Elektromos szekrény fűtése

Indította balzsi, 2017. december 06., 19:45:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

balzsi

Adott egy 800x600x250-es fém szekrény, melyben helyet foglal pár apróság mellett MS-01/MAN mérleg műszer, melynek az üzemelési hőmérséklete 0-50 °C.  Ebben kérnék segítséget, hogyan lehetne ezt kivitelezni, hogy ne süllyedne a szekrényben a hőmérséklet 0 fok alá.
Találtam a neten:
http://www.mixvill.hu/hu/eloszto-fogyasztasmero-szekrenyek/szekreny-kiszolgalo-berendezesek/futotestek/mtherm-ft500-futes-500w230v
valami hasonló megoldásra gondoltam, amihez kellene egy termosztát is:
https://gfinder.findernet.com/public/attachments/7T/HU/S7THU.pdf
Ebben a párosításban jó lehetne e, illetve egy ekkora szekrénybe mekkora teljesítményű fűtés kellene?

JUVILL



Javaslom látogass el a RITTAL oldalára és nézd át a katalógust.
Ott találsz szekrényfűtést teljesítményre és hozzá termosztátot.

balzsi

Köszönöm Juvill.
Valakinek a teljesítmény értékére van ötlete?


Novill

Szerintem ezek nem pontosak mérés szempontjából.

balzsi

Köszönöm szépen a válaszokat.
A pontosság annyira nem mérvadó, 10 fokra állítva vélhetőleg fagypont felett tartaná a hőmérsékletet.
Már csak abban kérnék véleményt, hogy a 800x600x250-es fémszekrényben ehhez elegendő lenne a 150W-os fűtőtest?

S/K

Idézetet írta: Novill Dátum 2017. december 06., 22:05:06 DÉLUTÁN
Szerintem ezek nem pontosak mérés szempontjából.

Egyáltalán nem pontosak, sőt. Egy kicsit ferdén rakod fel a termosztátot a sínre, vagy egy vezeték elnyomja/megnyomja akkor vagy nem kapcsol be vagy állandóan megy.

Simon Endre

Pár méter "inteligens" fűtőkábel az aljába behajtogatva vagy az ajtóra távtartóval szerelt alulapon meamderezve és esetleg egy mellékötött kapilárcsöves  bojler (szabályozó !) termosztát 40-50 fokra beállítva sorba és ennyi. Az igazi megoldás az  elektronika külön elszeparált terének temperálása. Postai telefon szekrényben láttam (anno) DDR sárga asszinkronmotoros hajszárítót diódával felezett fűtéssel madzagon befüggesaztve. Ötletnek jó de a mai hajszárítók nem birnák a motor miatt legfeljebb a Siemens.

faxelektro

Nem igazán ide tartozik de meg kérdezem,hogy milyen hőérzékelőt ajánlnátok az elosztó dobozokban és a lakáselosztóban levő kötések esetleges melegedésének kimutatásra úgy,hogy ne keljen az elosztó dobozok fedelét leszerelni. 
                                                                                          Köszönöm

Simon Endre

Lézercélzásos infrát ezt bárhol használhatod  villanymotorokhoz elektromosan fűtött berendezésekhez és kábelek túlterhelését is kimutatja elérhetetlen helyeken.