Bojlerrel kapcsolatos kérdés

Indította Jani, 2010. szeptember 19., 20:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Jani

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a bojlerbe kell-e aktív anód?

Mi van akkor ha nem rakatok bele?

Novill

Igen, kell erõsen ajánlott. Az aktív anód szerepe az elektrokémiai korrózió védelem, használatkor folyamatosan fogy. Ha megvizsgálunk egy aktív anód nélküli bojlert, azt tapasztaljuk, hogy a bojler falára lerakodik a vízkõ, és nagyobb mértékû korrózió nyomokat találunk a bojler belsõ falán. A kilyukadás valószinüsége is jóval nagyobb.

Úgy gondolom az aktív anód pótlása olcsóbb, mint egy új bojler vásárlása.

Jani

Köszi

Akkor érdemes megvenni :)

A bojlert amúgy milyen hõfokra érdemes beállítani? Ha nem muszáj ne fûtsön annyit, hátha lehet spórolni a villany számlán.

nova

Elsõsorban az szokta meghatározni, hogy a házban (családban) mennyi meleg vízre van szükség.
Minél többen használják a bojlerbõl érkezõ meleg vizet annál nagyobb hõfokra kell állítani. Maximum hõfok 80 fok. Az ideális 60-70 fok.

Minél nagyobb a hõfok, annál nagyobb a vízkõ képzõdése. Minél nagyobb a víz hõfoka annál több értelemszerûen a villany fogyasztása.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

L.ZOLTÁN

Üdv Mindenkinek !

Az lenne a kérdésem, hogy egy IPX4 védettségû villanybojlert / Ariston VLS premium / elhelyezhetek e a kád felett a vonatkozó szabályok betartásával. Van rajta egy érintõs LCD kijelzõ a programozáshoz ami elérhetõ magasságban kell legyen.

Még egy kérdés, szerelt  már valaki ilyet vagy tud róla valamilyen infót, itt fõleg a felhasználói vélemény érdekelne . Állítólag ez jelenleg csúcs készülék a méret és meleg víz elõállítás tekintetében. Sajnos még sehonnan nem tudtam róla többet a gyári adatoknál. Nem szeretnék teljesen a gyártóra és a kereskedõkre hagyatkozni.


nova

Hát eléggé modern kinézete van. Bár nem tudom, hogy érdemes-e ilyet venni, ha figyelembe veszed, hogy a hagyományos villany bojler (pl..: hajdú) is ugyanezt tudja, mármint meleg víz elõállítás. A fûtõ elemet ugyanúgy termosztát kapcsolja le.
Karbantartási igényt is érdemes figyelembe venni, helyszíntõl és vízhõfoktól függõen 3 évente mondjuk szét kell szedni a vízkõ miatt megtisztítani, hogy ne romoljon a hatásfoka. Ha meghibásodik a kijelzõ, fûtõbetét, aktív, tömítés,  aktív anód, stb.  ezeknek az új készülékbe mennyibe kerül a beszerzése. Ezeket a kérdéseket is érdemes végignézni, végig gondolni.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Ezt a típust nem ismerem én sem. De a sima Ariston típust már sokat javítottam. Arról nem tudok pozitívan nyilatkozni. Nem egyszerû a tisztítása, nem könnyû kivenni az elhajolt fûtõbetétet, a meghibásodása gyakori, kicsi a leeresztõje. Sokkal megbízhatóbbak a hajdú bojlerek. Ezek az elõbb említett bojlerek fûtõbetéte közvetlenül melegíti a vizet. Vannak olyan gyártmányok ahol nincs közvetlen kapcsolata a fûtõ betétnek a vízzel. Ezek a bojlerek alkatrésze nehezebben szerezhetõk be és drágábbak is. Célszerû elõtte meggyõzõdni róla, hogy van-e alkatrész hozzájuk és hol lehet beszerezni és milyen áron. Ez sok mindent eldönthet. Az IP X4 védettség azt jelenti, hogy freccsenõ víz ellen védett. Így a normál használat mellett a kád felett is elhelyezhetõ a vonatkozó szabványok betartása mellett.

L.ZOLTÁN

Köszi a válaszokat !

Megfontolandó valóban amit alkatész ügyben írtatok, de sajnos egyéb szempontokat is figyelembe kell vennem. Tulajdonképpen most  egy  rendszeresen karbantartott 80l Hajdú bojler lóg a falon, de rengeteg helyet foglal és esztétikailag erõsen kifogásolható. A fürdõszoba felújítást követõen már nem tenném be. Az olasz készülékektõl én is tartok de ez a Bojler annyira újszerû és innovatív / két tartály, rendkívül gyors felfûtési idõ,  felhasználó szokásait tanuló elektronika stb,stb/ Takarékos!!! Ha az áramon megspórolom az idõszakos karbantartási költségeket akkor már elégedett lehetek. Úgyhogy számolgatás következik.

Csak az a baj, hogy teljesen beleszerettem. :)


nova

Ezek szerint jó a marketingjük  ;D

Két tartály kisebb felfûtési idõ, gondolom amiatt, hogy kisebb mennyiségû meleg vizet melegít egyszerre. A neten amikor megnéztem (nagyon nem mélyedtem a témába :)) az általad említett típust, akkor teljesítményre nem tûnt nagyobbnak (villamos teljesítmény).  Mitõl takarékos?
Csak azért kérdezem, hogy tanuljunk mi is :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

L.ZOLTÁN