napelemes sziget üzem áramkimaradás esetére

Indította Laszló 75, 2017. január 30., 19:28:10 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Laszló 75

Sziasztok!

van egy vizteres kandallóm gyakorlatilag ez a központi fűtésem, épitettem hozzá egy relés kapcsolást amit nyákra tervzetem meg, hogy kis helyet foglaljon ami átkapcsol ha áramkimaradás van és akkor a keringető szivatyú akkumlátorról üzemel egy szinuszos inverter segitségével. Üres járatban ha csak az inverter megy akkor kb 2A vesz fel ha a szivatyú is megy akkor 4 A. Arra gondoltam hogy  feltennék egy 80W napelem táblát ami kb ideális körülmények között 4A tölt töltésvezérlőn keresztül, A kérdés a következő amikor nincs áramszünet akkor gyakorlatilag csak az akkut tülteném kisütés nélkül. töltésvezérlők mennyire szabályoznak vissza ha nem veszek ki az akkuból semmit? Van valakinek ilyen tapasztalata? Köszi

nyaki

Üdv!
1db napelem táblával nem lehet semmilyen probléma, ha az akku töltésvezérlőn keresztül van töltve. Az akku menedzselése a feladata és ha jó minőségű, akkor el van látva minden földi jóval.
A napelemről és a hálózatról való töltés is automatizálható, de bonyolultabb áramkört kíván. Vannak olyan töltésvezérlők is a piacon, amelyek képesek erre, de egy ügyes, az elektronikához értő szaki is megoldást adhat erre.