Vezeték keresztezések

Indította mdve, 2012. június 14., 13:10:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

mdve

Üdvözlet!

Villanyszerelésnél milyen szabály vonatkozik kábelcsõ és vízcsõ keresztezésére a falban? Kell valami extra védelem, vagy csak simán keresztezhetik egymást, mert úgyis csõben futnak a vezetékek? Esetleg van olyan szabály, hogy melyiknek kell alul vagy felül futnia?

Köszönet a válaszokért:
mdve

nyaki

Hali!
Én úgy tudom, hogy keresztezhetik egymást, de kerülendõ. Ha párhuzamosan futnak egymással, akkor ami biztos, hogy ugyanabban a nyomvájúban nem futhat a két szakasz és biztonságos távolságot tartani kell. Hogy mennyit? Hát ezt pontosan nem tudnám megmondani, de lehet nincs is rá pontos szám megadva, mindenesetre én a min. 20cm-t szoktam tartani.

Szelei

Keresztezések tényleg nem okoznak különösebb gondot ha a fal vastagsága ezt megengedi.
Kábelezés esetén kicsit körülményesebb, fõként gõz, forróvizes csövek esetén érdemes fém védõcsövet közbe iktatni vagy a falba süllyeszteni.

Én inkább akkor aggódom mikor a kész villanyszerelés után szerelik a vizet, központi fûtést, gázt, szennyvizet és peckünkre ugyanazt a szerelési magasságot használva! Hiába látni a kötõdobozokat. Volt alkalom, hogy a vezetékeket már behúztam de a kötéseket egy héttel késõbb bírtam meg oldani, de ekkorra még a dobozaimhoz sem fértem hozzá mert lezárták a szennyvízcsõvel. Vagy két fûtéscsõ között találtam a dobozomat.  :'(