Ha fi relé van, akkor minden jó?

Indította Novill, 2014. szeptember 05., 19:40:27 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Nyaki ! Ne vedd el az örömömet  :D.
Én  amikor régen kezdtem a szakmát, még nem volt regisztrált villanyszerelői rendszer a mérőhelyek kialakítására. Ekkoriban a nyomtatványon kellett készíteni egy fővezetéki tervet és a lakásról is rajzott készíteni ezen a nyomtatványon.  Kivitelezői nyilatkozat ekkor is volt már. Továbbá oda kellett írni a földelési ellenállás értéket a szondánál. Ez ma már nem így van.  Viszont azóta sokat fejlődött a szakma.

Atis57

Idézetet írta: nyaki Dátum 2014. szeptember 09., 18:06:32 DÉLUTÁN
Novill!
Örülök, hogy örülsz  ;D, de azért nem eszik olyan forrón.
Az drágalátos EON területén minden olyan előfordulhat, ami az abszurdisztán kategóriába tartozik, mondhatnám úgy is, hogy kutyát(EON) gazdájáról(Éppen regnáló  hatalmi "elit"). :-\ Mindenesetre ezt én is díjazom és ebből mindenki profitál, de azt is el tudom képzelni (konteó), hogy ez a jegyzőkönyv mizéria csupán a regisztrált szerelőknek szól, semmi köze a jónép biztonságának fokozásához, ugyanis az EON soha sem volt a jó szándék mintaképe.

Szia!
Ehhez ;Tavaly többször belefutottam az EON (TITÁSZ___DÉMÁSZ ) területen ,a hálózatuk máig nullázatlan ? Tehát a T T rendszert emlegette minden helybéli. !
Na itt is igazi hackelések voltak ,csak rendes földelés nem .De vizcső-gázcső stb igen.
Esetleg ;196x ban csináltunk egy jó földelést --azóta sincs vele probléma! Persze mert már kOhmos volt.!
Tehát elengedhetetlennek tartom a 10 Ohm alatti földelést --+az ÁVK 30mA --t !!
1Fázis esetén  elé kötve egy mágneskapcsoló, hogy biztosan le kapcsoljon.(kb 160-180 V nál elejt. )
A lakások belső villany szerelése meg ? --kétségbeejtő! EB  15 A kismegszakitó?