Jupiter Multimes Liliput

Indította Tamás, 2014. június 18., 18:49:36 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Tamás

Üdv Mindenkinek!
Szeretném megkérdezni, hogy egy ilyen mérőbőrönd mennyit ér, ér-e egyáltalán valamit!
Tamás

NagyPS

Akinek kell és sokat fogja használni annak valamit érni fog alkudozás, az ár függ:
- állapotától
- felíratok állapota (megvannak még jól olvashatok)
- gépkönyve megvan e
- van e előéletéről valami doksi (mikor ki hitelesítette karbantartás stb.)
- csatlakozók állapota
- műszerek egy próba mérésnél összehasonlítva egy hitelesített műszerrel azonosat mérnek e vagy olyan külső tápra kötve ami biztos és pontos feszültség, áram értékeket produkál ha azt mutatja az okés


Simon Endre

Tamás !
Ez a mérőbörönd a korbeli áron (validálva) kb 400-500 E Ft-ba került. Annak aki ezt használni tudja és szüksége is van rá és mérőképes is 90-100 E Ft is jó ár. A vattos mérőképessége 100 W / osztás. Én a motorok ventillációs fogyasztását is tudtam vele mérni, még mérőteremben is rangos eszköz volt, bár kollégák néhányat kinyírtak a rossz használat és bekötés álltal. Méréstartománya villanymotorokra 0,5kW-tól indul és a teteje (mivel áramváltós bemenete is van) elméletileg korlátlan. Egy hiányossága van, hogy teljesítménytényezőt csak számítani lehet vele, közvetlen ezt mutató műszere csak a fémdobozos "bátyusnak" van. Ahol energiairány indikálása is szükséges lehet arra is alkalmas, fázissorrend mérő is van beépítve. Sajnos nem hitelesíthető igy csak hibakeresésre és nem minősített munkáknál alkalmazható. Vizgépek javításánál ideális eszköz Q-H-(Pow) görbék felvételéhez. Modernebb, (digitális) utódjához még nem volt szerencsém, bár lehet hogy van.

Tamás

Megint ráakadtam két régebbi "bőröndre"  :) szerintem nem is voltak használva!
Ezek is olyan árban lehetnek mint a Liliput?
Esetleg van érdeklődő?
Vagy már ezek is csak múzeumba valók?
Tamás

Simon Endre

Üdvözletem !
Ugyanúgy mint az előző mérőböröndnél azonos ár azonos érték azonos használati kör. Még annyit emellé, hogy a forgórész hibák 3 f 24V segítségével idikálhatók vele, mivel egyszerre méri mind a három fázis áramát. Ezt lakatfogóval nem tudnád megcsinálni. Hordozható eszközként csak rendkívüli körülményeknél alkalmaznám, pl. nagymotorok csapágyvizsgálatához (ha már van korábbi adat) és gazdaságossági mérésekhez.

Üzenet összefûzve: 2014. július 13., 15:35:46 DÉLUTÁN

Megtaláltam némi keresgélés után a kedvencemet. A hozzá írt cikkből kiderült hogy még most is ezt használják mérőtermi vizsgálatoknál. A digitális változat meg egy kábeldarabra aplikált doboz meg 3f 32A 5 csapos aljzat(+dogó)  az kb. 60 E Ft. Részletes infóm nincs róla.