Ezért nem hasítanak a minőségi munkát végző villanyászok (sem)...

Indította Gyurmaúr(fi-relé), 2014. október 11., 19:29:20 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

Íme egy elgondolkodtató írás, melyben minden bizonnyal lehet találni néminemű csúsztatás faktort is, de a lényeget tekintve sajnos nagyrészt igaz... http://index.hu/index2/#bloghu/balfaszmagyarok/2014/10/10/fillerbaszo_balfasz_magyarok
Természetesen senkinek nem szeretném közületek -főként az országos ingyenes supportot kínáló kollégákra vonatkozik, akikre tiszta szívből felnézek!- elvenni a kedvét, de azt gondolom, közületek is többen megtapasztalhatták már azt a feelinget, amikor a "tisztelt" ügyfél, miután meglátta az előzetes költség kalkulációt, szinte sírástól elcsukló hangon kérdezte, hogyaszondja; "drága mesterem, nem-e lehetne a felibűl köbgyököt vonni és az még elosztani 10-el..."

Novill

Ma már nosztalgiával gondok vissza a régi időkre: nyáron lenyitott ablakkal parkoltunk az út szélén a kocsival, egyszerű szóbeli megállapodással a munka végeztével megkaptuk a megállapodott pénzt, szinte fillérekért jutottunk hozzá a szakkönyvekhez. Szabványa csak annak nem volt aki nem akarta, vállalati könyvtárból is lehetett kölcsönözni, mindezek a fizetéshez viszonyítva elenyésző összegbe került. A villanyszerelők FAM vizsga nélkül is tudtak dolgozni biztonságosan, ekkor még bíztak a villanyszerelőkben. Nem kellett föléjük olyan sok ember, mint ma. Ma tulajdonképpen ipari segéd munkásoknak számítunk sok esetben. Igaz sok ember között a felelősség is jobban elvész. Mindenki mindenkivel szemben bizalmatlan nagyon sok esetben. A szakmai összetartás gyenge cipőben van.  Ezen kell javítanunk a jövőben, mely rajtunk is múlik. Az ingyenes felülvizsgálat ( műszaki felvilágosítás) egy igazán tiszta szívű ember baráti segítség nyújtásnak számítana, mellék gondolatok nélküli segítség. Ami senkinek sem ártana csak a tiszta jó dolog lenne mindenkinek, ha igazán felismerné. Amióta ez elindult szinte az egész ország részről heti 1-2 alkalommal kérnek szakmai segítséget. Ezek a villanyszerelőkkel kapcsolatos lakossági panaszok miatt van. Tudjuk, hogy a szakszerű munka ára maximum 10-20% eltérésnél nem nagyobb. A szakszerűtlen munka ára a rendes ( szakszerű) ár 1/4-1/3- a is lehet.
A szakmánk népszerűsítését,  szakmai összefogást és a saját magunk reklámozása, népszerűsítésére egy nagy lehetőség ez az ingyenes felülvizsgálat kezdeményezése is.

Szirty

Üdv Gyurmaúr(fi-relé)!

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2014. október 11., 19:29:20 DÉLUTÁN
Íme egy elgondolkodtató írás, melyben minden bizonnyal lehet találni néminemű csúsztatás faktort is, de a lényeget tekintve sajnos nagyrészt igaz...

index.hu-? A magyar internetes bulvárszar legalapvetőbb forrásából "néminemű" csúsztatás? Igen óvatos figyelmeztetés :-)

Idéz...közületek is többen megtapasztalhatták már azt a feelinget, amikor a "tisztelt" ügyfél, miután meglátta az előzetes költség kalkulációt, szinte sírástól elcsukló hangon kérdezte, hogyaszondja; "drága mesterem, nem-e lehetne a felibűl köbgyököt vonni és az még elosztani 10-el..."

Igen, sajnos ez megy. Azonnal kell, vagy tegnapra, ingyen, és a legjobb legyen!
Ez egy önmagát erősítő folyamat.
A másik jellemző, hogy adni kell egy árajánlatot olyasmire, amit még csak nagy vonalakban lehet (jobb esetben) sejteni.
Aztán amikor a megállapodás megszületik, kiderül, hogy az nem is úgy van, hanem így. Oda azt nem is lehet alkalmazni, hanem ez kell, de az drágább. Ám az előre rögzített árajánlattól fölfele nem lehet eltérni csak lefele.

Pedig van egy elég szilárd összefüggés, ami jó kiindulási alap lehetne:

"Cégünk jól, olcsón és gyorsan dolgozik. Ön ebből kettőt választhat"


Üzenet összefûzve: 2014. október 24., 13:38:01 DÉLUTÁN

Azt hiszem ide tartozik még amit egy másik fórumon idéztek:

http://joszaki.hu/egyedi-laszlo-villanyszerelo

Sajnos ha a munkavállaló és a megrendelő nagyon eltávolodnak egymástól, akkor ez van...

Gyurmaúr(fi-relé)

Szirty, akkor némileg mégis van igazságfaktor a "Magyar internetes buvárszar" által közzétett írásban? Hát persze, hogy van, hiszen amennyiben csak a saját, sk. megélt tapasztalatainkat citáljuk, akkor szakmányban tudunk horrorabbnál horrorabb sztorikat idézni, melyek egyikével-másikával tele van ez a fórum is! Épp ezért nem értettem az 1. mondatod. Szerintem, nem kéne csípőből hurrogni az indexet, mint ahogy nem is kell gondolkodásmentesen beszopni mindent, amit ott leírnak! Tessen szíves gondolkodni, ha már eszet/észt is adott a Teremtő...  ;)

Szirty

Szevasz Gyurmaúr(fi-relé) link!

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2014. október 24., 16:26:12 DÉLUTÁN
Szirty, akkor némileg mégis van igazságfaktor a "Magyar internetes buvárszar" által közzétett írásban?

Van! Minden bulvárhír lényegében ilyen.
Én mit írtam? hogy csúsztatnak! Sőt nem is én, hanem kimondottan te írtad. Én ezzel értettem egyet.
Általában a tipikus bulvárfogásokat alkalmazza az index is, ami igazságon (tényen) alapul amit ők is máshonnan szereznek be és egy "kicsit" felturbózzák.
Pl. ha a csillagászok egy közelgő meteort fedeznek fel, akkor ezt megírják és olyan gigantikus faszságokkal körítik, hogy említésre nem érdemes az egész.

IdézSzerintem, nem kéne csípőből hurrogni az indexet, mint ahogy nem is kell gondolkodásmentesen beszopni mindent, amit ott leírnak!

Nem kell aggódni, nem szopok be minden bulvár hírt. De én azt javaslom, hogy nem is nagyon kellene őket elolvasni!
Mindenkit át lehet baxni, nem vitás, engem is. De azért mindennek van határa!

Nem csípőből hurrogom le az index.hu-t évtizedes tapasztalat alapján!
De a válaszom a megjegyzésem ellenére SEM az index.hu-ról szólt, remélem emellett a tény mellet nem kívántál teljesen elsiklani.