ÉVF tanfolyam vizsgakérdése

Indította ZSLaci, 2013. február 03., 10:49:01 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

JUVILL

Idézetet írta: zs-vill Dátum 2013. február 03., 10:49:01 DÉLELŐTT
Egy mérőteremben földeletlen helyi egyenpotenciálra hozás védelmi megoldást alkalmaztak. A teremben fémtokozású nyílászárók, nagy kiterjedésű fémkorlát, továbbá 3m magasan fém fűtéscsövek találhatók. A padlót fémlemez borítja. A mérőteremben a kisfeszültségű hálózat négyvezetékes TN rendszerű. Önnek az érintésvédelem minősítését kell végrehajtania.
Minősítés rövid leírása ?
Zs-vill!

Pár napja figyelem ezt a témát és vitát.
Eckermester egy kidolgozott tételt nyomott fel ide.
Engedjétek meg, hogy kiegészítsem.
Itt a lényeg, hogy minden fémtestű berendezést le kell kötni a fémpadlóhoz.
A másik, hogy a helyiségből a PEN és a PE vezető ki van tiltva!
Ezért lényeges a 3 méteres fűtéscső távolság, mert már meghaladja az érintési távolságot.
De mivel a fűtéscső a TN rendszer EPH hálózatába bekötött, ezért az idegen potenciált bevezeti. Ha nem volna meg az érintési távolság le kellene szigetelni.
A távolságot ellenőrizni kell, de nem fém mérőszalaggal. :)

MIKI 12!
Óvatosan ezzel az MSZ 172/1-86. számú szabvány 2003. évi kivonásával.
Azok a berendezések, melyek kivitelezése a szabvány érvényességi idején történt, ott, felülvizsgálat idején ezt a szabvány kell alkalmazni.

Elektro-kalandor!

Itt földeletlen EPH-ról beszélünk!
Ez esetben ellenőrizni kell folytonossági vizsgálattal, hogy a berendezések fém teste le van-e kötve a fémpadlóhoz.

Az egészről bővebben javasolnál az MSZ 172/1-86. számú szabvány 4.4. fejezetének áttekintését, csak azért, hogy el ne felejtsük ezt a 2003-ban hatályon kívül helyezett, de a mai napig profi Magyar Szabványt. ;)

ELEKTOR-KALANDOR

Kösz JUVILL,megelőztél a válasszal + megnyomom a gombot is.
Miki kolléga azért írtam azt a szabványt, mert a leírásból arra lehet gyanítani, hogy 1 régebbi szerelésről van szó.
Az energia elosztó hálózat jellemzőinek ismertetése:
TN-rendszerek egyik pontja közvetlenül földelt, a fogyasztó berendezések testjei ehhez a ponthoz csatlakoznak. 4vezetékes tehát az egész rendszerben közös a nulla és a védővezető(TN-C).
A nullázás három alapfeltétele:-a hálózat belső impedanciája olyan kisértékű legyen, hogy a túláramvédelem az előírt idő alatt kioldja a zárlatot, - a nullavezető mindig földpotenciálon legyen, valamint a fázisvezetőkkel  legalább azonos megbízhatóság.

Földeletlen EPH hálózat jellemzőinek ismertetése:
Olyan helyen ahol a földpotenciál jelenléte kifejezetten veszélyes, valamint több készülék egyidejű használatára van szükség(ezért a védőelválasztás nem alkalmazható) ott alkalmazzák ezt az igen ritka érintésvédelmi módot. Ugyanolyan biztonságú földeletlen táplálást kell biztosítani mint védőelválasztásnál, de több villamos szerkezetet szabad ellátni,feltéve, hogy ezek teste földeletlen EPH vezetőn át össze van kötve.
Egyébként  utána néztem a 13 -as tételről van szó.
EZ a netről bemásolt tétel sok mindent nem tartalmaz amit aminek a jk-ben szerepelnie kell .
Pl tartalmaznia kell a vizsgálatot végző cég nevét, címét, telefonszámát , ezután az azonosító adatok következnek vizsgálat megrendelője, megrendelés kelte, felülvizsgálat ideje, vizsgált berendezés, kísérő neve, felelős felülvizsgáló neve és a bizonyítványának száma, valamint, hogy mi okból került sor a felülvizsgálatra STB.

Eckermester

Elektor-kalandor!
Mivel a vizsgával kapcsolatban kért segítséget ezért gondoltam, hogy ezzel a " Bemásolással" segítek a legtöbbet. Nem pedig az okoskodással !
A te hozzászólásodból még  a két perc sem jönne ki. Egyébként a legjobb ha sikeres írásbelit ír ! Nem kell görcsöljön a szóbelivel! Vagy készítsd fel , mert te úgy látom tudod milyen  a szóbeli!