Vezeték keresztmetszetek biztosítása

Indította Novill, 2011. december 30., 18:50:53 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

egusztika

Adva van egy régi épület, a szolgáltató a mérőszekrényt az utcai frontra fogja áthelyezni (3 fázis + kapcsolt 1 fázis). A szekrénytől légvonalban 11 m-re, illetve 12 méterre lenne kialakítva egy egy lakáselosztó. A gerincet Ti vezetnétek a padláson keresztül és ha igen, milyen  védőcsőben (MŰ I., vagy fekete gégecső)?
Az L1, L2, L3 6 mm2 Mkh lenne, elegendő az N-nek, PE-nek, illetve a földelés vezetékének 10 mm2 Mkh.

NagyPS

Gégecső lépésálló nagy mechanikai szilárdságú.
Vezeték MKH 10-es ez a minimális keresztmetszet, és megfelel erre a távolságra.

JUVILL


A fórumon már többször volt szó a padláson történő szerelésről.
Akkor sem javasoltam, most sem a padlástéri szerelést.

kistico

Tiszteletem!

Én lépésálló gégecsövet tennék, de nem Mkh hanem "MT"-t. A keresztmetszetet függővé tenném az áramszolgáltatói biztosító értékétől. Persze ha egy mód van rá Én is 10 mm2 tennék. A gégecsőben lévő kábelt nem a padlás padlóján, hanem a gerendákhoz rögzítve vezetném.

Üdv. Egi

Villanyreszelő

Én 10 MKH-val szerelnék szerintem jobban hül.
Padlástérben tűzálló gégecsővel.

Szirty

Üdv Villanyreszelő!

Idézetet írta: Villanyreszelő Dátum 2013. március 30., 16:46:23 DÉLUTÁN
Mitől tökéletes a wagos kötés?
Régen mitől volt tökéletes a forrasztott kötés?
A fizika nem változott szerintem,csak a szabvány.

Nem akarok állást foglalni a wago kötés mellett vagy ellen.
De azt megjegyezném, hogy a technológia fejlődése bővíti a lehetőségeinket még állandó fizikai törvények mellett is.

komjo

Adott egy garázs, amelyben a hegesztőnek alakítottunk ki külön áramkört, 3x2,5 -ös MT vezetékkel, kb. 10 méter nyomvonalhosszon a Hungarocell álmennyezet fölött. A vezeték végig gégecsőben fut a kiselosztótól az álmennyezet fölött. A vezeték végére ipari 1 fázisú, 32A -es falon kívüli dugalj lett szerelve. A kérdésem a következő: biztosítható -e ez a vezeték egy 20A -es, "B" karakterisztikájú kismegszakítóval? A vezeték jelenleg még nincs bekötve a kiselosztóba. Segítségeteket előre is köszönöm!

JUVILL


Korábban indítottam egy témát a fórumon, transzformátorok védelme címmel.
Nézd meg azt a fejezetet, és láthatod, hogy akár 25-szörös indítási áramlökés is felléphet. A témában megadott táblázatok megadják a szorzókat. A B karakterisztika szerintem elég necces itt.

komjo

Jó, megnézem, de azért általánosságban megkérdezném, hogy megfelelne -e a B20 -as kismegszakító a vezeték védelmére? Lehet, hogy más is lenne használva az adott ipari dugaljról (pl. fűtőberendezés).

Villanyreszelő

Üdv komjo!

A vezeték védelmét C-D16 ra biztosítanám.
Kérdés vajon előtte milyen védelem van?