:19:53 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Petike!

Be lehet huzalozni egy - tanárod által javasolt - fogyasztásmérő szekrényt, át lehet alakítani a sínezését is.
Kicsit értelmetlen. Kötegelhetsz is benne, távtartókra szerelt sínek alatt. Ennyi erővel vetékcsatornát is lehet bele szerelni, szerelőpanelt elhelyezni benne.
Gyakorlás céljára jó. Igaz arról nem beszéltél, hány mérős ez a szekrény, mert ha egy, akkor kicsit necces ez az egész.
A vezetékköteg elfér oldalt is, és innen lehet kifejteni az a bekötési helyekre.
Ettől függetlenül - már korábban is írtam - szívesen látnám (látnánk) a tanár urat a fórumon, folytatnánk vele - gyakorlás céljából - szakmai eszmecserét.
A berhelésről és a szabványos szerelésről. ;)

petike199600

Köszönöm szépen a válaszokat!
Juvill! Természetesen a tanárom is tudja, hogy nem jó megoldás a fogyasztásmérő szekrényben megcsinálni a vezérlést is de hát hiába mert nincs pénze az iskolának elosztószekrényre.
Ha kész van az elosztó majd teszek fel képeket, hogy leírhassátok a véleményeteket róla.
Mkh vezetékkel fogom csinálni és kötegelve.
Köszönöm a tanácsokat, tippeket!
Szép napot mindenkinek!

Gyurmaúr(fi-relé)

petya, ezzel az egésszel "csak" az a gáz, hogy -mint Juvill is említette- rossz beidegződésed lesz! Illetve, lehet, hogy neked épp pont nem -én téged egy abszolúte agilis skacnak tartalak, akivel öröm lesz majd együtt melózni, mert nem lesz konstans para, hogy valamit is ellazáznál... ;)- ,de a többi ifjonti csávónak -tényleg baby villanyász palánták vannak a Weiss Manfrédben??- egy ilyen "muszáj kör" következtében majd az a hamis tévképzete lesz, hogy "jaj, nincs itt gond, befér abba az MI 300x600-as mérőszekrénybe sok-sok cuccka, nosza beleszuszakolom, oszt majd lefizetem az áramszolgáltató emberét, hogy ugyanmá vegye át, hiszen hát működik az..." Szóval, ha adhatok -inkább a tanerődnek adnám, bár félek, hogy sértődés lesz belőle?!- egy tanácsot, dobjatok össze némi dellát és a vaterán vegyetek akár EMT 1-es tokozottat (L: fentebbi kommentem), 3.5-ért és abban alakítsd ki azon elosztót, kapcsoló, relé,stb "szekrényt", melyet a jobb sorsra érdemes MI-be applikálnál!  :'(  :)  ;D